Środa, 17.01.2018, imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

Kolejna wizyta samorządowców w lokalnej firmie

  • 18.03.2016, 13:03
  • mat. UM STAROGARD GD.
Kolejna wizyta samorządowców w lokalnej firmie
Prezydent Janusz Stankowiak kontynuuje spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami. Celem wizyt jest zapoznawanie się ze specyfiką starogardzkich przedsiębiorstw oraz z ich potrzebami. Tym razem władze miasta swoją wizytę złożyły Tadeuszowi Kolbuszowi – właścicielowi firmy KOLTEL. 

Prezydent miasta oraz Naczelnik Wydziału Inicjatyw Gospodarczych Tadeusz Błędzki w rozmowie z Tadeuszem Kolbuszem skupili się przede wszystkim na sprawach, dotyczących gospodarki odpadami. Wspólnie szukali najkorzystniejszych dla mieszkańców rozwiązań sposobu odbioru śmieci i ustalenia opłat za te usługi. Rozmawiali o istniejących alternatywach i możliwych zmianach, aby system śmieciowy działał w Starogardzie jeszcze sprawniej i korzystniej dla użytkowników. Właściciel firmy KOLTEL podzielił się z gośćmi swoim wieloletnim doświadczeniem „w śmieciach”. Udzielił wielu cennych i praktycznych porad, co podkreślił na spotkaniu prezydent, dziękując za miłe przyjęcie.

Trochę historii
Przedsiębiorstwo „Koltel” od 1992 roku zajmuje się odbiorem odpadów od właścicieli nieruchomości. Ich pierwszym klientem była Spółdzielnia Mieszkaniowa „KOCIEWIE” w Starogardzie Gdańskim.
- W tym roku w listopadzie obchodzić będziemy 25 lecie działalności firmy – mówi Tadeusz Kolbusz. Na tej bazie, przy ul. Droga Owidzka, jesteśmy od 2006 roku. Kiedy kupowaliśmy ten plac, było tu prawdziwe ściernisko, które na szczęście dało się przystosować do potrzeb naszej działalności – dodaje. Baza spełnia warunki Ministra Środowiska, którego rozporządzenie jesteśmy zobowiązani przestrzegać.

Firma z osiągnięciami
Firma ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Właściciel pochwalił się też swoimi osiągnięciami. Jednym z najważniejszych, na które zwrócił szczególną uwagę, było doprowadzenie do uregulowania spraw własnościowych spółki. - Obecnie właścicielami są dwie osoby fizyczne - moja żona Maryla oraz ja – tłumaczył pan Tadeusz. Moim następcą jest syn, który już od kilku lat wdraża się w zadania i plany naszej działalności. Wierzę, że będzie kontynuował moje dzieło z równie dużą, a może większa pasją i otwartością na nowości.

mat. UM STAROGARD GD.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

uu
uu 21.03.2016, 06:41
piwsko wypite, teraz widać czas na wiosenne porządki. w gmachu na Gdańskiej by się przydały ale tego Kolbusz za nich nie zrobi.
20.03.2016, 15:10
"Rozmawiali o istniejących alternatywach i możliwych zmianach, aby system śmieciowy działał w Starogardzie jeszcze sprawniej i korzystniej dla użytkowników". Niech Koltel zamiast Starkomu przejmie wywóz śmieci ze Starogardu a sytuacja się poprawi natychmiast!
18.03.2016, 23:08
Socjalista Janusz Stankowiak z gospodarsko wizyto u prywaciarza.
płotka
płotka 18.03.2016, 19:56
jakoś tak głupio w tym garniturze wyglądasz. Ale w porównaniu z POatrykiem ze starostwa, który występuje albo w dżinsach albo w garniturze z przyjęcin (taki ciasny), jesteś jak młody szczupak
18.03.2016, 20:51
Ostatnia przepocona koszula flanelowa Gabriela na gali boksu była the best. Kurnaś dostaje tyle kasy za nic to chociaż by się ubrał, a nie wyjdzie taki wystrojony jak walący gnojem chłop małorolny na imprezie koła gospodyń
18.03.2016, 19:25
Rambo przed walką
18.03.2016, 18:06
Chłop ledwie zipie a ci zamiast z pomocą po kolejną fotkę przyszli do niego. Pstryk i Kolbusz ma zdjęcie z pluszowym Jankiem
18.03.2016, 17:57
Ile w związku z wizytami władz miasta u przedsiębiorców powstało nowych miejsc pracy? 0 czy więcej?
18.03.2016, 18:09
Jedno bo zatrudnili tego z urzędu ze zdjęcia do przewalania węgla
18.03.2016, 14:54
mina nie wesoła.
Czy nasz najdroższy zaraz mu zapierdoli?
Oto jest pytanie.

Pozostałe