×
Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

II tura wyborów w gminie Starogard. Kto obejmie władzę?

  • 2.11.2018, 07:00
II tura wyborów w gminie Starogard. Kto obejmie władzę?
Mieszkańcy dwunastu gmin w powiecie starogardzkim już w pierwszej turze zadecydowali komu powierzą władzę. W trzynastej gminie – gminie wiejskiej Starogard Gdański mieszkańcy o wyborze włodarza zadecydują w niedzielę 4. listopada podczas II tury wyborów. W szranki staną tam: kandydatka KWW Razem dla Gminy Starogard Gdański – Magdalena Forc - Cherek i reprezentant Polskiego Stronnictwa Ludowego – Krzysztof Trawicki. Przez ostatnie dni przekonywali wyborców, dlaczego warto oddać głos właśnie na nich, informując jednocześnie o swoich planach na rozwój gminy. Jakie mają postulaty?

Tylko 5 dni dzieli mieszkańców gminy wiejskiej Starogard Gdański od drugiej tury wyborów. Już w najbliższą niedzielę wyborcy zadecydują, komu powierzą władzę na kolejne 5 lat. Spośród czterech kandydatów w pierwszej turze, do tury drugiej dostało się dwóch - 
Magdalena Forc - Cherek z ponad 42 proc. poparciem wyborców, a także Krzysztof Trawicki, na którego swój głos oddało 23 proc. głosujących. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Drogi, szkoły i odpady 
W ostatnich dniach kandydaci toczyli bój o każdy głos. Kampania powoli dobiega końca, a my tym samym sprawdziliśmy, jakie postulaty mają do zaoferowania wyborcom kandydaci. 
Magdalena Forc - Cherek stawia głównie na utwardzenie dróg, których w gminie jest około 200 km. Kandydatka KWW Razem dla Gminy Starogard Gdański planuje również rozwiązać palący problem ze śmieciami, a konkretnie z odbiorem odpadów. Kandydatka zapewnia ponadto, że dołoży wszelkich starań, by polepszyć warunki uczniów w gminie. Za jej władzy powstać będą miały też kolejne 10-godzinne przedszkola.
Krzysztof Trawicki, kandydat KWW Polskiego Stronnictwa Ludowego, również stawia na konieczne remonty dróg. Chce on stworzyć Gminny Program Budowy i Remontu Dróg. W 27 sołectwach chciałby przeznaczyć na ten cel aż 1 milion złotych. 
Kandydat ten również chce rozwiązać raz na zawsze problem z gospodarką odpadami.
Trawicki kładzie duży nacisk na usprawnienie pracy Urzędu Gminy, a także na dogodniejsze połączenie komunikacją publiczną miasta z gminą. 

Konferencja czy debata?
29 października w Pomorskiej Szkole Wyższej miała odbyć się debata publiczna. 
Spotkanie to jednak niewiele z debatą miało wspólnego, gdyż stawił się tylko Krzysztof Trawicki. Kandydatka Magdalena Forc - Cherek poinformowała, że zbyt późno otrzymała informację o debacie i ma już umówione spotkania z mieszkańcami gminy.
Inicjatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Nowy Sumin. Całość poprowadził dziennikarz Tomasz Gdaniec. 
- Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy naszej gminy oczekują i w pełni zasługują na informację dotyczącą przyszłości gminy Starogard Gdański, widzianej przez kandydatów na stanowisku wójta – podkreślili organizatorzy. 
Po krótkim wstępie nadszedł czas na pytania od publiczności. Mieszkańcy pytali głównie o transport publiczny, przyłącza kanalizacyjne i drogowe, infrastrukturę drogową i oświetlenie. 
– Jeszcze dobre pół roku temu przez myśl mi nie przeszło, że będę kandydował. Przekonali mnie do tego mieszkańcy – mówił Trawicki. - Lubię realizować coś konkretnego i mam doświadczenie w tych kwestiach. W samorządzie nie ma polityki, tam należy realizować zadania, korzystając z odpowiednich narzędzi. To co w wielu gminach jest standardem, tu niestety nie jest... Nie rozumiem np. budowy dróg poprzez sołectwa... W samorządzie pracuję przez 30 lat. Przez tyle lat zbudowałem swoją własną markę. Koniczynka noszona w klapie jest tylko symbolem. Ja potrafię rozmawiać z każdym i staram się osiągnąć cel, niezależnie czy ktoś jest z PiS-u, czy z PO – podkreślał podczas debaty. 

Oświadczenie sztabu Magdaleny Forc-Cherek 
Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Gminy Starogard Gd. Magdaleny Forc – Cherek wystosował oświadczenie w związku z poniedziałkową debatą. Czytamy w nim: 
„Rzetelne debaty wyborcze organizowane są przez niezależne od kandydatów organizacje lub media, co zapewnia mieszkańcom oraz kandydatom równe i uczciwe warunki. Niestety organizatorki poniedziałkowej debaty ze stowarzyszenia Nasz Sumin w
czasie kampanii wyborczej aktywnie promują wyłącznie kandydata PSL na wójta, co jasno świadczy o zaangażowaniu po jednej stronie. To całkowicie podważa bezstronność organizatora poniedziałkowej debaty, a właściwie nie debaty tylko spotkania z kandydatem
PSL na wójta.
 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzinnie
Rodzinnie 5.11.2018, 09:16
Życzymy powodzenia Pani Magdo . Głosowaliśmy na pana Trawickiego ale tylko ze względu na mocną pozycję pana ,,K'' w gminie. Będziemy się przyglądać czy Pani sobie z nim poradzi. POWODZENIA.
mieszkaniec
mieszkaniec 5.11.2018, 08:36
Pani Forc-Cherek wygrała!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, nie spać w Redakcji.
me
me 4.11.2018, 23:13
Pani Forc-Cherek prawdopodobnie wygrała, co teraz zrobi Kilian i Stankowiak którzy stawiali na Trawickiego? Szczególnie Janusz będzie miał problem bo jawnie poparł jednego z kandydatów i teraz jak gdyby nigdy nic będzie współpracował z nową wójt?
Fan
Fan 5.11.2018, 01:06
No chyba nie będzie Janusz współpracował skoro miał o niej tak złe zdanie po 4 latach współpracy że aż musiał Trawę poprzeć oficjalnie.
sal
sal 2.11.2018, 22:02
F-CH = T.R. = P.G .= S.N. = P0
roman
roman 2.11.2018, 21:12
Tak Slużbistka Nic do ludzi
jhahahaha
jhahahaha 2.11.2018, 20:35
Hahahahaah. coś czuję, że większość komentarzy popierajacych trawickiego pisze jedna i ta sama osoba. Nie postarałeś się. hahahah
fran
fran 2.11.2018, 20:20
Bylem u pani Cherek 2 miesiace temu kobieta chlodna b ardzo nie mila biurokratka i z łaska do potenta wniosek składałem 3 razy nic nie pomoze wszystko z laska
jan
jan 2.11.2018, 19:53
Tak racja tylko TRAWICKI
ws
ws 2.11.2018, 19:44
Ludzie obudzcie się Nie glosujcie na tą kobietę bedzie w gminie tak jak bylo Wielka klika i obienice bez pokrycia Pan Trawicki naprawdę czlowiek na poziomie ma doswiadczenie bez porownania tylko On
gość
gość 2.11.2018, 20:04
potwierdzam
gość
gość 2.11.2018, 18:11
Jak Magda będzie współpracowała z PiSem będę na nią głosował jak nie,to nie głosuję na nią!
mk
mk 2.11.2018, 19:38
wspolpracuje sie z ludzmi a nie z paria. jezeli myslisz tak jak jak piszesz to jestes takim samym debilem jak czlonkowie sekty pisowskiej
gość
gość 2.11.2018, 16:39
Tylko Trawicki. Jak Magda taka dobra to dlaczego nie przyszła na debatę? Pierdu pierdu, że miała inne spotkanie to było ważniejsze?. Dla mnie stchórzyła i tyle. Taka moja opinia
leszek
leszek 2.11.2018, 16:20
jak Trawicki taki idealny to dlaczego jego macierzysta gmina Zblewo go nie chce ???
Wyborca
Wyborca 2.11.2018, 17:17
Leszku powoli ,bo się zapędziłeś .Jak to gmina Zblewo go nie chce , przecież nie teraz nie startował.
Bądz precyzyjny w wypowiedziach bo Trawicki był wójtem w Zblewie kilka kadencji.Później jego zastępca zrobił ........."kampanie" i wygryzł go.To gorzej swiadczy o zastępcy niż o Trawickm.
Suweren wybrał go tez na radnego Sejmiku co od lat nikomu nie udało się z naszego powiatu .Był wybierany na radnego powiatu.
Ma więc poparcie wyborców .


lol
lol 2.11.2018, 16:36
A Magda mieszka na wsi czy w mieście?
karol
karol 2.11.2018, 19:45
Mieszka w miescie nie ma pojecia o wsi
Robercik
Robercik 2.11.2018, 21:40
W miescie mozna zobaczyc w oswiadczeniu majatkowym. Kobieta juz prawie wszystko obiecuje jeszcze tylko piramid z Egiptu chyba nie obiecala ale jesli i to obiecala komus niech da znac.
gość
gość 2.11.2018, 15:15
Tylko Krzysztof Trawicki. Z tymi śmieciami to do dzisiaj śmierdzi? Magda zbierała podpisy o wyjście ze Związku Gmin Wierzyca. Co nie wiedziała jaka jest nowa umowa? Dziwnie. A Rogalski wiedział czy nie? Ściema jak nic
gość
gość 2.11.2018, 20:06
A kto w imieniu gminy to zaakceptował co ????? i teraz jest smród
. głupa tam kleją
Stop korupcji
Stop korupcji 2.11.2018, 13:21
Wybierzcie nowych ludzi do zarzadu powiatu.
Nowy starosta,wice starosta i przewodniczacy rady.Nowi ludzie i świeża energia.Przejerzystość i transparentność w życiu publicznym.
Obnizyc swoje diety i pensje zarzadu o połowe.
WR
WR 2.11.2018, 10:14
Elity powinny być wymieniane. Połom po 30 latach odchodzi i z nim od władzy powinna odejść jego elita. Dla gminy lepiej będzie jak będzie ktoś z zewnętrz. W przeciwnym razie układy zduszą zapał do zmian.
Pielegniarka
Pielegniarka 2.11.2018, 11:15
Masz racje a Połom jeszcze do rady powiatu kandydował tylko przegrał.
Ten człowiek już był przez tyle lat przy władzy i jeszcze do powiatu ? To już przesada.
Brakuje przepisów co do długosci kadencji starosty i zarzadu bo tu jest pies pogrzebany.
Niektorzy siedzą przez ćwierć wieku jak u siebie i tkają uklady.
Przyznają sobie ministerialne pensje i diety.
Pielęgniarki pracują caly miesiąc za jedną piątą ich wynagrodzenia.
Radni za jedno lub dwa spotkania mają najnizszą krajową a boss przewodniczacy Rady Powiatu Brzoskowski to ma apetyt na kasę ,pobiera z 2500 na rękę ? Ciekawe o ile teraz będzie wnioskował? Dziadku Brzoskowski mniej trochę samokrytyki i zwolnij ten fotel młodszemu.
Nie wstyd Ci człowieku ,ze znowu sobie "ugadaliście" , ze będziesz przewodniczącym ? Nie mozesz być tylko radnym ? Apetyt na kasę jest duzy i nie da sie opanowac ?
Co z aferami za twoich czasów ?
Skarga wychowanka wpłynęła na sesję i co? Własnie co ty człowieku zrobiłeś w tej sprawie ?
Gdyby nie osoby z zwenątrz i telewizja TVP, Wojewoda i Rzecznik Praw Dziecka to dzieci dalej by cierpiały ?


Kociewiak
Kociewiak 2.11.2018, 08:37
Gdzie zniknął artykuł o nowym staroscie Chyle ?
Schowany ,bo było za dużo krytyki ?
Za duzo uwag na temat pewnego nałogu ?
Waltz
Waltz 2.11.2018, 10:54
Wystarczy poszukać. Wlaczyłam aktualności, zjechałam niżej i co? jest. Brak rozumu nie boli jak widać.
Gość
Gość 2.11.2018, 11:18
Dzieki za podpowiedz tylko po co tak ostro?
Jan
Jan 2.11.2018, 07:47
Trawicki lepiej sie nadaje,bo nie jest z tego "gniazda" a Magda jak zarzadzi kolegami ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 2.11.2018, 08:23
Jak najbardziej Trawicki ma duze doswiadczenie samorzadowe,zarzadzał ludzmi i moim zdaniem gmina Starogard skorzystałaby bardziej ,gdyby on został wójtem.

Pozostałe