Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Wielkie otwarcie dworca

  • 10.10.2018, 09:03
Wielkie otwarcie dworca
Moc pozytywnej energii, niesamowite emocje i chwile wzruszenia czekają starogardzian 12 października. O godzinie 18.00 oficjalnie otwarty zostanie Dworzec PKP i przebudowana Aleja Wojska Polskiego. Po części oficjalnej odbędzie się część artystyczna.

W piątek, 12 października o godzinie 18.00 mieszkańcy miasta spotkają się przy Pomniku Adama Mickiewicza, by uczestniczyć w zakończeniu największej  miejskiej  inwestycji pn. „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim”. Inwestycja ta kosztowała niespełna 43 mln zł, z czego 34 mln zł pochodziły ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 
Władze miasta przygotowały na ten dzień wiele atrakcji. Starogardzianie staną się świadkami niezwykłego spektaklu ulicznego pt. „Zapomniani podróżni” w wykonaniu „Teatru 4 Żywioły” z Chojnic. Pomiędzy ludźmi przechadzać będą się aktorzy na szczudłach, a całe widowisko uświetni Orkiestra Dętą SCK pod batutą Kacpra Roszkowskiego. W budynku dworca PKP otwarta zostanie wystawa fotograficzna. Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie koncert chóru „Sound’n’Grace” z gościnnym udziałem Filipa Lato. Wieczór umili nam chór Sound’n’Grace, okrzyknięty przez jurorów programu Mam Talent - najlepszym chórem w Polsce! 
To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają nas 12 października, podczas otwarcia odnowionej Alei Wojska Polskiego i Dworca PKP. Imprezę rozpocznie oniryczny spektakl teatralny pt. „Zapomniani podróżni” w wykonaniu Teatru Cztery Żywioły z Chojnic.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe