Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Kradł paliwo i uciekał ze stacji benzynowych. Mężczyzna został zatrzymany

  • 7.03.2016, 13:24
  • KPP Starogard Gd.
Kradł paliwo i uciekał ze stacji benzynowych. Mężczyzna został zatrzymany
Starogardzcy dzielnicowi doprowadzili do komendy mężczyznę podejrzanego o okradanie stacji benzynowych. Jak ustalili interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze sprawca za każdym razem nalewał paliwo do kanistra i nie uiszczając zapłaty uciekał pieszo ze swoim łupem. Zatrzymany przez funkcjonariuszy 40-latek na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni okradł w ten sposób aż 5 różnych stacjach paliw.

Od 22 lutego br. policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali 5 zgłoszeń o kradzieży paliwa z dystrybutorów. Mimo, że dochodziło do nich na różnych stacjach paliw, to sposób działania sprawcy zawsze był identyczny. Złodziej podchodził do dystrybutora z kanistrem i po zatankowaniu uciekał pieszo ze swoim łupem. Wiadomo, że w kilku przypadkach mężczyzna wsiadał do zaparkowanego nieopodal stacji volkswagena. Policjanci ustalili model i kolor tego pojazdu. Informacja ta została przekazana wszystkim funkcjonariuszom pracującym w terenie. 

W miniony piątek dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego zauważyli jadące auto, którego wygląd odpowiadał opisowi pojazdu jakim mógł przemieszczać się sprawca tych kradzieży. Samochodem podróżowało 2 mężczyzn. Policjanci ustalili ich personalia. Okazało się, że 40-letni pasażer volkswagena jest sprawcą tych kradzieży. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży łącznie prawie 70 litrów paliwa o wartości prawie 300 zł.

KPP Starogard Gd.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jaś fasola
jaś fasola 7.03.2016, 14:23
Niestety to tylko wykroczenie mogli poczekać do 500zł

Pozostałe