Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Nieletni wandale dewastowali pałac

  • 9.09.2011, 09:28
  • (pm)
STAROGARD. W wyniku przestępczej działalności wandali zniszczony został XIX-wieczny pałac mieszczący się w miejscowości Nowa Wieś Rzeczna. Powstałe z tego tytułu straty opiewają na kwotę 30 tys. złotych.
Wczoraj policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali w tej sprawie 3 nieletnich, którzy rozbijali szyby w oknach. Wandale wpadli na gorącym uczynku.  Nieletni w wieku od 12 do 16 lat byli nietrzeźwi. W ich organizmie stwierdzono blisko promil alkoholu. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich wandali.

W minioną środę dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego zdobyli informację o dewastacji XIX wiecznego pałacu. Znajdujący się w Nowej Wsi Rzecznej budynek miał być niszczony przez nieletnich. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia.  W wyniku podjętych w tej sprawie czynności mundurowi zatrzymali 3 osoby w wieku od 12 do 16 lat. Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego rozbijali szyby w oknach zabytkowego obiektu. Dodatkowo okazało się, że młodzi wandale byli pijani. W ich organizmie stwierdzono blisko promil alkoholu. Nieletnich przekazano rodzicom. Obecnie policjanci z Zespołu ds. Nieletnich wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Ponadto mundurowi sprawdzą w jaki sposób nieletni weszli w posiadanie alkoholu. Niebawem sprawa trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich wandali.
(pm)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe