Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 10.10.2018, 05:00 (aktualizacja 10.10.2018 08:46)
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

Zła zmiana
Bunt o śmieci

Na początku października mieszkańcy gminy wiejskiej Starogard Gdański doznali szoku. W miejscu, gdzie znajdowały się zazwyczaj plastikowe kosze na śmieci, pojawiły się foliowe worki, a po pojemnikach ślad zniknął. W tej sprawie w naszej Redakcji rozdzwoniły się telefony, gdyż mieszkańcy nie zostali uprzednio poinformowani o zmianach. – Oni robią sobie z nas żarty. Najpierw worki, później 5 kubłów, a teraz znowu worki?! Kto to nadzoruje – pytali rozgoryczeni dzwoniący. Sprawdziliśmy, dlaczego zaistniała taka sytuacja i kto za nią odpowiada. – W najbliższym czasie wszystko może wrócić do normy – uspokajają urzędnicy.
 Już w czwartek wielka Debata Prezydencka - Już jutro, 11 października o godzinie 17.30 w pięknym wnętrzu Sali Kryształowej przy ulicy Kilińskiego 11 w Starogardzie Gdańskim odbędzie się debata przedwyborcza kandydatów na prezydenta Starogardu Gdańskiego organizowana przez „Gazetę Kociewską” i portal Kociewiak.pl! Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców.
Swój udział w dyskusji zadeklarowali wszyscy kandydaci. 

Niewybuch na Alei Wojska Polskiego! Pocisk zabrali saperzy - Podczas prac ziemnych na Alei Wojska Polskiego robotnicy natknęli się na niewybuch z II wojny światowej. O swoim znalezisku natychmiast powiadomili policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren do przyjazdu saperów. Pocisk został przetransportowany na poligon. 

Zginął 27-letni pasażer BMW. Kierowca bez uprawnień i ważnego przeglądu - Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło w ubiegły czwartek na drodze krajowej nr 22. Wskutek uderzenia w drzewo zginął 27-letni pasażer BMW. Kierowca oraz drugi pasażer tego auta zostali doprowadzeni do komendy w celu ustalenia bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Poszukiwany listem gończym zatrzymany! Niedawno rozpoczął pracę w powiecie starogardzkim - Tczewscy policjanci doprowadzili do komendy 33-latka, który był ścigany listem gończym. Decyzją sądu 33-latek został skazany za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości ale nie stawił się do aresztu śledczego. Zatrzymany przez funkcjonariuszy obywatel Ukrainy trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie został przekonwojowany do aresztu śledczego. Mężczyzna niedawno rozpoczął pracę na terenie powiatu starogardzkiego.

Zaginał 33-letni Mariusz Kosecki - Policjanci poszukują 33-letniego Mariusza Koseckiego, mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna zaginął w połowie września 2018 roku i do chwili obecnej nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Jeśli rozpoznajecie mężczyznę ze zdjęcia, powiadomcie niezwłocznie policję! 

Zgotowali dzieciom istne piekło. Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia! - Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom, które pełniły funkcje dyrektorów w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej w Sucuminie a także w Rodzinnym Domu Dziecka w Starogardzie Gdańskim. Dramat dzieci rozpoczął się w 2011 roku i trwał aż 5 lat. Przez ten okres urzędnicy biernie przyglądali się tej sprawie. Oskarżonym grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Starogardzki Rynek otwarty! Dla mieszkańców zaśpiewała Cleo - Długo oczekiwana przebudowa starogardzkiej starówki dobiega końca. 
Z tej okazji odbyła, w samym sercu miasta, odbyła się huczna impreza, która przyciągnęła tłumy mieszkańców. Gwiazdą wieczoru była polska piosenkarka Cleo! 

Wielkie otwarcie dworca - Moc pozytywnej energii, niesamowite emocje i chwile wzruszenia czekają starogardzian 12 października. O godzinie 18.00 oficjalnie otwarty zostanie Dworzec PKP i przebudowana Aleja Wojska Polskiego. Po części oficjalnej odbędzie się część artystyczna. 

Operetka „Wesoła Wdówka” - Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 13 października o godzinie 18.00 na operetkę „Wesoła Wdówka” - najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehara, której wszystkie arie i pieśni to niezaprzeczalne światowe przeboje. Wydarzenie pod patronatem prezydenta miasta odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. Bilety w cenie 70 zł do nabycia w recepcji SCK i na stronie sck-bilety.interticket.pl/. 

Polskie symbole patriotyczne - Muzeum Ziemi Kociewskiej w Staorgardzie Gdańskim zaprasza na wernisaż wystawy zatytułowanej „Polskie symbole patriotyczne ”. Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Wernisaż odbędzie się 12 października o godzinie 18.00 w Ratuszu Miejskim przy ulicy Rynek 1. 

XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Utworów Karola Wojtyły - Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim zaprasza na XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Utworów Karola Wojtyły, który odbędzie się 26 października o godzinie 9.00.

Gdybym nie wierzył w sukces, nie startowałbym w wyborach - Z Markiem Konkolewskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Starogardu Gd. o rozstaniu z Warszawą, procesie w trybie wyborczym i nie tylko „Konkretach Konkolewskiego” rozmawiają Anna Czyżewska i Jacek Trzosowski. 

Na kogo możemy oddać swój głos? Komitety Wyborcze w gminach - 21 października udamy się do urn, by zagłosować na kandydatów, którzy będą reprezentować nasze miasto i gminę. Swój głos oddamy również na radnych z poszczególnych okręgów. Zanim udamy się do lokalu wyborczego, warto zapoznać się z nazwiskami kandydatów. Dziś prezentujemy ostatnią część naszego zestawienia. 

27. Bieg Kociewski za nami! Na starcie stanęły 432 osoby - Tradycyjnie, w pierwszą sobotę października Starogard Gdański gościł biegaczy z całej Polski i z zagranicy. To wszystko za sprawa największej imprezy biegowej organizowanej w Starogardzie Gdańskim. Mowa tu oczywiście o Biegu Kociewskim, który odbył się w naszym mieście już po raz 27. Podobnie jak w latach ubiegłych, dopisała pogoda i ogromna frekwencja. 
 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe