Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Fizyka i chemia w pracy policji

  • 8.10.2018, 08:20
Fizyka i chemia w pracy policji
Podziel się:
Oceń:
Mundurowi ze Starogardu Gdańskiego wzięli udział w wydarzeniu popularno–naukowym pod nazwą „III Kociewski Festiwal Nauki”. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja osiągnięć naukowych, artystycznych, edukacyjnych, sportowych oraz technologicznych. W trakcie spotkania z uczniami starogardzkich szkół funkcjonariusze zaprezentowali młodzieży praktyczne aspekty wykorzystywania wiedzy i nauki w codziennej służbie policyjnej.

4 października policjanci skorzystali z zaproszenia Gminy Miejskiej Starogard oraz Fundacji Rozwoju Edukacji i Społeczności Lokalnych „In Fortes” w Starogardzie Gdańskim do uczestnictwa w III Kociewskim Festiwalu Nauki. Warsztaty z udziałem mundurowych odbyły się w Pomorskiej Szkole Wyższej przy ulicy Kościuszki 112. Głównym założeniem tego festiwalu jest popularyzacja i upowszechnianie wśród mieszkańców powiatu starogardzkiego osiągnięć naukowych, edukacyjnych, artystycznych, sportowych oraz technologicznych.

Hubertus Starogard Praca
Hubertus Starogard Praca
Hubertus Starogard Praca

W ramach tego przedsięwzięcia starogardzcy policjanci spotkali się z uczniami klas V i VI z kilku szkół podstawowych. Mundurowi zaprezentowali praktyczne przykłady zastosowania osiągnięć naukowych w codziennej służbie policyjnej. W trakcie prowadzonych warsztatów, policjanci przedstawili różne sposoby zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Funkcjonariusze podkreślali, że fizyka i chemia w pracy policjanta ma bardzo szerokie zastosowanie począwszy między innymi od zabezpieczania śladów linii papilarnych tzw. odcisków palców, poprzez wykrywanie śladów krwi, DNA oraz identyfikację broni palnej.

Spotkania z mundurowymi cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, o czym świadczy szereg zadawanych pytań.

 

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe