Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Kociewskie Gryfy zostały rozdane

  • 10.03.2017, 13:02 (aktualizacja 10.03.2017 13:10)
  • Admin admin
Kociewskie Gryfy zostały rozdane
W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie odbyła się uroczysta gala wręczenia dorocznych nagród Starosty Starogardzkiego "Kociewski Gryf". W czwartkowy wieczór poznaliśmy laureatów w dziedzinie kultury, sportu oraz gospodarki.

- Już po raz 18 wręczymy "Gryfy Kociewskie" w dziedzinie kultury, gospodarki raz sportu - powiedział podczas otwarcia uroczystej gali Starosta Starogardzki Leszek Burczyk. - Stoję przed Państwem już po raz 10, taki mój jubileusz, więc można powiedzieć, że wręczanie nagród to pewnego rodzaju rutyna, ale zapewniam Państwa, że tak wcale nie jest. Dziś podsumowujemy cały poprzedni rok działalności bardzo wielu osób w wielu ważnych dziedzinach życia na terenie całego powiatu starogardzkiego. Tam, gdzie są ludzie, wyjątkowi ludzie, gdzie są nagrody, wybory, tam też są emocje.  W tym roku wręczymy 10 Gryfów. Trzy z nich trafią do ludzi sportu, trzy zostaną przeznaczone dla osób związanych z kulturą oraz z pracą w organizacjach pozarządowych, a dwa będą uhonorowaniem pracy naszych najwybitniejszych przedsiębiorców. Jak to zliczymy, to mamy osiem nagród, a wspomniałem o 10 statuetkach. I nie była to żadna pomyłka, ponieważ dwa Gryfy to nagrody honorowe. Pragnę podkreślić, że grono osób, które dokonywało wyboru, jest dość znaczne. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim członkom poszczególnych kapituł. Mam nadzieję, że nagrody będą takim bodźcem do dalszej pracy, wysiłku i wynajdowania coraz to nowych aktywności. W Kociewiakach tkwi wielki potencjał. Jeżeli Kociewskie Gryfy przyczyniają się do aktywności naszych mieszkańców, zachęcają do rozwijania talentów, to cel, dla którego Gryfy zostały przed 18 laty ustanowione, został osiągnięty.
W pierwszej kolejności licznie zgromadzona publiczność poznała 10 najlepszych sportowców powiatu starogardzkiego. Na 10 miejscu uplasował się utalentowany koszykarz, członek kadry narodowej, uczestnik mistrzostw Europy w Hiszpanii Grzegorz Kamiński. 9 lokatę zajęły akrobatki sportowe: Dżesika Romanowska, Aleksandra Pikul, Agnieszka Libiszewska, które reprezentują UKS Kociewie. Kolejne miejsce należało do Wiktorii Wierzby, przedstawicielki czwórboju nowoczesnego, która jest reprezentantką Polski. Na scenie pojawiła się również zdobywczyni 7 lokaty, czyli Monika Dubiela, zawodniczka LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu, która wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorów młodszych. Szóste miejsce zajął Szymon Deyna, który zdobył złoty medal mistrzostwach Polski LLKS w rzucie młotem, a piąte Szymon Adamczyk, siatkarz, jeden z najlepszych zawodników rocznika 2004, MVP mistrzostw Polski Kinder+ Sport trójek siatkarskich. Tuż za podium uplasował się Bartosz Brauer, mistrz Polski juniorów w kick boxingu. Trzecie miejsce należało do Magdaleny Lenz, triathlonistki, na drugim miejscu znalazł się Adrian Sulewski, brązowy medalista mistrzostw świata w kick boxingu oraz złoty medal mistrzostw Polski. Sportowcem Roku został Andrzej Łaski, wychowanek Kazimierza Kasprzyka.
- Ubiegły rok był niezwykle udany dla Andrzeja, który został mistrzem Polski juniorów młodszych w skoku o tyczce. Wygrał wynikiem 4,30 metra i według fachowców ma talent na miarę Władysława Kozakiewicza, Piotra Liska, czy Pawła Wojciechowskiego - powiedział prowadzący galę Tomasz Galiński.
Wśród trenerów wyróżniono pięć osób: Mariusza Fryźlewicza, szkoleniowca siatkarskiego w klubie SET Starogard Gdański, Agnieszkę Szwedę, trenerkę akrobatek sportowych w UKS Kociewie, Łukasza Rusiewicza, trenera boksu w klubie Beniaminek 03 Starogard Gdański, Tomasza Janowicza, szkoleniowca kick boxingu w Beniaminku 03 Starogard Gdański oraz kadry Polski. Trenerem Roku został Kazimierz Kasprzyk, trener LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu.
- Chciałbym podziękować kapitule za to wyróżnienie, które jest dla mnie szczególnie ważne, bo karierę trenerską zakończyłem ponad 40 lat temu w Krakowie, ale wznowiłem ją w 2012 roku po zmianie miejsca zamieszkania, kiedy przeniosłem się w okolice Skórcza - przyznał Kazimierz Kasprzyk. - Nie ukrywam, że mam ogromną satysfakcję, kiedy spotykam się z potentatami, którzy posiadają niesamowite wyposażenie i kiedy dochodzi do bezpośredniej konfrontacji, przyjeżdżają chłopaki z jakiegoś Kociewia i oni wygrywają. Mam nadzieję, że ta tradycja będzie kontynuowana. Bardzo dziękuję władzom Skórcza za rozbieg, który został w ubiegłym roku zrobiony. Wcześniej trenowaliśmy na rozbiegu do oszczepu, który był o połowę za krótki. Bardzo dziękuję panu wicestaroście Kazimierzowi Chyle za pomoc i wsparcie przy wyposażeniu sali gimnastycznej.
Najlepszą sportową imprezą ubiegłego roku wybrano turniej piłkarski Deyna Cup, którego organizatorem jest Klub Sportowy Beniaminek 03 Starogard Gdański. Statuetkę z rąk Starosty odebrał prezes klubu.
- Panie Starosto dziękuję za to wielkie wyróżnienie - nie krył zaskoczenia Marcin Kaszubowski. - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nam pomagają. Wspierają nas samorządy, biznes, ale w szczególności ten turniej opiera się na działalności społecznej. Marcin Drews zaraża pracą społeczną młodych ludzi i przez nich ta impreza jest organizowana. To właśnie im dedykuję tę nagrodę.
Starosta Leszek Burczyk zdecydował o przyznaniu nagrody specjalnej. Trafiła ona do Oktawii Nowackiej, brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W imieniu zawodniczki statuetkę odebrali rodzice: Brygida i Mirosław. - Oktawia nie mogła przybyć, bo jest już na zgrupowaniu - wyjaśnił tata zawodniczki. - Oktawia przygotowuje się do mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Ma co jeszcze zdobywać, więc trzymajmy kciuki.
Podczas gali wręczone zostały "Kociewskie Gryfy" dla przedsiębiorców. W kategorii mikro i małe firmy nagrodę zdobył Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy "Jawor" w Linowcu, a wśród średnich i dużych firm uhonorowano Zakład Produkcji Mebli "Feniks" z Wolnego Dworu.
Twórcą Roku został Krzysztof Paul. To wszechstronny gitarzysta rockowy i jazzowy. Tworzy muzykę w wielu konfiguracjach, a w swojej twórczości nawiązuje do regionu.- Cieszę się, że moja praca została zauważona, bardzo za to dziękuję - powiedział ze sceny wybitny gitarzysta.
W kategorii Impreza Roku nagroda trafiła do Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie za organizację Festiwalu Artystycznej Twórczości Osób Sprawnych Inaczej FATOSI. Kociewskiego Gryfa odebrała dyrektorka placówki.
- Na pewno jest to dla mnie zaskoczenie, nie byłam na to przygotowana - nie kryła wzruszenia Irena Macińska. - Chcę bardzo serdecznie podziękować kapitule i wszystkim, dzięki którym ta impreza nabrała właśnie takiego charakteru. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy pokazać twórczość osób niepełnosprawnych, a także możemy im pomóc, by swoje talenty ujawniły i zaprezentowały szerszej publiczności.
Kociewskim Gryfem w dziedzinie Organizacja Pozarządowa Roku 2016 zostało uhonorowane Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Skarszewach. - To wielka radość dla naszego stowarzyszenia, a nagroda uhonorowała 20 lat naszej działalności - przyznała Aniela Gemba, przewodnicząca Zarządu Koła. - Dziękujemy, że taka piękna nagrodą możemy zakończyć ten jubileusz. Dziękuję kapitule, panom starostom, a także tym, którzy nas zgłosili do tej nagrody, a także tym, którzy zdecydowali, że możemy tą nagrodą się cieszyć.
Starosta przyznał również nagrodę specjalną Kociewski Gryf dla Kociewskiego Centrum Zdrowia za edukacyjną akcję prozdrowotną "Czuję, widzę, słyszę, ratuję".
- Jesteśmy bardzo zaskoczeni tym, że tak wspaniale został doceniony nasz projekt - przyznała Magdalena Jankowska, kierownik Sekcji Marketingu i Komunikacji Społecznej w KCZ. - Chcę podziękować Zarządowi Kociewskiego Centrum Zdrowia za to, że 5 lat temu dał nam zielone światło do tego, byśmy realizowali projekt, który powstał w naszych głowach. Na początku mieliśmy jeden fantom, pełno energii, pasji i wizji tego, jak to ma wyglądać. Dzisiejszy kształt naszej akcji wygląda tak, ponieważ mieliśmy ogromne wsparcie ze strony Starostwa Powiatowego za co bardzo dziękujemy. Szczególnie dziękuję panu Patrykowi Gabrielowi, bo zdarzało się, że czasami przychodziliśmy z pomysłami nie do zrealizowania bądź trudnymi do zrealizowania. Natomiast po chwili okazywało się, że one stają się rzeczywistością. Tak było przykładowo z projektem Kociewie Nadaje Rytm czyli publicznym dostępem do defibrylatorów. Dziękuję również dyrektorom szkół, że 5 lat temu nam zaufali i zaprosili nas do swoich placówek, gdzie mogliśmy przeprowadzać szkolenia z pierwszej pomocy. Dziękuję też ratownikom, którzy pracują przy "Czuję, widzę, słyszę, ratuję" i mam nadzieję, że nigdy nie zatracą tej pasji, z którą realizują akcję.
Gwiazdą wieczoru był zespół The Closest Area, którego wokalistka Justyna Czarnota zachwyciła publiczność swoim głosem. Nie brakowało więc bisów.

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

x
x 11.03.2017, 12:51
kogo to interesuje??
bol
bol 10.03.2017, 18:39
Gabriel też dostał nagrodę?
zca
zca 10.03.2017, 16:17
Też nie czytam jak się oni ze sobą kucają. Mają swoje swięto i się nim chwalą oj oj oj.
.
. 10.03.2017, 14:52
O mamuńciu, ale dużo tekstu. Po trzech zdaniach odechciało mi się dalej czytać.W zdjęciach lepiej, odpadłem po pięciu.
SMUTNY
SMUTNY 12.03.2017, 07:49
JAD CI ROZUM ZJADŁ

Pozostałe