Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Jak nie zbankrutować kompletując wyprawkę?

  • 18.08.2018, 20:00
  • redakcja
Jak nie zbankrutować kompletując wyprawkę?
Mimo, że to dopiero środek sezonu letniego, rozsądni rodzice już myślą o ułożeniu wyprawki szkolnej dla swoich pociech. A to nie lada wyzwanie. Bo jak tu się zmieścić w domowym budżecie, gdy dziecko chce? Specjalnie dla naszych Czytelników sprawdziliśmy ceny na podstawowe artykułu szkolne w marketach.

Ten zeszyt nie, a może inny, grubszy? W kropki, w zwierzęta czy tematyczne? Rodzice mają w czym wybierać, podobnie jak ich pociechy. Każde dziecko chce mieć fajny zestaw do szkoły, nowy plecak, piórnik i ciekawe szkolne gadżety. Koszt tych „na topie”, z bohaterami bajek czy sportowcami, może wydrenować portfel. Ale ile to kosztuje i gdzie? 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard


Carrefour
Carrefour to duży sklep, plusem jest jego zróżnicowanie cenowe. Tu oszczędny rodzic nie wyda za wiele, a ten który chce zaszaleć, też ma pole do popisu:
- długopisy: ceny są różne i tylko fantazja nas ogranicza. Przedział od 2,49 zł za 10 szt., do 8,99 zł za 1 szt.  Żelowe od 2,39 zł za 4 szt., do 17, 99 zł za 30 szt., kolorowe, 
- ołówki: od 1,99 zł za 10 szt., do 14,99 zł z gumką i temperówką, kredki: od 1,99 zł za 12 kolorów, woskowe do 21,99 zł za 8 szt. Gumka: od 1,99 zł za 3 szt., do 7,99 zł - elektryczna. Temperówka: od 2,99 do 19,99 zł z pojemnikiem, farby plakatowe: od 7,99 za 12 kolorów do 19,99 zł z logo Realu Madryt. 
- plastelina: od 2,99 za 12 kolorów do 13,99 zł za 24 kolory. Klej w sztyfcie: od 0,99 zł do 8,99 zł za 3 szt. Nożyczki: od 4,39 zł do 7,99 zł. 
- Zeszyty, tu różnorodność i przedział cenowy jest ogromny, wszystko zależy od okładki, liczby kartek bądź formatu. Ceny zaczynają się już od 0,49 zł za zeszyt 32 kartkowy do 21,99 zł za bruliony znanej firmy. Średnio zeszyt 60 karkowy w kratkę kosztuje od 0,69 zł do ok. 3 zł. Bloki rysunkowe i techniczne to wydatek ok. 2 zł, najtańsze są już od 0,79 zł, 
- piórnik: barw i fasonów jest wiele. Najtańsze są saszetki, inaczej tuby po 5,99 zł po 9,99 zł z wyposażeniem lub takie za 36,99 zł,
- plecak: najtańszy po 15 zł z Batmanem, zwykły sportowy to ok. 30 zł z logo Disneya i z motywem bajki „Kraina Lodu” - 159,99 zł. 

Biedronka
Tu jak zawsze mamy szeroki wybór, przyzwoite ceny oraz większość produktów w bajkowe wzory na licencji Disneya. 
- za długopisy z bohaterami bajek zapłacimy od 2,99 zł za 2 szt. do 7,99 zł za 2 szt. Ołówki to wydatek od 2,99 zł za 6 szt. do 4,99 zł za 4 szt. - zapachowe. Kredki: od 4,99 zł za 12 kolorów do 12,99 zł za 12 szt., zapachowych. Pisaki, flamastry: od 4,99 za 12 szt. Dwustronne do 9,99 zł za 3 szt., pachnące, 
- plastelina: od 2,79 zł brokatowa (10 kolorów), neonowa (8 kolorów) lub 4,99 zł za 18 kolorów, pastele olejne 22 kolory za 7,99 zł do 12,99 zł za farby plakatowe neonowe lub do malowania palcami, 
- nożyczki: od 3,49 zł do 7,99 zł. Gumka 3,99 zł za 10 szt. Temperówka: od 3,49 zł do 14,99 zł. Klej w sztyfcie: 2 szt., za 3,49 zł. Bloki rysunkowe i techniczne za 1,29 zł,
- zeszyty od 0,35 zł za 16 kartkowy, a 1,49 zł za 60 kartkowy,
- piórnik: od 7,99 zł do 14,99 zł. Plecak kupimy już od 27,99 zł do 111 zł.  

Lidl 
Sieć sklepów Lidl przygotowała Katalog Szkolny na rok 2018/2019 z hitami cenowymi. Rodzice ucieszą się na pewno z niskich cen, które nie obciążą mocno ich kieszeni, a pociechy z wyprawki we wzory z postaciami z ulubionych kreskówek.
Plecak - różne rodzaje: najtańszy od 27,00 zł za model klasyczny, po ten na kółkach za 55,00 zł, aż do tego, oznaczonego jako tornister PREMIUM za 99,00 zł. Piórnik typu tuba (10 wzorów) - 5,99 zł, natomiast piórnik z wyposażeniem (aż 10 wzorów) - 17,99 zł - zawiera: 7 pisaków, 10 kredek, linijkę, ekierkę, długopis, gumkę, temperówkę, plan lekcji, tabliczkę mnożenia. Worek na WF (aż 13 wzorów) - 6,99 zł. Zestaw 3 pudełek na śniadanie - 17,99 zł. Zeszyt A5 w kratkę lub w linie - 60 kartek - 1,39 zł szt. (hit cenowy), 32 kartki - 0,99 zł, 16 kartek - 0,59 zł. Blok techniczny lub rysunkowy A4 - 1,99 zł, teczka A4 z gumką 1,99 zł. Kołonotes w kratkę A6 (80 kartek) - 3,49 zł. Kolorowe długopisy żelowe, 30 szt. - 17,99 zł. Zestaw geometryczny, czyli 2 ekierki + linijka: 4,99 zł za opak. Cyrkiel z akcesoriami - 9,99 zł. Blok papieru kolorowego - rysunkowy 50 kartek lub techniczny 25 kartek - 9,99 zł. Kredy pastelowe, farby akwarelowe i akrylowe - 14,99 zł. Wymazywalne długopisy kulkowe - 4 szt.  - 5,99 zł. Temperówka elektryczna - 21,99 zł.

Program Wyprawka +
W tym roku rodzice otrzymali od państwa dodatkowe środki na wyprawkę szkolną z programu Dobry Start. Dodatkowe 300 zł w portfelu pozwoli rodzicom na zakup, nie tylko przyborów do szkoły, zeszytów, ale także częściowo pokryje zakup książek dla młodzieży w szkołach średnich. Dzieci w szkole podstawowej i ostatni rocznik gimnazjum mają zapewnione książki w szkołach. 

Dziecko musi skupić się na 
nauce, a nie na tym co ma

O wydatkach związanych ze szkołą opowiada Anna Szarstuk, mama 9-letniego Pawła: 
- Mój syn idzie do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Jestem zadowolona ze wsparcia rodzin dodatkowymi środkami na dzieci. Wyprawki do szkoły chyba od zawsze budziły lęk i obawy, w rodzicach czy aby na wszystko starczy. Dla mnie dodatkowe 300 zł było dużym wsparciem, jednak niewystarczającym, trochę zabrakło. Oprócz przyborów kupiłam strój na wuef i nowe ubrania dla syna, by 1 września mógł iść jak każdy uczeń i skupić się na nauce, a nie na tym co posiada i jak wygląda. Większość artykułów szkolnych kupiłam w markecie, tylko pojedyncze rzeczy w sklepach odzieżowych lub papierniczych. Teraz jeszcze ostatnie chwile wakacji i witaj szkoło.  
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Helenka
Helenka 21.08.2018, 17:56
Wychowałam się bez 500+ i innych dodatków. Rodzice mieli nas kilkoro zawsze jednak mieliśmy przygotowaną wyprawkę do szkoł książki, zeszyty i inne przybory. Dbali o nasz wizerunek kupowali nam nowe rzeczy do szkoły. Dzis rodzice mają dodatki od państwa i narzekają. Ja tez mam dzieci i wyprawki do szkoly przygotawuje juz duzo wcześniej. Nie oszczedzam na przyborach. Dostaja 500 + i to ich pieniadze właśnie na szkole ubrania oraz inne potrzebne im rzeczy. Nie rozumiem ludzi którzy wciaz narzekają przestańcie liczyc na panstwo idźcie do pracy a nie zbankrutujecie przez wyprawkę szkolną
czytelnik
czytelnik 21.08.2018, 18:18
Brawo pani Helenko czysta prawda.
Co za patola
Co za patola 20.08.2018, 22:02
Taa.
500+ i 300+. Ile jeszcze ? Może jeszcze uczeń+?
Śmiechu warte te programy na które my podatnicy musimy ciężko pracować.
A może by tak dali coś studentom ? Ale nie bo po co.
Lepiej dać nie robom
Henio
Henio 19.08.2018, 21:59
Jak nie zbankrutować robiąc wyprawkę?, Trzeba wziąć się do uczciwej , solidnej i ciężkiej roboty a nie liczy na programy plus.Jeszcze trochę i dzieciom za udział w zajęciach będą płacić.

Pozostałe