×
Czwartek, 27.07.2017, imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Aleja odNowa – zagłosuj na projekt! To miejsce znów może tętnić życiem!

  • 8.02.2016, 13:52
  • kg
Aleja odNowa – zagłosuj na projekt! To miejsce znów może tętnić życiem!
Walczą o nowy wygląd i funkcjonalność jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc w stolicy Kociewia. Możesz pomóc i Ty! Wystarczy poświęcić chwilę czasu na udział w internetowym głosowaniu. - Celem projektu jest zainicjowanie społecznej rewitalizacji Alei Wojska Polskiego w Starogardzie Gdańskim poprzez stworzenie miejsca spotkań i integracji mieszkańców – wyjaśniają inicjatorzy akcji, stowarzyszenie Starogard 2030. 

Aleja odNowa to projekt zgłoszony przez stowarzyszenie Starogard 2030 do konkursu Społecznik 2.0. Konkurs grantowy, organizowany przez Spółdzielczą Grupę Bankową, pozwala na pozyskanie środków na ciekawe pomysły, które zmieniają otaczającą rzeczywistość z pożytkiem dla lokalnej społeczności.
- Tym razem walczymy o realizację projektu Aleja odNowa ( LINK DO GŁOSOWANIA TUTAJ ) i potrzebna nam będzie Wasza pomoc – informuje stowarzyszenie Starogard 2030, pomysłodawca i inicjator akcji. - Pierwszym etapem konkursu jest głosowanie, które trwa do 7 marca. Każdy ma 10 głosów (ale 1 dziennie) i można logować się także przez facebooka. Jeśli chcecie nam pomóc w ożywieniu Alei Wojska Polskiego, w stworzeniu miejsca wypoczynku dla jej mieszkańców, a także wszystkich, którzy przechodzą tamtędy w drodze np. na pociąg - do dzieła! Zróbmy razem coś dobrego dla naszego miasta – dodają pomysłodawcy akcji.
Jak dodają członkowie stowarzyszenia, które zainicjowało walkę o projekt „Aleja odNowa”, większość mieszkańców wciąż pamięta czasy świetności Alei Wojska Polskiego w Starogardzie Gd.

kg
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

10.02.2016, 10:10
w Starogardzie nic nie ma, nic się nie dzieje, każdy ma wszystko w d...e ...a jak się już znajdą tacy, którzy sami poświęcają swój czas żeby coś zrobić bo miasto tylko place stawia to wy jeszcze zrzędzicie.. trzeba dać im do zrozumienia, że i bez polityki można coś fajnego zrobić...jak miasto olewa mieszkańców to powinniśmy pokazać że sami potrafimy się zorganizować. Bo lada moment i przy bierności mieszkańców faktycznie to miasto będzie tak jak nazwa wskazuje tych co rządzą w nim.
10.02.2016, 07:47
Myślący ludzie nie czytajcie tych zawistników co tu wypisują. Głosujmy jak chcemy zmienic nasze miasto niezaleznie od władz czy innych patii. Generalnie powoli inne projekty zaczynaja zbierac głosy. postarajmy sie zebysmy nie stracili juz zdobytej pozycji. Głosujemy.
9.02.2016, 20:42
A z Krychą z Alei ktoś ten projekt konsultował?
9.02.2016, 18:46
Tuli będzie grał w gumę. Szkoda że już nie ma Emeryta on lubił gry planszowe
9.02.2016, 17:46
Starogard 2030 co to za banda? tacy jedni z takiego jednego stowarzyszenia juz nas urzadzili na cacy drugi raz sie nie damy nabrac w wyborach
9.02.2016, 19:42
W jakich wyborach? Od kiedy stowarzyszenia są po to, żeby startować w wyborach?
9.02.2016, 23:18
Są ale ty pewnie z Platformy? Ty Kotlet i twój kolega łysy trzymajcie sie?
9.02.2016, 21:09
kolejny nasz starogard
10.02.2016, 10:17
a jakie inicjatywy oni niby mieli przed wyborami? nie przypominam sobie, żeby jakieś akcje społeczne czy cos dla ludzi organizowali
9.02.2016, 22:59
Rychu trzymaj pysk
9.02.2016, 21:13
a skąd ta wiedza? wiesz o nich coś więcej?
9.02.2016, 13:29
Ludzie no błagam Was nie róbcie wiochy. Siedzisz przed kompem pol dnia i klikasz. Kliknij i zagłosuj. Nic to Cię nie kosztuje. Nie chcesz na alei nic zmieniac to zrob to dla angazujacych sie ludzi. BEZ TAKICH LUDZI STAROGARD UMRZE!
alejorz
alejorz 9.02.2016, 11:31
mogło by być fajnie ale:
1. cygany
2. inni mieszkańcy odpowiedzialni za reputację
3. fajnie by było wyłączyć całkiem ruch kołowy ale mieszkańcy jakoś chcą do bloków dojechać
4. biznesmeny muszą swoje fury parkować pod swoimi biznesami dla podkreślenia prestiżu
5. ciężko będzie namówić Polaków by jak Cypryczycy czy Grecy popołudniami chcieli sobie pograć w chinczyka lub inne niekiedy ciężkie do zrozumienia gry
6. na bank będzie ktoś dla kogo będzie to przedewszystkim interes własny (tak to już w tym naszym grajdole bywa)
9.02.2016, 09:58
Czytam niektóre komentarze i się zastanawiam: o co Wam ludzie chodzi? To zewnętrzny grant, nikt nie chce na to wydać miejskiej kasy. Nikt nie prosi o Wasze pieniądze, o Waszą pracę. Nikt Was do głosowania nie zmusza. Narzekacie, że nic się w Starogardzie nie dzieje, a jak jest szansa, żeby zadziało się COKOLWIEK, marudzicie, że Wam to nie pasuje, że się uda, że "po co?". Dziwię się, że ogóle są w tym mieście jeszcze ludzie, którym chce się działać, skoro wszystko jest tak krytykowane.
9.02.2016, 12:05
COKOLWIEK.
Jak coś robić to porządnie, a nie kolejne łatanie dziury.
9.02.2016, 14:59
to działaj!
Prawdomowny
Prawdomowny 9.02.2016, 01:11
NIE MA JUZ Z NAMI Ś.P. EMERYTA,NIE MA TEZ ALEII
9.02.2016, 08:12
Nawet Gazeta Kociewska speier ła z aleji.
A przecież jakieś tam życie w około niej się tam też toczyło.
8.02.2016, 16:20
to zapłaćcie ludziom. Np. po 500 zł i niech codziennie po kilka godzin chodzą w te i nazad.
Będzie ruch.
8.02.2016, 15:50
A mi się podoba, że takie akcje jednoczą mieszkańców. W tym mieście tyle osób narzeka, że miło się przekonać, że czasem jednak potrafimy razem działać :)
9.02.2016, 09:04
Mini biblioteka i stoliki do gier planszowych umajone kwieciem, spowodują że oderwiesz się od TV? Przypuszczam że wątpię
9.02.2016, 09:48
to dalej siedź przed tv
słoik
słoik 8.02.2016, 15:21
To super pomysł, szczególnie dla tych którzy przechodzą tamtędy w drodze na pociąg. A mini biblioteka dla mieszkańców faktycznie jest potrzebna. Ona ożywi naszą aulicę i zmieni otaczającą rzeczywistość z pożytkiem dla lokalnej społeczności
9.02.2016, 08:44
dlaczego mini biblioteka, skoro na al.WP jest duża biblioteka
9.02.2016, 09:51
Polecam czytanie ze zrozumieniem. To nie ma być nowy, mały budynek biblioteki, a mini-biblioteczka, czyli szafka. Bookcrossing sprawdza się w wielu miejscach w Polsce i na świecie. Dlaczego miałoby się nie udać u nas?
słoik
słoik 9.02.2016, 08:59
Chcą NAM (?) nawet zbudować węzeł przesiadkowy przy nieczynnym dworcu PKP (cos takiego jak w 2x większym Tczewie, dużym węźle kolejowym).

A organizator tego głosowania zaplanował "lekką, drewnianą konstrukcję, która pojawiać się będzie na Alei Wojska Polskiego co roku na wiosnę i chowana będzie jesienią. Ławki, skrzynie z bujną roślinnością a do tego mini-biblioteka pod chmurką i stoliki do gier planszowych" Plotkary z okolicznych bloków będą zachwycone
8.02.2016, 18:22
.
8.02.2016, 15:03
nie będzie tętnić życiem, nie ma szans. Zgadzam się natomiast, że trzeba odnowić nawierzchnię ulicy i chodników. A niby co ma tam rozruszać życie. Odkąd zamknięty jest ruch, brak parkingów , jest to ulica typowo osiedlowa. Wszystkie sklepy mają również typowo osiedlowy charakter. Przecież festynu nikt tam nie urządzi. Rynek też podobno miał tętnić życiem.
9.02.2016, 07:45
Niby kiedy tam był ruch samochodowy? Każdy doskonale wie, że nie ma i nie powinno być tam takiego, ze względu nie tyle co na charakter alei, ale to na podłoże na jakim leży. Samochody i ruch rozruszają życie? Przejdź się człowieku tam raz i zobacz czy naprawdę nikogo tam nie ma w ciepłe dni. Sklepy osiedlowe, a co byś niby tam chciał? Galerie? Ja popieram inicjatywę - chociaż jedyni jeszcze myślą bez kompleksów, że trzeba zmieniać i próbować.
8.02.2016, 15:26
Prędzej czy później nawierzchnia będzie odnowiona. Co z tego, że jest to ulica osiedlowa? Czy to znaczy, że nie ma powstać nic dla mieszkańców Alei? Miejsce sąsiedzkich spotkań, jak przed laty. Może jeśli ten pomysł się sprawdzi, warto pomyśleć o mieszkańcach innych ulic i osiedli?
8.02.2016, 16:11
a wiesz dlaczego się nie sprawdzi. Ponieważ Polacy są aspołeczni. Jesteśmy narodem zamkniętym, zazdrośni. Spotkać tam mogą się co najwyżej plotkary z okolicznych bloków.
8.02.2016, 16:57
Wmawiajmy tak sobie dalej, to na pewno coś się zmieni...
8.02.2016, 14:28
W końcu jacyś ludzie co chcą coś fajnego zrobić. Mój głos juz oddany;)
8.02.2016, 13:59
Super inicjatywa. Wszyscy klikamy!
8.02.2016, 13:59
Działamy, dzialamy. Głosujmy wszyscy!

Pozostałe