Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Wybieramy najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich w Powiecie!

  • 12.03.2017, 00:24
  • kg
Wybieramy najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich w Powiecie!
Kochani Czytelnicy! Startujemy z nową zabawą! Tym razem chcemy pokazać, jak ważne dla rozwoju kultury i krzewienia tradycji regionalnej są nasze Koła Gospodyń Wiejskich. W najbliższych numerach przedstawiać będziemy krótkie prezentacje KGW, które wezmą udział w naszej zabawie. Później, co tydzień, na naszych łamach będziemy prezentować jedno Koło. Jest jeszcze możliwość dołączenia! Nasi Czytelnicy, podczas głosowania, wybiorą to KGW, które otrzyma tytuł najlepszego w powiecie. Na zwyciężczynie czekają atrakcyjne nagrody!

Startujemy z nowym plebiscytem Gazety Kociewskiej i portalu Kociewiak.pl. Tym razem na naszych łamach prezentować będziemy Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu starogardzkiego. Nie trzeba przypominać, ile samorządowcy oraz mieszkańcy zawdzięczają tym wyjątkowym kobietom! Gotują, organizują mnóstwo wydarzeń, wspierają działania społeczne, promują region. Są niezastąpione! Warto o nich głośno mówić z dumą! Warto pokazać, jak bardzo doceniamy ich działania dla rozwoju kultury, krzewienia tradycji kociewskich oraz integracji lokalnej społeczności. Stąd też pomysł na plebiscyt – w którym będziecie mogli wybrać najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie starogardzkim!

Rozpoczynamy zabawę!
Za tydzień rozpoczniemy krótkie prezentacje wszystkich KGW, które biorą udział w naszym plebiscycie. W najbliższych wydaniach Gazety Kociewskiej przedstawiać Wam będziemy po kilka Kół. W kolejnych numerach GK, każdemu Kołu Gospodyń Wiejskich poświęcimy całą stronę, by szczegółowo i ze wszystkimi należnymi honorami przedstawić ich członkinie, działalność i to, co robią na co dzień dla swojej miejscowości, gminy czy regionu. Na swoje faworytki będzie można głosować za pomocą specjalnie oznaczonego kuponu w Gazecie Kociewskiej (każdy kupon to 2 pkt dla danego Koła) lub sms-owo (+ 1 pkt). 
Zapraszamy do wspólniej zabawy! 

Czekają atrakcyjne nagrody
Oczywiście jeśli plebiscyt – to i nagrody! Dla trzech najlepszych KGW przewidzieliśmy oprócz zaszczytnych tytułów także i atrakcyjne nagrody, których sponsorami są firma Max Elektro (sklep oferujący sprzęt AGD / RTV / Multimedia), Szkółka Roślin Ozdobnych - Paweł Pesta oraz FotoEdyta. Warto zgłosić swoje KGW już dziś! Wystarczy dostarczyć do naszej Redakcji jedno, najlepiej grupowe zdjęcie członkiń Koła wraz z krótkim opisem jego działalności. Można to zrobić drogą mailową (redakcja@gazetakociewska.pl) lub osobiście – czekamy na Was w Starogardzie Gd. (ul. Rynek 36).
Jest o co walczyć, a mieszkańcy i nasi Czytelnicy z pewnością docenią swoje niezastąpione gospodynie! Zachęcamy do udziału!

kg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lidka
lidka 25.03.2017, 12:05
te koła nic nie robią , przynajmniej u mnie to jest jedynie zgrupowanie plotkarek , nie widzę żeby coś sensownego stworzyły , coś zrobiły dla regionu Kaszubi potrafili zauważalne miejsce sobie wypracować a nasze kociewianki niestety dalej śpią.
stoją na tych straganach jeden tylko był orginalny , jakieś turnieje między sobą organizują i z niczym konkretnym , nic nie reprezentują sobą jedynie tradycyjne ubranie , które sobie same zróżnicowały kolorami
Raf
Raf 25.03.2017, 16:21
...a turniej powiatowy to po to,zeby komor ze starostwa sobie przypisał "zasługi " a wicestatosta dobrze sie zabawił !!!
Ot i cała prawda .
fag
fag 12.03.2017, 12:11
Najgłupsza zabawa, wprowadzić element rywalizacji, tam gdzie to nie jest potrzebne. Masakra. Kto to wymyśla? Każde takie koło, stowarzyszenie ma swoje niepowtarzalne miejsce, ludzi i służy zupełnie innym pobudkom niż rywalizacja, zdobywanie pierwszych miejsc i nagród!

Pozostałe