Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Naucz dziecko samoregulacji – warsztaty Self-Reg dla dzieci w Osiedlowym Domu Kultury

  • 18.03.2017, 05:16 (aktualizacja 17.03.2017 11:19)
  • kg
Naucz dziecko samoregulacji – warsztaty Self-Reg dla dzieci w Osiedlowym Domu Kultury
Już dzisiaj, 18 marca, o godz. 12.00, w Osiedlowym Domu Kultury odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące warsztatów Self-Reg dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy 1-3). Zajęcia rozpoczynają się już w kwietniu, prowadzić je będzie Natalia Fedan - psycholog, ekspert metody Self-Reg i mama trójki dzieci.

Chcesz, żeby Twoje dziecko wyrosło na szczęśliwego człowieka, który świetnie radzi sobie ze stresem, ma dobre relacje z innymi, osiąga sukcesy w nauce, a później w pracy? Naucz je samoregulacji. Co to jest samoregulacja? Samoregulacja to umiejętność radzenia sobie ze stresem przez regulację własnego pobudzenia i napięcia oraz odnawianie zasobów energetycznych niezbędnych, by móc oprzeć się stresowi i wrócić do równowagi. Stres, także ten mały, codzienny, zużywa nasze zasoby energii, a niski poziom „paliwa w baku” często utrudnia powrót do spokoju i właściwe funkcjonowanie. Stąd często biorą się m.in. trudności z nauką, niechęć do niej i brak motywacji, wybuchy emocji, konflikty z rówieśnikami w szkole, stany depresyjne lub lękowe, a nawet otyłość (sięganie po niezdrowe przekąski jest jednym z przejawów nadmiernego stresu i niskiego poziomu energii), a także niechętne odrywanie się od komórki, tableta czy komputera.  
Podczas cyklu 10 zajęć dzieci zapoznają się w dostosowany do ich wieku sposób z 5 krokami Self-Reg i 5 obszarami stresu. W trakcie zajęć dzieci zbudują m.in. lepszą świadomość ciała i emocji, tego, co ich stresuje w szkole i poza nią, zbudują swoje własne strategie na odzyskanie spokoju i regeneracji. 
- Przed rozpoczęciem cyklu zajęć dla dzieci zapraszamy Rodziców na spotkanie informacyjne, podczas którego zapoznacie się Państwo z metodą Self-Reg i dowiecie się, jak możecie ją stosować także sami w domu – zachęca Darek Czerski z Osiedlowego Domu Kultury.
Warto przyjść i sprawdzić czym charakteryzują się zajęcia! Już w sobotę, 18 marca, o godz. 12.00 w ODK przy ul. Reymonta 1 w Starogardzie Gd. Spotkanie informacyjne jest bezpłatne! Koszt 10 zajęć (spotkania raz w tygodniu) wynosi łącznie 100 zł. 

 

kg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe