czwartek, 25 kwietnia 2024 01:30

II Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy w Osielsku

W sobotę 12 listopada na sali sportowej w Osielsku, 17 zawodników z UKS Olimpik Lubichowo, wystartowało w II Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym w Zapasach Stylu Wolnego, Zapasach Kobiet oraz Zapasach Dzieci.

Zawodnicy z Lubichowa rywalizowali w kategorii Młodzików oraz Zapasach Dzieci. Wśród 200 zawodników chętnych na zdobycie medalu, ośmiu zawodników z Klubu UKS Olimpik stanęło na podium.

W kategorii wiekowej młodziczka, do 52 kg złoty medal zdobyła Patrycja Trambecka. W grupie Młodzik do 59 kg srebrny medal zdobył Miłosz Gort a Szymon Schilling stanął na najniższym stopniu podium. Najmłodsi zapaśnicy też staneli na wysokości zadania. Marcin Gort zdobył złoty medal, Tomasz Przewozny, Błażej Szyca oraz Tytus Katkowski zdobyli brązowe medale.

Wśród 15 drużyn z reprezentujących kilka województw oraz drużyny z Kaliningradu, zespół z Lubichowa w grupie wiekowej młodzik zajął 9 miejsce natomiast w grupie dzieci 5 miejsce.