Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

„Nie można sobie pozwolić na marnowanie czasu”

„Nie można sobie pozwolić na marnowanie czasu”
Młodzi, kreatywni i ambitni. Tak opisywaliśmy grupę nastolatków, którzy stworzyli projekt „Look it’s me”. Młodzi chcieli, by każdy umiał prawidłowo odczytać znaki wysyłane przez otoczenie, ale też samemu okazywać innym, to czego chce. 11 lutego zorganizowali konferencję, podczas której zaproponowali młodym z całego powiatu udział w rozwijających i motywujących wykładach oraz warsztatach. Jak dziś organizatorzy podsumują swoje osiągnięcia?

-  Jesteśmy już po naszym głównym wydarzeniu, które odbyło się 11 lutego - mówi Maciej Datta, jeden z członków projektu „Look it’s me”. - Po podsumowaniu całości wspólnie z zespołem uznaliśmy że postaramy się rozpromować lokalne wolontariaty, miejsca czy też warsztaty, w których ludzie mogą uczestniczyć, gdyż po tym jak wróciliśmy następnego dnia do szkoły mnóstwo osób pytało się, gdzie można takowe umiejętności/ kompetencje nabyć. My oczywiście wskazaliśmy kilka miejsc, czy organizacji – dodaje Maciej Datta.
Uczestnicy konferencji zrozumieli, że problem jest istotny i warto przyjrzeć mu się z bliska, dokładniej.
- Najlepiej wyglądało to chyba w momencie, gdy Michał Dąbrowski zapytał "Ile osób po tym jak wróci do domu sprawdza facebook'a?", w tym momencie większość osób podniosła ręce. W czasie tych prelekcji niektórzy  zrozumieli, że nie można sobie pozwolić na marnowanie czasu, jeśli chce się w życiu coś osiągnąć i na tym najbardziej nam zależało. Po samej konferencji ludzie podeszli do nas i udzielaliśmy im rad/wskazówek, gdzie można pójść /w czym uczestniczyć, aby dalej się rozwijać. Niestety olimpiada Zwolnieni z Teorii kończy się 31 marca, do tego czasu musimy wykonać pracę papierkową, aczkolwiek pomysły dalej mamy. Prawdopodobnie będziemy je realizować już poza olimpiadą, obecnie zapraszamy na zajęcia projektu Formacja Młodych Liderów, w którym również uczestniczymy – puentuje M. Datta.

Warsztaty Rozwojowe z Motywowania
2 marca w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym „Więź” odbędą się „Warsztaty Rozwojowe z Motywowania”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 a poprowadzi je Marzena Dembicka.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

8.03.2016, 13:04
te warsztaty z motywowania to tylko dla młodzieży , ktorej rodzice mają stosowne pieniążki, tzw. inwestycja w dziecko
6.03.2016, 23:22
kończy ten temat.
6.03.2016, 16:17
Gratuluję
5.03.2016, 17:13
co za pierdoły.
5.03.2016, 13:45
znowu te resortowe dzieci-produkt kurewskich wycieczek z polpharmy...
5.03.2016, 09:59
chyba srak it’s me!!
te se tu pieprzą o dupie Maryni a pisowska zaraza zalewa Polskę.
Sranie w banie.

Pozostałe