Środa, 18.10.2017, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

W centrum miasta powstanie centrum coworkingowe?

  • 10.03.2017, 10:11
  • NASZ POWIAT
W centrum miasta powstanie centrum coworkingowe?
Centra coworkingowe są już w wielu dużych miastach. Na Pomorzu jedno z nich znajdziemy w budynku Olivia Business Centre. Jest szansa, że takie rozwiązanie zostanie zastosowane również w Starogardzie Gdańskim! Trwają rozmowy w tej sprawie.

Rośnie zainteresowanie coworkingiem i powoli ten rodzaj pracy wkracza do mniejszych miejscowości. Niewykluczone, że na mapie centrów coworkingowych znajdzie się również Starogard Gdański. Władze Powiatu Starogardzkiego spotkały się bowiem z przedstawicielami firmy O4, która prowadzi takie centrum w Gdańsku, aby lepiej się przyjrzeć innowacyjnemu rozwiązaniu. Było to spotkanie robocze. 
- Chcecie otworzyć centrum coworkingowe w mniejszej miejscowości, z partnerem, który daje gwarancje stabilności, a my z dużym zainteresowaniem podeszliśmy do tematu - przyznaje Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu. - Mamy budynek, w którym takie rozwiązanie mogłoby funkcjonować. Jest już gotowa wstępna wizualizacja tego obiektu. Jest to budynek pofabryczny, który znajduje się w samym centrum miasta. Ma on 3 kondygnacje i powierzchnię około 1000 metrów kw. Zależy nam na tym, aby wkomponować się w architekturę sąsiednich budynków. 
Wspomniany budynek mieści się przy ul. Kościuszki 10A, naprzeciwko Galerii Neptun. Dawniej należał on do Fabryki Obuwia Neptun. Przedstawiciele O4 z dużym zainteresowaniem obejrzeli budynek. 

(...) Więcej na ten temat znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. Zachęcamy do lektury!

NASZ POWIAT

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

amator
amator 13.03.2017, 15:26
Jeszcze nic nie ma, ale Patryk niezawodnie na zdjeciach.
Dla niego centrum coworkingowe jest innowacyjnym rozwiązaniem? To jakaś nowość?
Z równie dużym zainteresowaniem mogliby podejść do tematu Narciarski Wyciąg Krzesełkowy w Parku Miejskim
l
l 12.03.2017, 19:40
A czemu nie w byłej piątce?
k
k 12.03.2017, 19:40
A czemu nie w byłej piątce?
k
k 12.03.2017, 19:39
A czemu nie w byłej piątce?
Olo
Olo 13.03.2017, 08:31
Bo miasto musialoby d... ruszyć a tylko jedna wstega do przecięcia nie opłaca się
Olo
Olo 13.03.2017, 08:31
Bo miasto musialoby d... ruszyć a tylko jedna wstega do przecięcia nie opłaca się
Olo
Olo 13.03.2017, 08:31
Bo miasto musialoby d... ruszyć a tylko jedna wstega do przecięcia nie opłaca się
Olo
Olo 13.03.2017, 08:30
Bo miasto musialoby d... ruszyć a tylko jedna wstega do przecięcia nie opłaca się
srgs
srgs 12.03.2017, 12:22
Za wynajem biurka zapłaci stówkę a zarobi pięć dyszek, z czego jeszcze połowę dla skarbówki, ot taki frilancer bendzie kociewski :D
Ja
Ja 12.03.2017, 08:59
Wy tak serio??? Centrum coworkingowe? W STAROGARDZIE??? Ktoś ma poczucie humoru :-D :-D Już widzę oczyma wyobraźni tłum starogardzkich freelancerów ustawiający się w kolejkę żeby wynająć biurko na godziny! No bez jaj, kto w to uwierzy? Salę widowiskowo-imprezową lepiej sobie tam zróbcie to nie będziecie musieli robić swoich imprez w szkołach albo kinie Sokół, które pewnie zaraz Szwarc wyburzy...
Henryk
Henryk 11.03.2017, 12:24
Wszystko będzie lepsze niż ten budynek w ruinie w centrum miasta, w Starogardzie jest więcej takich ruin do zagospodarowania
Adi
Adi 11.03.2017, 11:40
Super pomysł :)!
l
l 10.03.2017, 23:00
A może w młynach?
Na tle młynów zdjęcia Gabriela wyjdą lepiej.
Tam jest lepsze światło.
młynarz
młynarz 13.03.2017, 09:20
,,JAD ci ROZUM ZJADŁ
młynarz
młynarz 11.03.2017, 09:05
po nie zniszczyła młynów, a jezeli jestes ciekawy kto to popytaj wśród swoich
maja
maja 13.03.2017, 07:36
PiSowski pszczelarz ostro tam dzialal. zreszta podobnie jak inny PiSior w stadzie ogierow
maja
maja 13.03.2017, 07:36
PiSowski pszczelarz ostro tam dzialal. zreszta podobnie jak inny PiSior w stadzie ogierow
maja
maja 13.03.2017, 07:36
PiSowski pszczelarz ostro tam dzialal. zreszta podobnie jak inny PiSior w stadzie ogierow
maja
maja 13.03.2017, 07:35
pszczelarz ostro tam dzialal
Patryk
Patryk 10.03.2017, 21:19
Wzieli by się do roboty, jak miasto, a nie Gabryel chodzi i sobie zdjecia pstryka. I tak 12 lar ściemnia a co miesiąc kasuje 10.000 zł z naszej kieszeni!
1234
1234 13.03.2017, 07:55
A co miasto już zrobiło? Podkreślam zrobił, a nie być może zrobi? Dokończenie po edku Kościuszki, piaskownica i co dalej?
1234
1234 13.03.2017, 07:54
A co miasto już zrobiło? Podkreślam zrobił, a nie być może zrobi? Dokończenie po edku Kościuszki, piaskownica i co dalej?
1234
1234 13.03.2017, 07:54
A co miasto już zrobiło? Podkreślam zrobił, a nie być może zrobi? Dokończenie po edku Kościuszki, piaskownica i co dalej?
.
. 10.03.2017, 15:04
Rozumiem , że to chodzi o wynajmowanie powierzchni biurowej?
Po
Po 10.03.2017, 11:45
Jak zrobią to jak centrum organizacji to dzięki
NAGOlas
NAGOlas 10.03.2017, 11:00
a tam nie miało być czegoś dla organizacji pozarządowych?
ZAPYTAJCIE POSŁÓW
ZAPYTAJCIE POSŁÓW 10.03.2017, 10:56
Szanowna redakcjo. Zapytajcie posłów PiS Kiliana i Smolińskiego co z obwodnicą Starogardu. Dziennik Bałtycki podał, że na posiedzeniu Komisji Finansów nawet posłowie PiS z naszego regionu opiniowali negatywnie poprawki do budżetu, które miały wspierać finansowanie obwodnicy Starogardu Gdańskiego i remont mostu na Wiśle w Tczewie.
git
git 10.03.2017, 14:59
No to już sobie odpowiedziałeś. Zresztą czego ty się spodziewałeś po pisach?
git
git 10.03.2017, 10:41
Super inicjatywa. Takie coś działa już w Tczewie
Xyz
Xyz 10.03.2017, 10:36
O prosze znowu Gabriel Wie gdzie i jak sie ustawic
jak
jak 11.03.2017, 09:03
A co ty kmiotku potrafisz skoro tylko szczekasz na młodego Gabriela?, do pięt mu nie dorastasz, pewnie nawet do czyszczenia butów ciebie by nie dopuścił.
do jak
do jak 13.03.2017, 07:54
za to ty jak widać z pierwszego szeregu d u p o lizów.
do jak
do jak 13.03.2017, 07:53
za to ty jak widać z pierwszego szeregu d u p o lizów.
Alik
Alik 12.03.2017, 21:23
A kto by chciał mu buty czyścić? Przecież to NIKT!
Alik
Alik 12.03.2017, 21:23
A kto by chciał mu buty czyścić? Przecież to NIKT!
Alik
Alik 12.03.2017, 21:23
A kto by chciał mu buty czyścić? Przecież to NIKT!
Obserwator
Obserwator 11.03.2017, 16:37
Masz cos z głową takie wyrażenia ?
Czyż nie jest prawdą , ze wg.wielu Obywateli Gabriel to niegatywna postać ?
Zrozumiała i butna postać ?
Oddany druh Chyły ??????


Pozostałe