Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Rozpoczyna się największy projekt modernizacji w dziejach szpitala - budowa bloku operacyjnego oraz remont oddziałów szpitalnych

  • 11.10.2018, 10:04
Rozpoczyna się największy projekt modernizacji w dziejach szpitala - budowa bloku operacyjnego oraz remont oddziałów szpitalnych
Podziel się:
Oceń:
Szpital rozpoczyna pierwszy z etapów, który ma strategiczne znaczenie dla realizacji największego projektu unijnego w dziejach szpitala, tj. budowy bloku oraz modernizacji 5 oddziałów szpitalnych. Pozyskanie nowych pomieszczeń pozwoli bowiem na przeniesienie Oddziału Okulistycznego do innej lokalizacji, zaś zwolniony obszar pomieszczeń Oddziału będzie wykorzystywany jako oddział zastępczy dla kolejno remontowanych oddziałów szpitalnych.

- Już za kilkanaście dni poznamy podmioty, które stanęły do najważniejszego przetargu w historii starogardzkiego szpitala i miejmy nadzieję, że zostanie wyłoniony wykonawca - podkreśla Starosta Leszek Burczyk. - Mowa oczywiście o projekcie za blisko 49 milionów złotych, który wprowadzi naszą placówkę w zupełnie inną rzeczywistość i nie boję użyć się nawet stwierdzenia, że po zakończeniu tej jakże ważnej, ale też potrzebnej inwestycji, szpital stanie się jednym z najnowocześniejszych szpitali w województwie.

Hubertus Starogard Praca
Hubertus Starogard Praca
Hubertus Starogard Praca

- Jest to konsekwencja naszych wcześniejszych działań, które mają na celu modernizację Kociewskiego Centrum Zdrowia - zauważa Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu. - Zdobyliśmy na ten cel ogromne środki, dzięki którym zbudujemy blok operacyjny, centralną sterylizatornię i zakład diagnostyki obrazowej. Kupimy nowoczesne sprzęty, łącznie z tomokomputerem i rezonansem, a także wyremontujemy pięć szpitalnych oddziałów. Warto podkreślić, że wartość projektów unijnych realizowanych w szpitalu to 54 miliony złotych.

Zakres prac remontowo-budowlanych jest bardzo obszerny, ponieważ pomieszczenia nie były modernizowane od wielu lat. W ramach przebudowy nastąpi szereg prac budowlanych, w tym rozbiórkowych oraz z zakresu branży sanitarnej oraz elektrycznej.

- To ogromne przedsięwzięcie i tym samym historyczny moment dla naszego szpitala – mówi Robert Wierzba, Naczelny Lekarz Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. – Powstanie nowy blok operacyjny oraz wyremontowanych zostanie 5 oddziałów szpitalnych. Na czas trwania remontu musimy zorganizować pracę tak, aby zapewnić ciągłość udzielanych świadczeń oraz sprawić, aby pacjenci nie odczuli dyskomfortu związanego z modernizacją szpitala. Dlatego też przygotowując się do realizacji projektu wypracowane zostało rozwiązanie, które z pewnością usprawni działania remontowe i zniweluje zarówno dla pacjentów, jak i pracowników dyskomfort związany z pracami budowlanymi.

Obecną inwestycję na ponad milion złotych realizować będzie firma Ewander. Wyłonienie generalnego wykonawcy na budowę bloku operacyjnego i modernizację oddziałów nastąpi najprawdopodobniej już pod koniec miesiąca.

Oddział Okulistyczny w nowej lokalizacji ma zacząć działać od marca 2019 r. Szpital zadba o odpowiednie tablice informacyjne tak aby pacjenci mogli bez problemu trafić do Oddziału.

Zdjęcia (2)

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

GUMIŚ
GUMIŚ 17.10.2018, 15:45
NIE dla gabriela NIE
karolina
karolina 16.10.2018, 15:37
redakcjo - zdejmijcie te reklamy gabriela , bo ludzi straszy i podnosi adrenalinę , komuś już nawet z lodówki wyskoczył , rozliczcie go najpierw z afer !!!!!!!!!!!!
SKALPEL
SKALPEL 14.10.2018, 07:23
burczyk i gabriel - NIE , NIE , NIE , NA NICH NIE GŁOSUJEMY !!!!!!!!!!!
lobo
lobo 12.10.2018, 19:57
przecież sprzedaż gruntu konkurencji w sąsiedzztwie szpitala, to działanie na szkodę mienia powiatu. Trzeba to zgłosić do Prokuratury Rejonowej jako czyn przestęczy. Ile i kto wziął za taką zgodę, bo to jawna korupcja i działanie na szkodę Powiatu.
lobo
lobo 12.10.2018, 19:52
lebo, dokładnie tak. Burczyk temu patronował i uzasadniał to dobrem powiatu i Szpitala. Gabriel temu poklaskiwał. Blok operacyjny mógłbyć znacznie wcześniej ale czekano na wybory, stąd smoyna mina p. Magiełki. Pytanie: ilu ludziom Burczyk i Gabrjel ( syn katechetki) nie pomogle, a raczej pomogli przejść na tę drugą niby lepszą stronę gdzie nikt się nie śpieszy.
lebo
lebo 12.10.2018, 10:45
Przecież ten remont to już miał się w zeszłym roku zacząć a w przyszłym skończyć, teraz wiadomo czemu tak długo zwlekali, ze względu na wybory. I co z tego że będzie pracownia obrazowa, jak przez tą zwłokę nie w ciemię bity p. Gabig już kończy budować przy szpitalu swoją klinikę obrazową. A zresztą kto mądry sprzedał mu ziemię należącą do szpitala? to są mózgi...
l
l 12.10.2018, 11:11
W artykule z lipca 2017r. jest napisane "Prace projektowe rozpoczną się już we wrześniu 2017 r., natomiast zakończenie inwestycji zaplanowane jest na październik 2020 roku." czyli same prace projektowe trwały przeszło rok, a z budową mają się wyrobić w niespełna 2 lata? już to widzę heh. poniżej link do strony
https://pomorskie.eu/-/kociewskie-centrum-zdrowia-w-starogardzie-gdanskim-zmieni-sie-nie-do-poznania-beda-nowe-poradnie-i-remont-oddzialow
elektryk
elektryk 11.10.2018, 23:22
pierwsze wskazania nepotyzmu członka Zarządu prawo zaczesującego się to Karolina - wydział od spraw zdrownia, prywatyzacji... dalsze w następnych lekcjach
wielki
wielki 11.10.2018, 23:02
judaszowskie gabrielowskie złączone dłonie z ironicznym uśmiechem w rodzaju "ciemny motłoch to kupi" w wzorcowej fryzurze. Zrobi wszystko dla własnej kariery, bo poza tym na niczym się nie zna. To to robił w szkole i odszedł to wszyscy oidetchnęli z ulgą. Czas na ... bezrobocie... ale jak co to nawet do pis....u pójdzie. Po trupach do koryta... jak wszyscy gabryjele..
W końcu
W końcu 11.10.2018, 23:56
Myślałem, ze tylko ja dostrzegam ich butę i zadufanie w sobie. Najlepsze, co Gabriele potrafią robić, to przechwalać się słabymi umiejętnościami i wywyższanie się ponad innych.
lekarz
lekarz 11.10.2018, 20:01
dwie gęby uśmiechnięte, a jedna szczególnie tego grzywacza hahaha, tylko Prezes magiełka zatroskany tym propagandowym pokazem.
A gdzie najlepszy lekarz powiatu, weselnik powiatowy Wierzba, Schował się ...
warchoł
warchoł 11.10.2018, 19:19
pewnbie sspecjalnie cvzekali na kampanię wyborczą aby o tym obwieśić i poświecić gębami. Wyborcy nie głosujemy tych co już byli, i nie na jedynki z PO i N.. Cały czas rządzi w powiecie PO, i to oni nie remontowali ani nie dbali, Sala operacyjna to już dawno zakupiony projekt chyba specjalnie opóźniony dla potrzeb kampani wyborczej a nie poprawy warunków, bo można było już dużo wcześniej to zaczą robić. Należy sprawdzić czy starosta nie miał postepowania dyscyplinarnego z finansów publicznzych
Wyborca 1
Wyborca 1 11.10.2018, 22:46
Nie zapominaj ,ze w powiecie rzadzi koalicja PO i SK z Chyłą Kazimierzem na czele .
Odpiwiedzialność dotyczy koalicji a nie tylko samej PO.
wyborca
wyborca 11.10.2018, 19:17
tym nierobom i kombinatorom z powiatu - już dziękujemy , nigdy więcej , kiedy rozliczenie z afer z waszym udziałem ???
Obserwator szpitala
Obserwator szpitala 11.10.2018, 18:03
Pozyskajcie lepiej porzadnych lekarzy szczegolnie na ginekologii i kardiologii. Ciekawe komu dziekowac za taki obrot sprawy, ze takich kardiologow co za dr Biedrzyckiej byli zamienil na zabojcow.
Wyborca
Wyborca 11.10.2018, 11:42
Starosta i etatowy stwierdzą ,ze szpital od dawna nie był modernizowany, to co zarząd powiatowy robił przez tyle lat ? Teraz to brzmi jak kampania wyborcza na maxa . Są przecież przed przetargiem a już wielkie halo .
Niech już Gabriel przestanie opowiadać co będzie w przyszłości bo nie chce mi się tego słuchać. Interesują mnie koszty jakie my podatnicy ponosimy z tytułu zatrudnienia tego człowieka w Zarządzie Powiatu i konkretne efekty wynikające z tego zatrudnienia. Chwalą się ,ze pozyskali środki unijne czyli kto pozyskał - Rafał Kosecki i jego wydział czy starostwo zatrudnia firmę zewnętrzną ,jeżeli tak to za ile ? A może pozyskał Gabriel ?
Racja ,że ludzie pytają co dalej z " niepełnosprawnymi" co otrzymali grupy a nie kwalifikują się ? Co z Powiatowym Zespołem do spraw Orzekania o Niepełnosprawności co takie "dziadostwo" uprawiał ? I to pod przewodnictwem dyr. Centrum Pomocy Rodzinie ? Może starosta i ta reszta z zarządu co to kasuje pensje jak ta "lala" niech się wypowie na powyższy temat .Nikt z nich nie mówi gdzie są pokrzywdzone dzieci i czy maja opiekę z prawdziwego zdarzenia . Bo jeżeli to one są umieszczone w Gdańsku w placówce prowadzonej przez fundacje to przecież były już ze strony radnej uwagi...dyr. PCPR został zobowiązany do kontroli i przedstawienia wniosków .Termin kontroli dyr. przesuwał bo się nie wyrobił i okazało się że są uwagi do prowadzenia placówki . Pomimo to starostwo zawarło umowę z ta fundacja na trzy lata za wysoka stawę od dziecka bo ponad trzy tysiące złotych miesięcznie. Kto czuwa nad ta sprawą ?

Obywatel
Obywatel 11.10.2018, 10:41
Więcej was do pozowania nie było ?
Starosta i etatowy :
Rozliczcie się z afery z przemocą.wobec dzieci.
Przecież wychowanek skladał skargę do starosty i co ? Była sesja i uznano skarge bezzasadną.
Przed kamerą Uwagi TVN mówił ,ze nie slyszał o tym ze cos w tej placówce sie dzieje.Czyli kłamstwo.Czy te dzieci otrząsną się z tej traumy ktorej doswiadczyli w Starogardzie ? Oskarzone zostało małzenstwo ,ktore prowadziło placówkę a zarzad powiatu ?
Panie starosto a co z nieprawidłiwościami stwierdzonymi w Powiatowym Zespole ds Orzekania o Niepełnosprawnosci ?
Przyznanie grup inwalidzkich bez dokumentacji medycznej ?????
Nowa moda .
Odejdzcie i nie wracajcie .

Pozostałe