Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Zabił żonę na oczach własnych dzieci. Wyjdzie na wolność?

Zabił żonę na oczach własnych dzieci. Wyjdzie na wolność?
W lutym 2014 roku doszło do makabrycznych scen w Zblewie przy ulicy Pinczyńskiej. Pijany mężczyzna ugodził nożem swoją żonę. Kobieta zmarła. Obecnie mężczyzna przebywa w szpitalu psychiatrycznym, gdzie przechodzi leczenie. Czy jest możliwość, że niebawem wyjdzie na wolność?

Do zabójstwa doszło dokładnie 27 lutego 2014 roku. 52-letni wówczas mężczyzna pod wpływem alkoholu ugodził swoją o dwa lata młodszą żonę. Kobieta zmarła na miejscu.


Sprawca działał pod wpływem alkoholu
Między małżonkami doszło do kłótni. W pewnym momencie mężczyzna chwycił za nóź i ugodził swoją żonę w klatkę piersiową. Sprawca był pod wpływem alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec Zblewa był bardzo dobrze znany policji, a kłótnie z jego udziałem były codziennością. Rodzina miała założoną „Niebieską Kartę”.

Opinia biegłych co pół roku
Półtora roku temu zapadł wyrok sądowy dotyczący umorzenia postępowania przez Sąd Okręgowy i umieszczenia sprawcy okrutnego morderstwa w szpitalu psychiatrycznym.
- Mężczyzna był niepoczytalny, a przepisy mówią, że osoba, której winy nie można stwierdzić, musi poddać się procesowi leczenia w warunkach szpitala zamkniętego – taki był wniosek biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa - poinformował prokurator Wojciech Dunst z Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim.

Więcej na ten temat znajdziecie w najświeższym numerze Gazety Kociewskiej

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

vhkvhk
vhkvhk 15.03.2017, 16:35
A dzieci pomoc psychologiczną dostały?
.
. 15.03.2017, 17:57
Nie, bo mają kolejkę do psychologa dopiero na maj 2019.
grovitcg
grovitcg 15.03.2017, 20:02
I co, czekacie, czy coś z tym robicie? Sprawdzić w różnych miejscach, porozmawiać w poradniach o problemie a nie czekać z założonymi rękoma.
!!!
!!! 15.03.2017, 11:08
Dla takiego to tylko krzeslo elektryczne i kara smierci!!!

Pozostałe