Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Świąteczne wydanie Gazety Kociewskiej już w kioskach!

  • 12.04.2017, 05:40 (aktualizacja 12.04.2017 09:52)
  • Admin admin
Świąteczne wydanie Gazety Kociewskiej już w kioskach!

Oszukują na potęgę. Nie daj się zrobić w balona!

 Jak mówi przysłowie, gdy ma się dobre serce, trzeba mieć twardy tyłek. Za zaufanie względem nieznajomych osób niejednokrotnie musimy słono płacić. A oszuści dwoją się i troją, by oskubać nas z pieniędzy... Pomysłów wyłudzaczy jest wiele. Były cyganki wypędzające złe duchy z domu przy pomocą martwej kury, są domokrążcy oferujący niezwykle tanie koce, piły spalinowe. Są też sprzedawcy wyjątkowo taniej energii lub gazu, albo po prostu zmęczeni wędrowcy proszący, by przynieść im szklankę wody. Jak nie dać się oszukać?

 

Kilkadziesiąt osób szukało zagubionych krów - 5 kwietnia, w godzinach porannych, z Królewskiego Bukowca (gm. Zblewo) rodzinie państwa Załęskich uciekło ponad 30 krów rasy Limousine. Do dziś nie udało się złapać wszystkich. W związku z tym właściciele apelują o pomoc mieszkańców okolicznych miejscowości.

Paliła się trawa na Piekiełkach - W poniedziałek, 10 kwietnia, około godz. 17.00 doszło do pożaru suchej trawy w okolicy starogardzkich Piekiełek. Na szczęście szybko udało się opanować płomienie. Warto jednak pamiętać, by nie wypalać traw i nie rzucać niedopałków papierosów gdzie popadnie. Z małej iskry powstać może bowiem potężne zagrożenie...

Ukrywał się przed policją - Najbliższe 7 miesięcy spędzi w areszcie 28-latek, który został zatrzymany przez policjantów ze Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna został skazany przez sąd za udział w bójce i nie stawił się do aresztu w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

„Pani dyrektor uważa, że placówka była prowadzona dobrze” -
W ubiegłym tygodniu, po ujawnieniu treści ustaleń pokontrolnych Wojewody Pomorskiego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w związku z głośną sprawą placówek opiekuńczo – wychowawczych prowadzonych przez rodzinę Ż., Starosta Starogardzki zwołał konferencję prasową. Przedstawiciel powiatu podkreślał, że sprawa już się zakończyła a niedawno ujawniony protokół jest jedynie dobrą wskazówką dla nowego dyrektora, na co zwracać szczególną uwagę. Na światło dzienne wyszło jednak, że była dyrektor PCPR nadal jest jego pracownicą, ponieważ w dniu otrzymania wypowiedzenia przeszła na zwolnienie lekarskie, na którym przebywa do dziś. Wniosła również pozew do Sądu Pracy.

Już we wrześniu lądowisko przyjmie pierwsze śmigłowce! -  We wtorek, 11 kwietnia, została podpisana umowa z głównym wykonawcą firmą Qumak S.A. z Warszawy na budowę całodobowego lądowiska dla śmigłowców sanitarnych. We wrześniu lądowisko będzie już dostępne całodobowo dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na uwagę zasługuje fakt, że część zadania pozostanie w zakresie konsorcjanta ze Starogardu Gdańskiego.

Uczcili pamięć 96 ofiar katastrofy smoleńskiej - W poniedziałek, 10 kwietnia, mieszkańcy Starogardu Gd. oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Po uroczystej Mszy Świętej złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą wizytę śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Starogardzie Gdańskim.

Kradł pieniądze z kasy - Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali złodzieja, który okradał swojego pracodawcę. Zatrudniony w sklepie mężczyzna, po godzinach pracy kradł pieniądze z kasy fiskalnej. Starogardzianin usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży.

Złagodzone ograniczenia - Uwaga rolnicy! Przestało obowiązywać dotychczasowe rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które nakazywało utrzymywanie drobiu w zamkniętych obiektach. Tym samym zakaz wypuszczania kur z kurników został zniesiony.

Można zgłaszać kandydatów do „Kociewskiego Pióra” - Przed nami kolejna edycja konkursu „Kociewskie Pióro”, organizowanego przez Towarzystwo Społeczno - Kulturalne im. Małgorzaty Hillar w Zblewie. Przypomnijmy, iż w zeszłym roku odbyła się jubileuszowa, X edycja konkursu. Gospodarzem tego jubileuszu była Gmina Zblewo, bo też właśnie tu zrodziła się inicjatywa corocznego nagradzania naszych lokalnych twórców.

Starogardzianie zagrają na Narodowym? - Od poniedziałku, 10 kwietnia rozgrywane są finały wojewódzkie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie pomorskim. Poznamy wtedy najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki do lat 8, 10 i 12. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 wystąpią w finale ogólnopolskim i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE w Warszawie. Powiat starogardzki reprezentuje sześć drużyn.

Widowiskowe zwycięstwo Farmaceutów - W ubiegłą sobotę w starogardzkiej  hali rozegrany został bardzo ważny dla Kociewskich Diabłów mecz, który zakończył się sukcesem. Farmaceuci pokonali Energę Czarnych Słupsk 83:78. Mecz był bardzo widowiskowy, emocjonujący i – jak zawsze – trzymał w napięciu do ostatnich sekund spotkania.

Zmierzyli się na ringu - 8 kwietnia w Szczytnie odbyły się sparingi międzywojewódzkie w boksie. Starogard Gdański reprezentowali bokserzy z klubu Beniaminek Polmet Starogard.

 

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 19.04.2017, 06:51
Jeśli jest już 182 dni na chorobowym to pracodawca może zwolnić takiego pracownika, chyba że "takich" ludzi kodeks pracy nie obowiązuje.
śnieg
śnieg 17.04.2017, 07:33
łysy drogowcu,koniec żarcia za krzywy ryj i do odśnieżania - nieudaczniku,do roboty staruchu,kurduplu !!!
odlewnik
odlewnik 18.04.2017, 18:55
czy to ten leń,który dostał premię za odśnieżanie,a nic nie zrobił w kwestii śnieżnego bałaganu i paraliżu w starogardzie ???
ręka sprawiedliwości
ręka sprawiedliwości 18.04.2017, 11:44
Pan Kaczyński umniał wywalić Misiewicza. Brawo! Teraz czas na sprawdzenie starogardzkich misiewiczów i rozliczenie ich!
POPiS
POPiS 13.04.2017, 22:59

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Tupet
Tupet 13.04.2017, 12:04
Ten starosta to ma tupet. Protokół opisujący nieprawidłowości w PCPR, to "jedynie dobra wskazówka dla nowego dyrektora, na co zwracać szczególną uwagę".
I sprawy nie ma. Zaprawdę słuszną linię ma Platforma Obywatelska.
Pamiętam, że kiedyś połączył dwie ulice (na granicy z Koteżami, bo na mapie wyglądało że się stykają), a most w Kwidzynie, według niego miał zlikwidować nasze korki na Berlnce.
Co jeszcze musiałby zrobić ten "menedżer", żeby go w końcu ktos odwołał?
dkshiuh
dkshiuh 13.04.2017, 21:16
Powinien się tobie pokłonić? Ty to masz TUPET hahaha
Lok
Lok 12.04.2017, 16:39
Paradoksalna sytuacja !!!!!!
Zamiast złożenia samokrytyki radni powiatu podwyższaja sobie diety.Wniosek o podwyzszke zgłosił przewodniczacy rady Brzoskowski ,ktory obecnie ma 2100 zl na reke miesiecznie.Dostał najwieksza podwyzke bo 300 zł.Wstyd ,zachłannosc moim zdaniem .Przewodniczący panujacy od 20 lat powinien zastanowic sie i to mocno nad swoim postepowaniem.
Dokładnie przeczytacie na stronie Stowarzyszenia Głos Kociewia.
Chyła,Burczyk i Gabriel wstyd ,wstyd i jeszcze raz wstyd za calokształt.
billi
billi 12.04.2017, 21:18
A czy radni którzy glosowali przeciw podwyżkom nie będą ich pobierali?
zus
zus 12.04.2017, 10:46
Jak ZUS nie weźmie się za skontrolowanie tego zwolnienia lekarskiego to powinny polecieć w tej instytucji głowy. Co tu kur... jest grane? Wywalają babę za nieprawidłowości i od razu lekarz wystawia jej zwolnienie na pół roku. A za to płacimy my podatnicy bo państwu N. ciągle jest mało. Dajcie dalej tej Platformie władzę bo poseł Neumann w TVN tak nadaje. Neumann czepia się 500 plus, ale żona najlepiej 10.000 plus z ZUSu niech dostaje.
baloon
baloon 12.04.2017, 15:46
PO to nie tylko Nojman tak samo jak PiS to nie tylko Kilian, a Nasz Starogard Stankowiak.
loki
loki 12.04.2017, 21:21
No jest oczywiste jak 2 plus 2. Sama znam przynajmniej po kilka osób z tych ugrupowań którzy robią swoje i mają gdzieś co o tym sądzą ci tak zwani 'przywódcy'.
szok
szok 12.04.2017, 08:19
Szoooook na jakim zwolnieniu lekarskim przebywa Pani Neumann ? Od jakiego lekarza? gdzie jest kontrola ZUS-owska? i to wszystko idzie z naszych podatków. Do sądu pracy na jakiej podstawie ?
anty judasz
anty judasz 12.04.2017, 12:45
to skandal,trzeba to nagłośnić i ukarać winnych tego kolejnego przekrętu i poinformować tvn...
!
! 12.04.2017, 15:47
TV Trwam lepiej
o
o 12.04.2017, 21:25
i TV Republika
internet nie tv
internet nie tv 13.04.2017, 10:56
I TVPis

Pozostałe