Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Chcą promować budownictwo drewniane. Profesorowie z Politechniki zawitali do Czarnej Wody

Chcą promować budownictwo drewniane. Profesorowie z Politechniki zawitali do Czarnej Wody
Niedawno Czarną Wodę odwiedzili JM Rektor Politechniki Gdańskiej Jacek Namieśnik i prorektor prof. Piotr Dominiak. Rozmowy w Urzędzie dotyczyły branży drzewnej, kształcenia inżynierów na jej potrzeby oraz współpracy pomiędzy PG, Gminą i Stowarzyszeniem Centrum Drewna w Czarnej Wodzie.

Po części urzędowej wizyty przedstawicieli Politechniki Gdańskiej profesorowie udali się z burmistrzem i prezesem firmy Steico do fabryki drewna klejonego z fornirów LVL, celem przyjrzenia się procesowi produkcji tego nowoczesnego materiału konstrukcyjnego.
- Kolejnym etapem wizyty był pobyt w firmie produkującej domy w technologii drewnianego szkieletu Sendom w Starej Kiszewie – informuje czarnowodzki urząd. - Jej właściciel Seweryn Mazur przedstawił naukowcom funkcjonowanie rynku budownictwa drewnianego w Polsce ze wskazaniem na jego potencjał jak też pewne bariery utrudniające mu rozwój.
Podczas spotkania ustalono, że wydziały architektury i budownictwa lądowego Politechniki Gdańskiej będą mogły korzystać w zakresie swojej misji badawczej i edukacyjnej z doświadczeń i zasobów obu wizytowanych przedsiębiorstw. Przedstawiciele uczelni, administracji i biznesu będą także prowadzić działania na rzecz promocji budownictwa drewnianego.

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ef
ef 15.03.2017, 11:15
Ale że co. Będzie z tego jakaś praca czy co? Że nasi mają się gdzie uczyć?
To,
To, 17.03.2017, 07:45
że Politechnika będzie sie uczyć jak produkuje sie forniry i buduje domy z drewna. Tak wynika z tego tekstu

Pozostałe