Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Co powstanie w 2016 roku? Plany i zamierzenia inwestycyjne w gminach powiatu starogardzkiego

  • 14.01.2016, 09:50
  • Red
Co powstanie w 2016 roku? Plany i zamierzenia inwestycyjne w gminach powiatu starogardzkiego
Wkroczyliśmy w nowy rok. Przed wszystkimi gminami stoją nowe wyzwania i plany inwestycyjne. Specjalnie dla naszych Czytelników postanowiliśmy przyjrzeć się temu, co i gdzie ma powstać w 2016 roku w poszczególnych miejscowościach powiatu starogardzkiego. W dzisiejszym wydaniu GK prezentujemy plany związane z inwestycjami z czterech miejsc. Sprawdźcie, co czeka w najbliższych miesiącach mieszkańców Czarnej Wody, Lubichowa, Osiecznej oraz Bobowa. Kolejne gminy już za tydzień!


CZARNA WODA

Budowa ciągu pieszo - jezdnego

W uchwale Rady Miejskiej w Czarnej Wodzie w sprawie budżetu na 2016 rok zaplanowano 969.987 zł na realizację zadań inwestycyjnych.
Najwyższą kwotę 250.000 zł zaplanowano na budowę ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż ul. Mickiewicza od budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej do Zespołu Szkół Publicznych w Czarnej Wodzie.


LUBICHOWO

Rozbudowa wodociągu i przebudowa boiska
Gmina Lubichowo w roku 2016 przewiduje przeznaczyć na inwestycje kwotę 1 323 735,00 zł.
Największe pośród planowanych inwestycji to między innymi:
1) rozbudowa wodociągu Lubichowo Wybudowanie (Morawy) – 400 000,00 zł
2) przebudowa boiska (Lubichowo) – 300 000,00 zł – to tylko część planowany środków na inwestycję, która będzie obejmowała budowę 2 boisk, 2 bieżni, rzutni, skoczni i infrastruktury LA, gmina będzie wnioskowała o dofinansowanie inwestycje ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz UMWP.


OSIECZNA

Przygotują dokumentację do budowy oczyszczalni  
Obecnie Gmina Osieczna przygotowuje się do dużej inwestycji jaką jest opracowanie dokumentacji technicznej na potrzeby budowy gminnej oczyszczalni ścieków wraz z siecią kanalizacji sanitarnej – wyjaśnia mgr inż. Piotr Jędrzejewski, zastępca wójta gminy Osieczna. - Jest to dla Gminy zadanie priorytetowe. Opracowana dokumentacja umożliwi Gminie Osieczna wystąpienie z wnioskiem o dofinansowanie budowy oczyszczalni ścieków wraz z siecią kanalizacji ze środków programu operacyjnego Infrastruktura i środowisko na lata 2014 – 2020. Ponadto na 2016 rok zaplanowano także szereg mniejszych inwestycji w ramach tzw. Funduszu Sołeckiego. są to środki wyodrębnione w budżecie gminy. Łączna pula środków na 2016 rok wynosi 144.651,00 zł.


BOBOWO

Po pierwsze termomodernizacja
- Wchodzimy w projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w ramach starogardzkiego MOF-u – informuje Robert Stoliński z wydziału inwestycyjnego w Urzędzie Gminy Bobowo.  - Przewidujemy w najbliższych trzech latach 2016 – 2018 przeprowadzić termomodernizację czterech obiektów na terenie Bobowa, a konkretniej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji wraz ze świetlicą wiejską; Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobowie, Szkoły Podstawowej w Bobowie oraz budynku hydroforni wody w Bobowie.

Więcej na ten temat znajdziesz w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej!

Red
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

15.01.2016, 10:22
Dopoki w powiecie starogardzkim nie powstana drogi to nie ma szans na przyciagniecie inwestorow a na nowe drogi nie ma pieniedzy, wiec jak narazie to widze czarno w powiecie starogardzkim a Malbork poza zamkem krzyzackim nie ma nic do zaoferowania w Elblagu sytuacja tez nie jest najlepsza aby znales miejsce pracy pozstaje Tczew i Trojmiasto
14.01.2016, 18:49
Urzędnicy do roboty ! Tak, popieram, ale ... jacy urzędnicy ? Z pewnością nie ci obecni ! Najpierw trzeba ich wymienić ! W powiecie ta sama banda od lat, a w mieście "nowa ekipa" okazała się strażnikiem interesów starej ...
-
- 14.01.2016, 15:14
Powiat starogardzki i malborski są na rynku pracy czarną dziurą. Większość musi dojeżdżać do trójmiasta i Tczewa bo tam pracy jest dużo. Priorytetem dla władz powinno być ściągnięcie inwestorów i miejsc pracy. W Tczewie zostaną wybudowane dwie nowe fabryki w 2016 (Prima KL Polska i METTEC). I właściwie to jest jedyna perspektywa na obniżenie bezrobocia w.... Starogardzie. Do roboty urzędnicy!

Pozostałe