Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Bili, więzili i znęcali się nad bezdomny. Sprawcy wyszli na wolność?!

  • 20.09.2018, 10:00
Bili, więzili i znęcali się nad bezdomny. Sprawcy wyszli na wolność?!
W lutym ubiegłego roku pisaliśmy o sprawie 44-letniego bezdomnego, który był przetrzymywany w jednym z mieszkań przy ulicy Kościuszki w Starogardzie Gdańskim. Mężczyzna był brutalnie bity, okaleczany maczetą, a także na jego ciele znaleziono wiele ran postrzałowych. Oprawcy – 23 i 40-letni wówczas mężczyźni trafili do aresztu, a o ich dalszych losach zadecydować miał sąd. Jak udało nam się dowiedzieć, 24 sierpnia oskarżeni mężczyźni opuścili areszt. Prokuratura zawnioskowała o ich ponowne zatrzymanie.

12 lutego 2017 roku kilka minut po godzinie 5 nad ranem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim został powiadomiony przez pogotowie ratunkowe o udzielaniu pomocy medycznej mężczyźnie, który posiada liczne obrażenia ciała. Funkcjonariusze, którzy podjęli w tej sprawie interwencję wstępnie ustalili, że ranny mężczyzna mógł być prawdopodobnie przez kilka ostatnich tygodni przetrzymywany przez dwóch mężczyzn w jednym ze starogardzkich mieszkań. 

1100 paczek nielegalnych papierosów i zakazane używki 
W toku sprawy okazało się, że sprawcy tego przestępstwa strzelali do pokrzywdzonego z wiatrówki, powodując liczne obrażenia ciała. Kryminalni ustalili personalia tych osób i już po kilku godzinach od zgłoszenia zatrzymali pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 23-letni wówczas mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. W chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę.
W wyniku przeszukania mieszkania, w którym przebywał podejrzany 23-latek, policjanci zabezpieczyli długą i krótką  broń pneumatyczną wraz ze śrutem, maczety, noże myśliwskie, sztylety oraz pałki drewniane. (...)


Sąd uchylił areszt 
Oskarżeni usłyszeli zarzuty między innymi dotyczące znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, uszkodzenia ciała, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W styczniu br. ruszył proces sądowy w tej sprawie. 
- W dniu 24 sierpnia bieżącego roku sąd uchylił areszt wobec obu oskarżonych, uznając, że na obecnym etapie przeprowadzono większość dowodów. Zminimalizowana została obawa  utrudniania przez nich  postępowania – mówi nam prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsk (...)

Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 
 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe