Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Sprzątali miasto i okolice

Sprzątali miasto i okolice
Tegoroczna akcja „ Sprzątanie Świata - Polska 2012” odbyła się pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”. W Starogardzie Gdańskim zorganizował ją Urząd Miasta i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych STARKOM. W ciągi trzech dni 4333 osób zebrało 20 m³ odpadów.

Dbamy o Kociewie
Była to 19 akcja z cyklu „Sprzątanie Świata”. Przebiegała w dniach 14 do 16 września. Rezultaty podsumowano w piątek, 19 października, w Urzędzie Miasta. W uroczystości wziął udział dyr. ds technicznych „Starkom” Rafał Głodek i Dominika Kotula z „Polpharmy”.
Gospodarz uroczystości Edmund Stachowicz podziękował uczestnikom akcji i wręczył im nagrody.
 
Nie tylko „miasto”
Do tej pory, na podsumowaniu akcji, honorowano szkoły starogardzkie. Tym razem w akcję sprzątania włączyły się także szkoły z okolicznych wsi, nawet z gminy Skórcz. Dla nich organizatorzy także ufundowali nagrody.
- Troska o stan środowiska naturalnego jest dla nas bardzo istotna – powiedział nam Roman Lempkowski inspektor z WTI UM. - Akcje organizujemy od kilkunastu lat. Pomaga nam zawsze Starostwo Powiatowe, które zabezpiecza worki i rękawice jednorazowego użytku.


Więcej w środę, w „Gazecie Kociewskiej”

Admin admin

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Babcia
Babcia 22.10.2012, 20:59
To jakiś żart? Dlaczego te małe dzieci mają sprzątać śmieci za służby do tego powołane?! Czego wy je uczycie? Kultury osobistej nauczcie lepiej aby NIE ŚMIECIŁY a nie zbierać pety z ulicy które rzucają je tam ich rodzice.

Pozostałe