Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Jakich inwestycji mogą się spodziewać mieszkańcy powiatu w 2016 roku?

  • 24.01.2016, 00:30
  • kg
Jakich inwestycji mogą się spodziewać mieszkańcy powiatu w 2016 roku?
Nowy rok, nowe zamierzenia. Kontynnujemy cykl o najważniejszych inwestycjach w powiecie starogardzkim. Dziś zamierzenia Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. Co nas czeka w 2016 roku? Sprawdźcie! 

Starostwo Powiatowe
Po pierwsze szkolnictwo – trzy kluczowe branże

Powiat Starogardzki od czerwca 2015 roku bierze udział w przedsięwzięciu strategicznym pn. „Kształtowanie sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych uwzględniającej potrzeby subregionalnych i regionalnego rynków pracy". Za konkurs odpowiedzialny jest Departament Edukacji i Sportu na podstawie Uchwały Nr 910/272/13 Zarządu Województwa Pomorskiego z dnia 1 sierpnia 2013 roku w sprawie przyjęcia Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie aktywności zawodowej i społecznej (Aktywni Pomorzanie), Uzasadnienia oraz Podsumowania do Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie aktywności zawodowej i społecznej.
Celem przedsięwzięcia strategicznego jest podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego poprzez ukształtowanie sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych polegające na stymulowaniu organów prowadzących do wzmacniania tych szkół oraz kierunków kształcenia, które odpowiadają lokalnym i regionalnym potrzebom.

Przebudowa mostu w Młynkach

Jedną z większych inwestycji drogowych planowanych w 2016 roku przez Powiatowy Zarząd Dróg jest przebudowa mostu w m. Młynki gmina Lubichowo.
Obiekt jest zlokalizowany nad rzeką Wdą, w ciągu drogi powiatowej Nr 2733G w Gminie Lubichowo w miejscowości Młynki. Łączy miejscowość Lubichowo z miejscowością Ocypel.
Stan istniejący to teren niezabudowany, w niewielkiej odległości od obiektu znajduje się teren przystani kajakowej. W miejscu przewidywanej inwestycji istnieje obiekt mostowy żelbetowy dwuprzęsłowy przeznaczony do przebudowy.
Most został zbudowany w latach 70-tych ubiegłego wieku. Istniejący most eksploatowany jest w warunkach średnio intensywnego ruchu samochodowego i nie spełnia wymogów użytkowych ze względu na ograniczoną nośność obiektu do 20 T.

kg
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

emi
emi 27.01.2016, 11:18
tylko te dwie inwestycje?

Pozostałe