Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

ZDJĘCIA: Wystawa Malarska Ryszarda Kowalewskiego

  • 12.02.2016, 22:01
  • Red.
ZDJĘCIA: Wystawa Malarska Ryszarda Kowalewskiego
Dzisiaj w Starogardzkim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy dzieł Ryszarda Kowalewskiego. Pasją artysty obok malarstwa stała się wspinaczka wysokogórska. Wieloletnią przygodę z profesjonalnym alpinizmem rozpoczął w polskich Tatrach i począwszy od 1965 roku dokonywał liczących się w alpinizmie wejść, m.in. na dwa dziewicze siedmiotysięczne szczyty w Karakorum.

Pasja górska ma dominujące odzwierciedlenie w twórczości artysty - maluje góry i portrety ludzi gór. Swoje prace eksponuje przede wszystkim na wystawach indywidualnych, ale bierze też udział w prezentacjach zbiorowych w kraju i za granicą.
- Znajdują się tutaj obrazy z różnych lat. Maluję od czasów, kiedy to skończyłem Akademię Sztuk Pięknych w '68 roku – powiedział Ryszard Kowalewski. - Ponad 40 lat jeździłem w góry. Jakbym chciał to jakoś podsumować to mógłbym powiedzieć, że spędziłem tam ładnych parę lat. Teraz już jestem na emeryturze, ustąpiłem pola młodym, a ja dalej przebywam w górach malując szczyty, które przez tyle lat oglądałem, w których przeżyłem mnóstwo pięknych i tragicznych również przygód – dodał wieloletni alpinista.


Wystawę będzie można oglądać do 12 marca od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00.

Red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hania
hania 19.02.2016, 11:55
No tak to Hania. A ty pokrako, nagryzmoliłeś tyle przykrych słów tej Hani.
17.02.2016, 15:34
Rety!. To Hania nasza gruba, napuszona i "kochana" też przylazła?

Pozostałe