Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Włamywacze złapani! Teraz grozi im 10 lat za kratkami

Włamywacze złapani! Teraz grozi im 10 lat za kratkami
Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Lubichowa oraz kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego do policyjnego aresztu trafiło 4 włamywaczy, którzy okradli zabudowania gospodarcze i budynek mieszkalny na jednej z posesji w gminie Osieczna. Przestępcy zrabowali między innymi sprzęt AGD, taczkę, sprężarkę oraz spawarkę. Wstępne straty wycenione zostały na kwotę 3,5 tys. zł. Śledczy wpadli na ich trop po znalezionym na miejscu zdarzenia paragonie z kodem doładowującym telefon na kartę.

Na początku marca br. policjanci z Lubichowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego oraz zabudowań gospodarczych na jednej z posesji w gminie Osieczna. Jak ustalono sprawcy zabrali urządzenia wyposażenia domowego oraz elektronarzędzia. Wartość strat oszacowano na kwotę 3,5 tys. zł. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ujawnione ślady.

Wśród zabezpieczonych dowodów znalazł się między innymi wydruk paragonu z kodem doładowującym telefon komórkowy. Śledczy podejrzewali, że mógł on należeć do jednego z włamywaczy. Sprawdzając ten trop funkcjonariusze dotarli do placówki handlowej, w której zakupione zostało doładowanie. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono personalia jednego z podejrzanych. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu.

W wyniku współpracy funkcjonariuszy z Lubichowa i kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego wczoraj zatrzymano w tej sprawie także 22-letniego mieszkańca gminy Osieczna oraz 2 mieszkańców gminy Czersk w wieku 30 i 31 lat. W trakcie prowadzonych przeszukań policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów oraz zabezpieczyli kilka sztuk amunicji, która należała 31-letniego mieszkańca gminy Czersk.

Zatrzymane przez funkcjonariuszy osoby w najbliższym czasie staną przed sadem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

19.03.2016, 00:10
a za kpienie z narodu, Konstytucji i ośmieszanie kraju na oczach całego świata jaka kara grozi?
11.03.2016, 14:48
No ,no sukces ze tym razem nie trzeba było umarzać?
9.03.2016, 08:46
Brawo Policja!

Pozostałe