Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Podsumowano ubiegły rok. Odprawa roczna w starogardzkiej komendzie

Podsumowano ubiegły rok. Odprawa roczna w starogardzkiej komendzie
2 marca br. w starogardzkiej komendzie odbyła się narada służbowa, w czasie której podsumowano pracę całej jednostki w 2015 roku. W odprawie uczestniczył p.o. I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Krzysztof Kozelan, kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. oraz przedstawiciele związków zawodowych.

W minioną środę w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyła się roczna odprawa służbowa, podczas której podsumowano pracę starogardzkich stróżów prawa w 2015 roku. W odprawie uczestniczyli – mł. insp. Krzysztof Kozelan p.o. I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, mł. insp. Bogusław Ziemba – p.o. Komendanta KPP w Starogardzie Gdańskim, kadra kierownicza jednostki oraz przedstawiciele związków zawodowych policjantów i pracowników policji. W trakcie odprawy omówione zostały osiągnięte w ubiegłym roku mierniki służby prewencyjnej i kryminalnej. Jak wynika z danych statystycznych w 2015 roku ograniczona została ogólna liczba popełnionych na terenie powiatu przestępstw, a policjanci zatrzymali 1177 osób podejrzanych o ich popełnienie, w tym 75 nieletnich. Do 27 spadła również liczba rozbojów, a wykrywalność w tej kategorii wyniosła ponad 89% i była wyższa niż w 2014 roku. Na terenie powiatu starogardzkiego zmalała także liczba kradzionych pojazdów, a wykrywalność w tej kategorii wyniosła ponad 34% i była najwyższą w województwie pomorskim. 

Należy zauważyć, że w ocenianym okresie znacznie wzrosła liczba wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z 5 w 2014 roku do 13 w roku ubiegłym. Zmalała natomiast liczba osób, które w wyniku tych zdarzeń doznały obrażeń ciała. Do wypadków drogowych w powiecie starogardzkim najczęściej dochodziło wskutek nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu (53 zdarzenia), niedostosowania prędkości do warunków na drodze (41 zdarzeń) oraz niezachowania bezpiecznej odległości miedzy pojazdami (18 zdarzeń). Funkcjonariusze starogardzkiej drogówki poddali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie 29776 kierujących w wyniku czego zatrzymano 179 nietrzeźwych uczestników ruchu. 

Na zakończenie odprawy mł. insp. Krzysztof Kozelan p.o. I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku pozytywnie ocenił pracę funkcjonariuszy i pracowników starogardzkiej komendy i wyznaczył priorytety i cele dalszego działania na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie starogardzkim.


Admin admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marciniak77
Marciniak77 8.03.2016, 15:04
Wind słuchaj:
Kluby są to miejsca, gdzie młodzi przychodzą się bawić bardzo często pijąc przy tym alkohol. Od X lat chodzenie koło klubów nocą może wiązać się z niebezpieczeństwem.

Jest po 23:00 czyli naruszyli ciszę nocną i należy dzwonić, a jeśli nie ściszą tej muzyki to policjant ma prawo podjąć pewne kroki, a jeśli nic nie robi tylko prosi o ciszę to dzwoń cały czas. Od tego jest Policja !

3 BMW na carrefourze. A w 21 wieku nie masz telefonu by zadzwonić, zrobić zdjęcia cokolwiek? Policja nie może być wszędzie !

Pijana gównarzeria. Zgodzę się z Tobą aczkolwiek policja jest w tym wypadku bezradna, bo prawo mocno stoi po ich stronie w zasadzie małolat jest nietykalny.

Widzisz pirata drogowego to go zgłoś jak tak bardzo Tobie przeszkadza i po problemie.

Mam dobrego znajomego w policji z 3 letnim stażem i płakać mi się chciało jakie miał początki dzięki "STATYSTYCE" O mało co nie wyleciał, bo był mało "produktywny"

To nie wina Policji tylko prawa. Dawniej jak dobrze pamiętasz dostał młody 48 na dzień dobry i nie marudził. Jak się stawiał to dostał pałą po nodze i już był uprzejmy.

Teraz tylko spróbuj małolata tknąć ....
tytuska
tytuska 7.03.2016, 14:48
Szkoda ze już w szkołach nie ma takich odpraw jak w policji niemu słabym dawać Korepetycje z mateamtyki gdańsk tak tego nie lubię robić z Prteply http://koscierski.info/wiadomosc,25056,Poznaj-Preply-Rewolucja-w-korepetycjach-na-Pomorzu.html
Wind
Wind 7.03.2016, 09:51
Dlaczego strach się przejść koło jakiś klubów typu basement, zamkowe raje czy new club. Notorycznie jakieś bijatyki, tłuczone butelki, wyzwiska, oferty narkotykowe...
Jestem na noc u przyjaciółki na 60 lecia, jest sobota, jest po 23:00 i głośna muzyka nad nami. Mówię dzwoń po policję, bo w końcu od tego oni są.
Ona mi mówi nie ma sensu i tak im nic nie zrobią.

Na carrefourze 3 czarne BMW (w sumie około 10 osób) i sobie piwko piją, po którym oczywiście wszystkie butelki leżały na parkingu.
Pijana "gównarzeria" wracając po 1 w nocy z Zamkowego Raju niszczy przystanki, kopią w śmietniki, i tłuczą butelki na chodniku czy drodze.

Na drodze co chwilę widać pajaców co zapier.... sobie z 80 w mieście.

Także nie wiem, gdzie widać poprawę.

Najgorsze jest to, że to szczawiki 16-20 letnie najwięcej rozrabiają, a nie 25-35 latkowie tak jak jeszcze dobre 10 lat temu, których owszem można było się bać.

"Statystycznie" przeciętny Polak zarabia ok. 4000 zł. "....
4.03.2016, 15:54
dziadostwo niebieskie...
5.03.2016, 17:34
niebieski- ty wiesz...
4.03.2016, 15:25
Po drugie statystyka.
I po trzecie statystyka.
Kol66
Kol66 4.03.2016, 11:17
Niezła propaganda. Lepiej zapytać się zwykłych ludzi czy sa zadowoleni z pracy policji a nie chwalić za to co przedstawili podwładni. Przecież nie pokażą tego co im nie wyszło. Na terenie gminy wiejskiej policja NIE ISTNIEJE.

Pozostałe