Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Płacił za zakupy skradzioną kartą. 40-latek stanie przed sądem

  • 3.02.2016, 14:05
  • Red.
Płacił za zakupy skradzioną kartą. 40-latek stanie przed sądem
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który robiąc w sklepie zakupy, aż  pięciokrotnie opłacał rachunki cudzą kartą zbliżeniową. Jak wstępnie ustalili policjanci podejrzany mężczyzna przywłaszczył znalezione etui, w którym znajdowały się dokumenty i zbliżeniowa karta płatnicza. Mieszkaniec Kociewia został przesłuchany i usłyszał już zarzuty.

Pod koniec stycznia bieżącego roku Policjanci ze Starogardu Gdańskiego przyjęli zawiadomienie o kradzieży etui, w którym znajdowały się dokumenty i zbliżeniowa karta płatnicza. Jak ustalili śledczy, za pomocą tej karty dokonano 5 płatności w jednym z miejscowych sklepów. Wartość tych transakcji została oszacowana na łączną kwotę ponad 150 zł. Sprawą natychmiast zajęli się miejscowi kryminalni. Funkcjonariusze ustalili personalia klienta, który posługiwał się cudzą kartą płatniczą. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli przywłaszczone dokumenty.

Wczoraj śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty dotyczące kradzieży i posługiwania się cudzym dokumentem płatniczym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują do wszystkich, którzy posiadają tzw. zbliżeniowe karty płatności, o zachowanie szczególnej ostrożności przy posługiwaniu się tym środkiem płatniczym. Kartę przechowujmy w takim miejscu, aby była ona niedostępna dla innych osób, ponieważ łatwo możemy stracić swoje oszczędności.

Red.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

anioł
anioł 4.02.2016, 07:51
Gratuluję
Gość
Gość 3.02.2016, 15:46
Brawo Nasi dzielni piękni kryminalni

Pozostałe