Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Dla kogo dodatkowa kasa na dziecko? Rząd przyjął projekt ustawy „Rodzina 500 +”

Dla kogo dodatkowa kasa na dziecko? Rząd przyjął projekt ustawy „Rodzina 500 +”
W miniony poniedziałek rząd przyjął projekt ustawy „Rodzina 500 plus”, dotyczącej wypłat świadczenia rodzinnego w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko Wypłata będzie dotyczyła również pierwszego dziecka, jeśli rodzina spełni odpowiednie kryteria dochodowe. Ile, kto i kiedy dostanie? Jak będą wypłacane nowe świadczenia? Sprawdźcie!

Program „Rodzina 500 +” powoli staje się faktem. W poniedziałek rząd przyjął projekt, teraz pozostaje praca parlamentarzystów i wprowadzenie ustawy w życie. Kto będzie mógł skorzystać z dodatkowych świadczeń na dzieci? Od kiedy ruszą wypłaty? Co sądzą o tym sami mieszkańcy?

„To pierwszy po ‘89 roku w Polsce
kompleksowy program wsparcia polskich rodzin”
Świadczenia w ramach programu „Rodzina 500 +” będą wypłacane przez lokalne samorządy (tj. urzędy miast, gminy). Programem wypłat objętych ma zostać 2,7 mln polskich rodzin. Świadczenie w wysokości 500 zł miesięcznie będzie przysługiwało (niezależnie od dochodu) na każde drugie i kolejne dziecko. Pieniądze otrzymają również rodziny z jednym dzieckiem, pod warunkiem, że ich dochody nie będą przekraczały 800 zł na osobę (1200 zł w przypadku rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wypłaty mają ruszyć już w kwietniu. Co istotne, pieniądze otrzymywane z programu „Rodzina 500+” nie będą brane pod uwagę podczas ubiegania się o pozostałe świadczenia wspierające rodzinę.
- 1 lutego 2016 r. premier Beata Szydło złożyła do Marszałka Sejmu projekt ustawy Rodzina 500 plus – komentuje Jan Kilian, poseł na Sejm RP. - To pierwszy po ‘89 roku w Polsce kompleksowy program wsparcia polskich rodzin. Poziom dzietności w Polsce należy do najniższych na świecie. Jeśli ten poziom nie wzrośnie, nasz kraj czeka wyludnienie i głęboki kryzys ekonomiczny. Program Rodzina 500 jest realnym wsparciem dla polskich rodzin. Program Rodzina 500 był bardzo szeroko konsultowany, zarówno ze środowiskami eksperckimi jak i polskimi rodzinami. To jest też program obywatelski i ma skutecznie realizować, to na co czekają obywatele – dodaje Jan Kilian.

Więcej na ten temat przeczytasz w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.
Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ryszard Petru
Ryszard Petru 3.02.2016, 16:52
Słuchać komentarzy tego gorszego sortu,to faktycznie kaczyński miał racje,takich ludzi jest sporo w naszym kraju.Lepiej było za rządów PO nic nie dali i było dobrze, dodatkowy efekt Tuska to podwyższony vat na ubranka dla dzieci.Tego to już nikt nie pamięta,no bo po co.
nikt
nikt 3.02.2016, 16:40
Witam. Mam jedno dziecko i planowałam drugie. Co się zmieniło? Ano to że opodatkowano wszystko co tylko mogli i w ten sposób życie ponownie wzrosło. Niestety mam kredyt i czekam kiedy będzie wzrost raty. OC wzrosło o 19% i pewnie będzie jeszcze tego sporo. To ja się pytam, jak ma mi pomóc to 500zł, jak ma mnie zachęcić do posiadania drugiego dziecka?
ttr
ttr 3.02.2016, 14:40
Takimi projektami zachęca się patologię do życia na wiecznych zasiłkach, a facet z takiej pseudo rodzinki i tak robi na czarno.... jak znam życie to ta kasa pójdzie na zakrapiane imprezki itp.
Nico
Nico 3.02.2016, 14:20
Wolałbym oby te pieniądze szły na edukację, abym nie musiał martwić się o przybory szkolne, podręczniki-dziecku kończy się zeszyt, długopis to idzie do wychowawcy i dostaje nowy .
W przypadku przedszkoli -darmowe. Teraz jest taniej ale 5 lat temu płaciłem ponad 400 zł co miesiąc za przedszkole-państwowe.
3.02.2016, 13:39
Samotna matka nie dostanie nic
a samotny ojciec 20 mln.
3.02.2016, 11:28
Ten poseł dzieci już robić nie będzie na pewno, prędzej interesować się powinien lekarstwami bezpłatnymi dla ludzi powyżej 75 roku życia
3.02.2016, 11:22
Zrobić VAT 0% na przybory szkolne, podręczniki, zeszyty, ubrania dla dzieciaków, pampersy itp. ulgi na dzieci, a nie dawać kasę do ręki. Za chwilę nie będzie komu robić bo im się nie będzie opłacało pójść do pracy, patologia będzie żyła jak pączek w maśle....

Pozostałe