×
Czwartek, 27.07.2017, imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

ZDJĘCIA: Kolejny pożar starogardzkich Młynów!

  • 29.03.2016, 07:15
  • red.
ZDJĘCIA: Kolejny pożar starogardzkich Młynów!
26 marca, kilkanaście minut przed godziną 4.00 rano wybuchł kolejny pożar na terenie starogardzkich Młynów. Na miejscu pracowało 14 zastępów straży pożarnej. 

- Na miejscu zdarzenia zastano pożar jednego z budynków kompleksu młyna - relacjonuje kpt. Karina Stankowska, rzecznik prasowy KP PSP w Starogardzie Gd. - Na miejsce skierowano wszystkie zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Sucuminie, Starogardzie Gdańskim i Zblewie. Na tą chwilę na miejscu pracuje 14 zastępów straży pożarnej. Zabezpieczono teren działań. Ewakuowano obsługę elektrowni znajdującej się w kompleksie. Prowadzono działania w obronie budynku gospodarczego. Działania gaśnicze zostały podzielone na odcinki bojowe. Prowadzono intensywne działania gaśnicze, również przy pomocy podnośników hydraulicznych. Dach budynku zawalił się, część ścian budynku zawaliła się do środka. Zagrożone są zabytkowe wieżyczki. Kierującym działaniami ratowniczymi jest Zastępca Komendanta Powiatowego PSP mł.bryg. Dariusz Żywicki. Policja zamknęła odcinek ulicy Tczewskiej. O zdarzeniu powiadomiono Prezydenta Miasta i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na chwilę obecną trwa dogaszanie.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ze względu na możliwość wystąpienia katastrofy budowlanej podjął decyzje o zamknięciu odcinka ulicy Tczewskiej dla ruchu - puentuje kpt. Karina Stankowska z KP PSP w Starogardzie Gd. 

=> ZDJĘCIA Z AKCJI TUTAJ <=

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ninka
Ninka 1.04.2016, 22:58
Szanownego prezydenta powinno się na taczce wywieźć za młyny
31.03.2016, 14:39
Starogardowi potrzebne jest więcej Galerii i Marketow typu Biedronka , Lidl itd.Ludzie my się nie znamy, na szczęście inni za nas podejmują decyzje
zadlo
zadlo 30.03.2016, 18:31
800lat historii miasta bezpowrotnie leglo w gruzacha winny tego upadku piastuje mandat radnego powiatu i to z prawa i sprawiedliwosci !! panie kilian trzeba nam szukac pomocy u prezesa zeby ten osobnik nie kompromitowal pis do reszty??? o innych narazie nie wspomne
Janiś
Janiś 30.03.2016, 11:29
Aż mnie się łza w oku zakręciła jak patrzę na ten marny brudny Starogard. Pamiętam jak za małolata pracowałem początkowo w firmie "Starbut" - (potem Neptun)... Po pracy na przeciwko stała kwiaciarnia i dość często tam kupowałem dla swojej kobiety kwiatka. Było tylko jedno osiedle - Kopernika. To były złote czasy.. Żadnych Carefurów, biedronek, internetów, smartfonów, a ludzie byli duuuużo bardziej szczęśliwi niż teraz. Wszyscy chodzą smutni, ponurzy, w Starogardzie ludzi coraz mniej. Place zabaw opustoszałe totalnie! Niby rozwój, 26 lat "wolności", 11 lat w unii i coraz większa "bieda"...

Uroczystości pamiętam były hucznie obchodzone przez wielu mieszkańców, teraz może 100 osób przyjdzie...

młodzież nie ma szacunku do niczego i nikogo (w święta zamiast siedzieć w domu z rodziną to po knajpach łażą, wielki piątek, a młodzi imprezują na rynku po klubach.

A wy przestańcie narzekać na te markety, bo tam łazicie i robicie zakupy. Gdyby ludzie nie kupowali tam to by nie było 5 biedronkek i innych dziadostw.

A jak patrzę na te młyny to się płakać chce... tyyle wspomnień :(
31.03.2016, 09:09
niestety to cecha starości, że wychwala się czasy, kiedy było się młodym. A wiesz dlaczego ci sie to podobało? Ponieważ wszyscy mieli mniej więcej równo, a teraz ludzi zżera zazdrość, że sąsiad się dorobił. To nic, że własną prać, ale ma więcej i dlatego ten smutek. Niestety tamte czasy, były tylko dobre dla ludzi z horyzontami poniżej przeciętnej, siedzącymi w swoim grajdole i narzekającymi na władzę. Można było zrzucić odpowiedzialność za swoje niepowodzenia na ustrój. Dla reszty to były ograniczenia. Cieszę się , że tych czasów już nie ma.
DX
DX 30.03.2016, 00:22
[quote]
Od paru lat już czekam na informację o starogardzkich młynach ! Pracownicy gazety bohją się tego tematu ? Piszę pracownicy bo dziennikarz to ktoś który jest wnikliwy i stara się za wszelką ceną zdobyć cenne informacje ! Kto jest właścicielem młynów ? Jak przebiega śledztwo po pierwszym "podpaleniu" ? Kto płaci za rozbiórkę itd... pytań jest mnóstwo.... Starogardzką Mleczarnię też doprowadzono do UPADKU ! A dziś... widzimy, ze będzie tam... kolejny market taki "Polski" ... [/quote]
NA MIEJSCU MLECZARNI BĘDZIE NASTEPNY LIDL !! NA MIEJSCU PO BYŁYM MZK MA NIBY BYĆ BIEDRONKA!!! KTO KUŻWA DAJE NA TO POZWOLENIE ILE MOŻNA BIEDRONEK MIEĆ
30.03.2016, 09:09
100
koleś
koleś 29.03.2016, 21:09
Właśnie przeczytałem na starogard.pl, że ten odcinek Tczewskie ma być zamknięty prawdopodobnie na kilka tygodni. Ciekawe, gdzie będzie objazd jak ruszy remont ulicy Kościuszki. Miasto powinno podjąć wszelkie działania, by w tej okolicy było bezpiecznie i był przejazd, bo miasto czeka paraliż. Każdy wie, co się dzieje jak jest remont ważnej drogi w mieście i jak np jest bieg Kociewski.
30.03.2016, 09:11
Na czas remontu włodarz wybuduje prowizoryczną estakade.
29.03.2016, 15:30
Władze powiatu śpią czy temat młynów mają gdzieś?
29.03.2016, 18:55
To temat Urzędu Miasta
29.03.2016, 23:38
wszystko miasto ma robić za was. miastu nic do młynów bo to własność prywatna. młyny to sprawa powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, komendy powiatowej policji i powiatowej straży pożarnej. jedyne co ma miasto do młynów to, to ze ich własciciel zalega mu ponad milion złotych podatku od nieruchomości
30.03.2016, 09:13
No to w sumie pewnie dla ciebie nic takiego - milion złotych? Ciekawe, ciekawe.
29.03.2016, 19:14
Ta a Powiatowy Inspektor Cychnerski to moze Urzednik Miasta?
29.03.2016, 23:50
Ten Cychnerski nic nie robi figurant jeden. Co z betoniarnią pana Ch.? posmarował?
29.03.2016, 19:39
Ci z powiatu to mają kasę brać i ten temat olewać?
29.03.2016, 10:55
Chajewski kupi te młyny i kolejna biedronkę lub Lidlla wybuduje. PRezydent wchodzi mu w dupę, a ten człowiek nie patrzy na interes miasta tylko swój własny. Po Szwarcu prezydent kolejnego doradcę sobie znalazł który pazernie rozjeżdża to miasto. Chłopie jak ci tacy będą doradzać to już niedługo to miasto będzie odstawać nie tylko od Tczewa ale i od Skórcza czy BoBowa. Co pan zrobił panie Stankowiak z betoniarnią pana Chajewskiego którą wbrew prawu postawił w centrum miasta? Ludzie protestują a on jeszcze bardziej ją rozbudowuje. Wyroki wyrokami a on ma wszystko w dupie bo ma pieniadze.
29.03.2016, 15:26
Skórcz się rozwijał jak był burmistrzem Dąbek.Szkoda tego człowieka bo był rozsądny,pracowity a tak go jeden z radnych atakował ...Nie dla obecnego burmistrza.
29.03.2016, 00:08
Od paru lat już czekam na informację o starogardzkich młynach ! Pracownicy gazety bohją się tego tematu ? Piszę pracownicy bo dziennikarz to ktoś który jest wnikliwy i stara się za wszelką ceną zdobyć cenne informacje ! Kto jest właścicielem młynów ? Jak przebiega śledztwo po pierwszym "podpaleniu" ? Kto płaci za rozbiórkę itd... pytań jest mnóstwo.... Starogardzką Mleczarnię też doprowadzono do UPADKU ! A dziś... widzimy, ze będzie tam... kolejny market taki "Polski" ...
gość
gość 28.03.2016, 20:00
Co następne, może Stado Ogierów, ono też wielu osobom przeszkadza inni już widzą w nim interes, ale są przeszkody, a władz to nie interesuje, dają mylne komentarze jak np. że przywracają do pracy zapominają tylko dodać, że tych z którymi przegrali w sądzie i że tylko po to by ich zwolnić tylko teraz prawidłowo,. czy urzędnicy mają w tym jakieś własne interesy? Czemu temat został tak sprytnie wyciszony?
29.03.2016, 11:18
W stadzie już od dawna trwają dzialania zmierzające do wybudowania biedronki. Podobno prezydent już zlecił zmianę planów przestrzennych stada ogierów. To co stanie się z terenem po stadzie juz dawno załatwione jest pod stołem
29.03.2016, 15:28
Już widzę jak w stadzie powstaje sklep :)))
Raczej przejdzie to w ręce prywatne i ktoś zrobi tam hotel itd.
30.03.2016, 15:44
dla kogo hotel ? chyba ekstra dla ekipy filmowej, ktora bedzie krecila film wojenny w scenerii zrujnowanym miescie Starogard Gdanski
30.03.2016, 09:16
Hotel? Chyba dla kuni!
27.03.2016, 22:16
CHYBA KTOS WZIAL W LAPE ABY SPALIC MLYNY RAZ SIE MOZE ZDAZYC ALE NIE POWTORKA WIDOCZNIE JEST KOMUS TO NA REKIE
27.03.2016, 21:07
a kiedy zobaczymy oświadczenie majątkowe radnej powiatowej z NS Sommerfeld na stronach bip starostwa bo jestem ciekawy ile zarabia w SM a jakoś nie mogę tego oświadczenia odszukać czekam, czekam i nic? ktoś co wie?
mariolka Krejzolka
mariolka Krejzolka 27.03.2016, 09:11
Nic nowego. W tym Naszym Starogardzie same ruiny są! Wszystko burzą! Byle powstawały galerie. Zacierali też ręce na Polmos, który też jest zabytkiem. Jak się rozleci, to najlepszym sposobem będzie też go podpalenie, zburzenie i postawienie nowej galerii :) Jeszcze kilkanascie lat temu Tczew zazdroscił Nam zakładów, dziś My nie mamy polotu do Tczewa. A na Jabłowskiej tyle miejsca, mogli oddać teren jako strefa ekonomiczna i mogły tam powstać zaklady, ale ktoś chyba bardzo tego nie chciał i taki np. Flex czy Dovista jest teraz w innym miejscu.
27.03.2016, 13:39
Do tego potrzebny jest rzeczowy gospodarz miasta ale i powiatu.
starogardzianin
starogardzianin 26.03.2016, 21:51
Teraz niech dadzą prace tym którzy nie mają jest okazja zarobić p posprzątać ten syf ! warto było by na Kuronia się wybrać może jakaś oferta od Prezydenta zawiśnie w gablocie.
26.03.2016, 20:09
Czy kogoś w ogóle interesował ten zabytkowy obiekt ? Szkoda,ze Starogard stracił młyny a zabytków nie ma zbyt wiele. Trudno uwierzyć ,ze władze miasta i powiatu nie mieli wpływu,aby skutecznie ocalić część historii naszego miasta.Chciałbym usłyszeć co mają do powiedzenia w tej sprawie?
26.03.2016, 21:14
Jak zwykle pewnie tylko to, że nic nie mogą.
26.03.2016, 17:59
ten komin spadnie.
STG
STG 26.03.2016, 15:24
Komuś chyba zależy na kupnie samej tylko -działki- bez żadnych ruin...do końca roku jeszcze daleko ,wszystko się może zdarzyć..a miało być tak pięknie
fr
fr 26.03.2016, 15:17
w dupie tam z tymi mlynami, kto sie wczesniej nimi interesowal zanim sie spalily ? nikt, stały tyle lat i nikogo to nie obchodziło.
a teraz chociaz bedzie mozna cos z tym gruntem zrobic, moze mieszkania postawia ?
Kasia
Kasia 26.03.2016, 20:23
Chyba raczej kolejna galeria
tutam
tutam 26.03.2016, 14:28
Polska podobno się rozwija. Ale akurat Starogard jest w ruinie. Jak tam p. Rafał Szreder, właściciel tego terenu? Nawet wieżowiec obiecał postawić, dokładając parę pięter do płatkarni? I teraz co? Nie ma właścicieli?
26.03.2016, 12:48
I co teraz na to ten który odpowiada za upadek młynów. Może on się wypowie. A no teraz to on ma ciepła posadkę więc mu dobrze.
Marcjusz
Marcjusz 26.03.2016, 11:52
Ja wiem,komuś się paliło koło tyłka w pracy,ale żeby tak.....?A tak na marginesie to w Stg same złe rzeczy ostatnio ,to zamknęli kogoś to wypadek,to ukradli coś.....Co tam się u Was dzieje?Ktoś mi odpowie?
26.03.2016, 12:37
kręcimy tutaj film "Ksiądz Mateusz" sezon 10 :)))
26.03.2016, 12:46
Kto w roli głównej?
26.03.2016, 11:26
Polska rzeczywistość nic co nasze się nie opłaca.Wszystko co stało tyle lat, wytrzymało wojne, komune przegrywa z kapitalizmem.Najlepiej wszędzie postawić galerie
26.03.2016, 11:25
Dobra zmiana co panie prezydencie?
26.03.2016, 11:26
Ale pitolisz koleś. ..
Bombur
Bombur 26.03.2016, 09:45
Taki piekny obiekt. Szkoda. Ale teraz przynajmniej wyglada w Starogardzie jak po wojnie, a to najlepiej oddaje kondycje tego miasta, żyjących tu ludzi i panującej atmosfery.
LOLO
LOLO 26.03.2016, 07:58
Oczy aż bolą.... Kto pisał ten artykuł?? Nie uczyli w szkole o synonimach? Żenujący poziom dziennikarstwa
26.03.2016, 20:27
Drogi LOLO nie uczyli Cię, że wypowiedzi czyjejś się nie zmienia? Może sam nad swym poziomem się zastanów
30.03.2016, 08:38
Większość wypowiedzi jest nieskładna stylistycznie, dlatego od dziennikarza zależy aby przedstawił ją tak, aby była odzwierciedleniem myśli wypowiadającego i nie łamała polszczyzny. W reportażach cytaty dosłowne są dopuszczalne ale nie w krótkich informacjach prasowych. Gazeta ma za zadanie również edukacyjne.
26.03.2016, 10:33
Nie widzisz, że dziennikarze też są ludźmi? Śpieszą się, żeby dostarczyć ludziom jak najszybciej informacje co się dzieje w mieście, a Ty jeszcze masz problemy. Podziwiam Waszą gazetę, że zawsze jesteście na czas. Pozdrawiam.
Karo
Karo 26.03.2016, 12:26
Źle Cię zoperują i powiesz, że lekarz też jest człowiekiem i może się mylić?
Asia
Asia 26.03.2016, 12:25
Właśnie sztuka dziennikarstwa polega na tym żeby szybko przekazać info w zgrabny stylistycznie sposób. Dlatego dziennikarz jest dziennikarzem. A w GK sami amatorzy