Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Co dalej z galerią? To węzeł wykonawcy – mówi inwestor

  • 12.01.2013, 10:47
  • (jrok)
Co dalej z galerią? To węzeł wykonawcy – mówi inwestor
Mieszkańcy Starogardu Gd. z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie budowy Galerii „Neptun”. Tym bardziej, że póki co zamiast centrum handlowego jest produkcja betonu. Niecierpliwią się także radni, którzy wypytali starostę o obecną sytuację przy al. Jana Pawła II. Inwestor zapewnia, że prace już się rozpoczęły. 

- Czy powiat lub starosta podpisywał pozwolenie na budowę inwestorowi – pytał na jednej z ostatnich sesji Rady Powiatu Wiesław Rutkowski. - Czy było pozwolenie na produkcję betonu, zakład produkcji betonu? To jest problem, obciąża się prezydenta miasta, a prezydent nie ma z tym nic wspólnego, bo pozwolenie wydaje tutaj starosta. Mieszkańcy są oburzeni tym, że produkuje się beton, wywozi się go gdzieś. A na terenie, gdzie inwestor miałby ewentualnie coś robić, nic się nie dzieje.

Starosta odpowiada

- Dla fragmentu terenu po byłej fabryce obuwia „Neptun”, zlokalizowanego w strefie śródmieścia Starogardu Gdańskiego, starosta starogardzki jako organ administracji architektoniczno - budowlanej, w grudniu 2011 r. zatwierdził projekt budowlany spełniający wymagania określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego pomiędzy ulicami Kościuszki, Pomorską, al. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, zatwierdzonym Uchwałą Rady Miasta Starogard Gdański z 31.03.2010 r. i wydał decyzję o pozwoleniu na budowę na tym terenie budynku galerii handlowej „Neptun” - centrum handlowo - usługowego wraz z infrastrukturą techniczną i drogową oraz parkingiem podziemnym,  zewnętrznej i wewnętrznej infrastruktury technicznej. Wydane pozwolenie na budowę obejmuje jedynie budowę obiektów (…). W sytuacji rozpoczęcia budowy całkowicie uzasadnione byłoby usytuowanie węzła betoniarskiego w bezpośrednim sąsiedztwie realizowanego zamierzenia budowlanego.

Decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeżeli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 3 lat od dnia, w którym stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 3 lata. 

- Inwestor ma trzy lata na rozpoczęcie budowy „galerii Neptun” i czas ten jeszcze nie upłynął.

Radny nie jest kontent.

- Dostałem pouczenia co i jak... Zakład produkuje tam beton. Dla kogo? Ja się zgadzam, że ten węzeł tam działa na potrzeby budowy, ale tam nie ma budowy – mówi wyraźnie zniecierpliwiony całą sytuacją radny Rutkowski.

Inwestor: To nie mój węzeł

Mariusz Szwarc, współinwestor Galerii, nie jest właścicielem spornego węzła. 

- Na terenie „po Neptunie” przystąpiliśmy do pierwszych prac. Cała inwestycja ruszy wiosną, a otwarcie planujemy na jesień 2014. Pierwsze elementy na budowie są już wykonywane. Do budowy zużyjemy ok 28 tys. m³ betonu.

Trudno nawet pomyśleć, co by to było gdyby ten beton przejechał na plac przez miasto. M³ betonu waży... 2 tony.

- To, że postawiliśmy węzeł betoniarski jest po to, aby nie utrudniać ruchu w mieście. Węzeł betoniarski należy do generalnego wykonawcy naszej Galerii Neptun. Firma Dekpol, nasz wykonawca, to największy pracodawca w budownictwie w naszym regionie. To firma na miarę Budimeksu czy Mostostalu na solidnych podstawach.

- A te loga na węźle?

- To reklama, w mieście. Uzgodniłem, że po wybudowaniu Galerii Neptun odkupię ten węzeł od  Dekpolu. Galeria Neptun to największa galeria i inwestycja jaka powstanie w naszym mieście. Wartość prac budowlanych to 130 mln zł – wyjaśnia Mariusz Szwarc – I dodaje, że odczuwa brak wsparcia z jakiejkolwiek strony.

(jrok)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

12.04.2015, 20:57
heh i nawet sypendium proponują, piarowców to mają niezłych ;)
Natalka
Natalka 12.04.2015, 20:55
nie tylko kino zapowiadają ale i trochę "światowych" marek też będzie dostępnych, może trochę wyjdziemy z mordoru :)
SMi
SMi 12.04.2015, 20:53
no kino jednak będzie, zawsze to krok w stronę cywilizacji
ewelka
ewelka 29.03.2015, 18:12
Nie tak dawno betony, a już za miesiąc otwarcie Galerii Neptun w Starogardzie;))) ponad 100 sklepów, kino i siłownia, właśnie takiego obiektu brakowało w naszym uroczym miasteczku:))
dupa
dupa 1.03.2014, 20:10
klapa i tyle
ona
ona 4.08.2013, 20:24
1. brakuje nam kina jak w trojmiescie
2. gdzie obiecany aqua park i mc donalds dla dzieci i kejewsi ( zapomnialam jak sie pisze )
wiecej placow zabaw
3. agro kultury np szkola tanca, karate itp
wiele mozliwosci sklepy nie sa zle chocby na kolejne miejsca pracy ruszcie glowa a nie portfelem zmienmy stg pozytywnie tczew juz nawet nas wyprzedzil a co mamy w parku gowno rozwalony plac zabaw i kilka drzew w elblagu maja bazantarnie w tczewie plac zabaw ogromniasty niech szwarc ruszy dupe albo spada wykorzystajcie miejsce po starej polfie i zrobcie cos z tym polem kolo kosciola Wojciecha byle nie sklep po co im to skoro jest uste moze wiecej atrakci dla dzieci rodzin gdzie milo mozna wolny czas spedzic rozcie dupe nasza kase wydawac jo to tak jak w smieci wywalic podatki po co co nic nie robicie dla miasta tylko w swoje dupy ladujecie i gdzie obiecany plac zabaw kolo farmaceutow kilka chustawek ale obietnice byly inne wstyd
5.05.2013, 20:23
miasto powinno wybudowac na piekiełkach zjeżdzalnie grawitacyjną takie ładny teren
5.05.2013, 20:19
w Lubichowie jest lepiej
ronaldo
ronaldo 3.05.2013, 10:46
Przede wszystkim wywalic ta bande co siedzi na stolkach i zmienic na nowa. Nic nie zrobia nastepni do wiezienia wsadzic za obietnice nie dotrzymane. Ludzie z rady miasta jakl dlugo macie zamiar kleic te dziury w jezdni to jest jakas pomylka . Slalom taki w miescie ze szok to jakies nieporozumienie. wybudujcie jeszcze dwa nowe posterunki a co tam oni pszynosza zysk ha ha. do pudl,a zamknac wszystkich bez wyjatkow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
kociewiak
kociewiak 3.03.2013, 15:58
Świetną umowę podpisano. 3 lata na rozpoczęcie prac budowlanych. To jakaś kpina. Czyli z tego wynika, że mogą 3 lata produkować beton, a jak pozwolenie straci ważność, to sobie przeniosą ten bajzel. Zgodnie z prawem bo taka umowa. A potem np przeniosą się na drugą stronę np w zamian za zburzenie starej polfy i tam będzie dalej produkcja betonu. A Tczew się śmieje z naszego miasta ( a może już wsi).
tutam
tutam 27.01.2013, 02:30
Bez wzrostu siły nabywczej w Starogardzie, budowa jakiejkolwiek kolejnej galerii to idiotyzm. Starogard potrzebuje inwestorów przemysłowych. Na razie jesteśmy zbyt słabym gospodarczo ośrodkiem, by fundować sobie jakieś galerie.
zenek
zenek 23.04.2013, 07:51
bez inwestycji w drogi i/lub kolej nie mamy szans na rozwój, Kościerzyna buduje kolej do Trójmiasta, a u nas beznadziejna i dziurawa, jednopasmowa droga do Gdańska
???//
???// 3.02.2013, 20:29
Dlaczego pieniądze przysyłane z zagranicy są wydawane w Tczewie i Gdańsku ?? - bo w wsi Starogard nie ma galeri handlowej!!!!
Dziś byłem w kinie , w galerii Kociewskiej w Tczewie i na parkingu widziałem sporo samochodów z GST , więc przestańcie mówić że w Starogardzie nie ma potrzeby prawdziwej galerii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rafał
rafał 25.01.2013, 11:11
Witam.
Szwarc niech zacznie budować a reszta niech sie przymknie. Idzie mu w miarę dobrze to szukacie dziury z jakiej strony mu dopie......ć. Ci którzy nie mają pracy i niechce im sie pracować to wymyslą wszystko aby jakoś utrudnić mu zycie. Po co ma byc lepiej.
???/
???/ 3.02.2013, 20:32
Szwarcowi nie na rękę budowa jakiejkolwiek galerii !
To on jest głównym hamującym starogard !
25.01.2013, 11:44
popieram! Gdyby nie Szwarc to dziura zwana przez niektórych Królewskim Miastem już dawno zniknęłaby z mapy! A najwięcej żółci wylewają ci co całe życie jadą na cudzym garnuszku!
nick
nick 21.01.2013, 19:50
już ludzie na Facebooku stworzyli nawet "STAROGARDZKA DZIURE WSTYDU" http://www.facebook.com/starogardzkadziurawstydu
Amadeo
Amadeo 16.01.2013, 09:19
Starogard w ogóle wygląda kwitnąco. Z jednej strony produkcja betonu a po drugiej stronie ulicy - upiorny pustostan. Warto przyjechać do STG żeby w centrum miasta zobaczyć coś takiego!
lol
lol 16.01.2013, 07:37
[quote]
Takie brzydkie gruzy i wieczny remont na srodku naszego pieknego miasta? Co mysla o tym przejezdni... [/quote]
Myślą..." Boże co za dziura... kto za tym stoi... ? Ot polskie olewactwo włodarzy małomiasteczkowych..." :)
Radek
Radek 15.01.2013, 22:45
Kto takie bzdury wymyśla??? Starogard potrzebuje miejsc, które można zwiedzić, czas spędzić z rodziną, i na pewno nie ma tu mowy o galerii, dość tych wypindrzonych małolat lata po sklepach, ja chce z dziećmi iść na smaczne lody i czysty plac zabaw, albo chociaż potrafić znajomym z daleka polecić, dlaczego warto tu przyjechać.
?
? 3.02.2013, 20:33
Jaki z Ciebie egoista!!!!!!!
Radek
Radek 3.02.2013, 20:59
Akurat może się wyłamię teraz, ale do GDA na zakupy jeżdżę sporadycznie, mamy u nas tesco, ew kerfura, do trójmiasta szkoda mi pieniędzy żeby jechać tylko na zakupy. Nie rozumie więc skąd ten "egoista". Kino? Czekam z niecierpliwością, chociaż wystarczy wg mnie zmodernizować nasze, bo ginie w oczach, a nie zaraz następną galerię budować. Pewnie, chwała inwestorom, że buduje się cokolwiek, ale jednak prorodzinne to miasto niestety nie jest, a turysta też raczej nie będzie przyjeżdżał, bo jest jakaś nowa galeria...
??
?? 4.02.2013, 21:47
A kto niby da pieniądze na modernizację starogardzkiego kina ?
Musi powstać kino sieciowe - a w Starogardzie jest taka możliwość tylko w jakiejś prawdziwej galerii !
Robisz zakupy w Tesko lub kerfur ? hahaha - czyli tylko spożywka ?
Jakbyś robił zakupy odzieżowe to byś wiedział że w Starogardzie nie ma zbytni gdzie - i powiem szczerze chciałbyś modernizować nasze miejskie kino - czyli łatwo jest ci wydawać miejsckie pieniądze - czyżbyś był utrzymankiem tego miasta (urzędnik)
Ja otworzył bym droge dla każdej inwestycji w której nie trzeba wydawać miejskich pieniędzy!!
I najważniejsze - zapomnij o budowaniu jakichkolwiek zakładów pracy - dopóki w Starogardzie nie powstanie strefa ekonomiczna to możemy liczyć na kolejne likwidacje firm.
A więc zielone światło dla gogokolwiek kto chciałby wybudować coś na czasie - bo w innych miastach , nawet mniejszych powstają galerie-bo tam nie matakiego zacofania!
A ty dalej krytykuj - aż wkońcu będziesz wybierał sołtysa -nie prezydenta !!!
Radek
Radek 4.02.2013, 21:53
Nie krytykuję, poprostu nie uważam, żeby galeria była tu najważniejsza. W tym mieście KULTURA leży plackiem, ale o to się nikt nie martwi, to o czym piszesz, czyli miejskie pieniądze marnowane są na sądy i duperele medialne, zamiast na dobro miasta i mieszkańców. Nie jestem przeciwnikiem galerii, tylko stawiam na inne priorytety. Robię co mogę, ale urzędników nie przeskoczymy, więc radzę społeczeństwu naszemu to samo, brać się za działanie w mieście, a nie forumowe przepychanki.
Ma powstać galeria? to , ale niech nikt nie mówi że to jest u nas najważniejsze.
15.01.2013, 10:01
[quote]Chyba jesteś jednym z tych którym nie podoba się rozwój Starogardu !!!!!!!!!![/quote]

W Stg jest jakiś rozwój? Gdzie konkretnie?

[quote]Przyjadą ci którzy będą mieli bliżej do Starogardu a niżeli do Gdańska! [/quote]

Przejedź się do Chojnic, Kościerzyny czy Tczewa. Oni mają wszystko u siebie, nigdzie nie muszą jeździć
zupa
zupa 14.01.2013, 22:19
Otworzyć lepiej w tym miejscu porządny zakład, a nie galerię, kto w tych galeriach ma kupować?? Ci z kanałowej?? Za kuronia?
???
??? 3.02.2013, 20:36
W starogardzie w strefie ekonomicznej jest Polpharma - więc tam idż do pracy !!
A poza strefami buduje się właśnie galerie handlowe - to też miejsca pracy !!!
znający realia
znający realia 14.01.2013, 22:46
Więc przestańcie pieprzyć o jakiś zakładach pracy !!!!
A w Starogardzie Popharma zagarneła całą strefę - i nie ma miejsca dla nowych inwestorów!
A więc cieszmy się z każdego iwestora który chce tu zostawić własne pieniądze - nie pieniądze Starogardzian !!!!
Nawet jakby 10 galeri budowano w starogardzie to mieszkańcy moga tylko zyskać!!!!!!
STRZELEC
STRZELEC 3.02.2013, 11:13
Co ty za bzdury piszesz o strefie że Polpharma wzieła!!! Z tyłu ul.Jabłowskiej jest w pip hektarow ziemi w strefie.A po cholere następna galeria i młode idiotki za ladą co nie umią się wysłowić tylko w paznokciach dłubią i klienta w du...ie mają.Jeżekli ktoś nie ma pieniędzy to nie pójdzie do galerii,chyba że z nudów obejrzeć,bo ma kase tylko na rachunki
drop
drop 14.01.2013, 14:20
Apeluję o postawienie na Al. Jana Pawła znaku B-5 (zakaz ruchu dla samochodów ciężarowych o DMC przekraczającej 3,5 t), aż do faktycznego rozpoczęcia inwestycji. Nie będzie Szwarc rozjeżdżać nam dróg!
13.01.2013, 13:33
jesli liczycie ze w 50 - cio tysięcznym Starogardzie powstanie Bałtycka (125tys.m2 czy nawet Alfa 28 tys.m2 to jesteście w mega błędzie. Co najwyżej taka na podobe tej w Tczewie (18 tys.m2) ale teraz jest kryzys i żadne sieci handlowe nie otwieraja w mniejszych miastach.
znający realia
znający realia 13.01.2013, 18:45
Podam dwa przykłady z statnich dwóch miesięcy Galeria w Bolszewie , oraz galeria Kolbudy.
Wprawdzie to małe jest ale i tak lepsze od tego co aktualnie mamy w Starogardzie.
A w Starogardzie wystarczy ze będą te najważniesze sieciówki i kino. Jeżeli to będzie to mieszkańcy przynajmniej trzech powiatów powinni przyjeżdżać do Starogardu na zakupy.
A tak pozatym każdy inwestor który zamierza zainwestować jakies pieniądze w Tej dziurze powinien być witany chlebem i solą przez włodarzy tego miasteczka !!!!
14.01.2013, 07:58
ale na pewno nie realia
[quote]Jeżeli to będzie to mieszkańcy przynajmniej trzech powiatów powinni przyjeżdżać do Starogardu na zakupy. [/quote]

A których konkretnie? Nie kupią u siebie, tylko przyjadą do nas? Nie potrafią liczyć?
znający realia
znający realia 14.01.2013, 22:41
Chyba jesteś jednym z tych którym nie podoba się rozwój Starogardu !!!!!!!!!!!
Przyjadą ci którzy będą mieli bliżej do Starogardu a niżeli do Gdańska!
A ty pewnie sam zbijasz kasę na biednych starogardzianach , a sam wydajesz kasę w Gdańsku !!!!

Pozostałe