Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Wielkie otwarcie dworca

  • 10.10.2018, 09:03
Wielkie otwarcie dworca
Podziel się:
Oceń:
Moc pozytywnej energii, niesamowite emocje i chwile wzruszenia czekają starogardzian 12 października. O godzinie 18.00 oficjalnie otwarty zostanie Dworzec PKP i przebudowana Aleja Wojska Polskiego. Po części oficjalnej odbędzie się część artystyczna.

W piątek, 12 października o godzinie 18.00 mieszkańcy miasta spotkają się przy Pomniku Adama Mickiewicza, by uczestniczyć w zakończeniu największej  miejskiej  inwestycji pn. „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim”. Inwestycja ta kosztowała niespełna 43 mln zł, z czego 34 mln zł pochodziły ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 
Władze miasta przygotowały na ten dzień wiele atrakcji. Starogardzianie staną się świadkami niezwykłego spektaklu ulicznego pt. „Zapomniani podróżni” w wykonaniu „Teatru 4 Żywioły” z Chojnic. Pomiędzy ludźmi przechadzać będą się aktorzy na szczudłach, a całe widowisko uświetni Orkiestra Dętą SCK pod batutą Kacpra Roszkowskiego. W budynku dworca PKP otwarta zostanie wystawa fotograficzna. Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie koncert chóru „Sound’n’Grace” z gościnnym udziałem Filipa Lato. Wieczór umili nam chór Sound’n’Grace, okrzyknięty przez jurorów programu Mam Talent - najlepszym chórem w Polsce! 
To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają nas 12 października, podczas otwarcia odnowionej Alei Wojska Polskiego i Dworca PKP. Imprezę rozpocznie oniryczny spektakl teatralny pt. „Zapomniani podróżni” w wykonaniu Teatru Cztery Żywioły z Chojnic.

Hubertus Starogard Praca
Hubertus Starogard Praca
Hubertus Starogard Praca

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec al. woj. pol.
mieszkaniec al. woj. pol. 15.10.2018, 15:57
dworzec widmo , aleja tylko z nazwy
mieszkaniec STG
mieszkaniec STG 15.10.2018, 12:54
Cała Aleja i dworzec wygląda słabo. Na szczęście budowa nie jest jeszcze skończona i mam nadzieję że w tej jakości wykonania nie będzie odebrana. Aleja wymaga wielu poprawek a dworzec to jeszcze daleka sprawa.
Fajnie że coś się dzieje ale z drugiej strony musi mieć to sens.
Skoro pociągi ze Starogardu do Tczewa i Trójmiasta nie maja przepustowości ( jest ich mało i są krótkie = bardzo niski komfort podróży w tłoku) to sam dworzec nie będzie służył podróżnym - a to jest chyba główny cel dworca !!
winb
winb 11.10.2018, 20:18
Naczelny populista i narcyz Wojtuś zaprosił na swój wiec w kampanii do sali w budynku dworca. Zadaję w związku z tym pytanie. Czy właściciel budynku dworca posiada decyzję nadzoru budowlanego pozwalającą na użytkowanie tego budynku?. Jeśli nie to naruszono ustawę.
mk
mk 15.10.2018, 13:11
populista i narcyz bardzo lagodnie go nazwales. dla mnie to choragiewka i czlowiek bez kregoslupa moralnego. idzie do tego ugrupowania ktore jest przy korycie. NIE dla takuch osobnikow

Otwarcie dworca?
Otwarcie dworca? 11.10.2018, 13:13
Nam jest potrzebny jakiś dworzec? Do czego ma służyć dworzec bez pociągów? Czy to legalne, żeby miasto inwestowało w nieruchomość, której nie jest właścicielem? Mam piwnicę do odmalowania. Co miasto na to?
PKP
PKP 11.10.2018, 10:39
Był remont dworca a za rok stacje zamkną i pociągi przestaną jeździć :) Jakie to Polskie....
12345
12345 16.10.2018, 07:52
Nawet jesli to dworzec zostanie o zabytki trzeba dbac
Niu
Niu 11.10.2018, 08:50
Będzie otwarcie drzwi do lasu
leo
leo 11.10.2018, 08:43
ciekawe czy dziś dokończą chodnik koło mickiewicza. slamazarnie im to idzie. pewnie do jutra nie da rady. a rondo grunwaldzka gdanska to koszmar.. po co jeszcze jest ta sygnalizacja. rozumiem otwarcie ronda 19.10 tuż przed wyborami:)
wiesław
wiesław 11.10.2018, 07:56
To pp prostu Miś
dziab dziab
dziab dziab 11.10.2018, 01:15
Co druga płyta luźna. 2 solidne deszcze i wszystko będzie wybrzuszone. Brawo !
tt
tt 10.10.2018, 21:22
To co się dzieje w Starogardzie nadaje się na super komedię np. Miś :)
pax
pax 10.10.2018, 20:08
Impreza odbędzie się na placu budowy bo przecież nie będzie odbioru?
mieszkaniec
mieszkaniec 11.10.2018, 10:41
O ile pamiętam, tylko związki wyznaniowe są zwolnione z pewnych procedur związanych z imprezami masowymi. Może więc Nasz StaroGard jest związkiem wyznaniowym? To wiele by wyjaśniało
mm
mm 10.10.2018, 17:48
a jak dlugo beda trwaly poprawki robot na alei po uroczystym otwarciu? i znowu wiec wyborczy za nasze pieniadze
Alik
Alik 10.10.2018, 21:24
Zawsze możesz się przeprowadzić i płacić podatki gdzie indziej!
mm
mm 11.10.2018, 15:11
chyba tak zrobie bojak dalej bedxie rzadzil januszek ze swoja banda to starogard niedlugo zaoraja. banda nieudacznikow
Starogardzianin
Starogardzianin 11.10.2018, 18:20
Jakie to Polskie, narzekać ,ale przynajmniej coś się nareszcie dzieje i miasto pięknieje . Jak będziesz miał PIS to będą nam stawiać pomniki i miesięcznice co miesiąc robić!
mm
mm 11.10.2018, 19:12
w ktorym miejscu pieknieje? rynek zenada beton na betonie aleje to samo. zero zieleni drzewa w dinicach zielsko na aleii wyglada jakby jakis zeierz je przezul i wyplul. park zdrwasyowany a pienisdze nie stsrczy na najwazmiejszs czesc umocnienie brzegu rzeki. firma wykonawczs nie wie jak ma to zrobic bo nie ma doseiadczenia. przeciez to januszek przez 3.5 roku byl koalicji z pisem. jedni i drudxy nic nie warci. czy nasz a raczej wasz prezydent sciagnal do miasts jakiegos inwestora? zsdnego to pseudo stowarzyszenie tylko ma jeden cel stanowiska za noc nie robienie. pogonic tem motloch

Pozostałe