Poniedziałek, 20.08.2018, imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Rozmowy w sprawie obwodnicy Starogardu trwają

  • 9.08.2018, 10:31
  • redakcja
Rozmowy w sprawie obwodnicy Starogardu trwają
6 sierpnia w Warszawie odbyło się spotkanie delegacji Starogardu Gdańskiego z wiceministrem infrastruktury Markiem Chodkiewiczem. Tematem była obwodnica miasta i sposób doprowadzenia do zatwierdzenia jej przebiegu oraz wystąpienia o decyzję środowiskową.

Starogard Gdański reprezentowali: prezydent miasta Janusz Stankowiak, zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych Przemysław Biesek-Talewski, wicestarosta powiatu starogardzkiego Kazimierz Chyła, poseł na Sejm RP Jan Kilian, a także przedstawiciele Społecznego Komitetu Budowy Obwodnicy (Stefan Lubawski i Grzegorz Rozmus).

– Przypomnę, że ciągle nie zostało przyjęte przez GDDKiA Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe. Obecnie trwa opracowanie dodatkowego wariantu przebiegu obwodnicy, łącznie z monitoringiem środowiska. Nierozstrzygnięta jest na dziś sprawa dodatkowych badań geologicznych, których oczekuje GDDKiA, a które wykraczają poza umowę samorządów z Transprojektem Gdańskim – powiedział wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski.
– Już po opracowaniu STEŚ (mimo, że wcześniej przedstawiciele centrali GDDKiA czynnie uczestniczyli w procesie jego tworzenia) padło hasło „optymalizacja”. GDDKiA zaleciła w protokole z posiedzenia KOPI opracowanie dodatkowego wariantu przebiegu obwodnicy na odcinku od węzła Południe (ul. Lubichowska) do ul. Pelplinskiej. Po uwzględnieniu tej i innych uwag z protokołu ponownie odbędzie się posiedzenie komisji zatwierdzającej STEŚ – tłumaczy Przemysław Biesek-Talewski.
– Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe gotowe było w sierpniu ubiegłego roku, posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych odbyło się 18 stycznia, a protokół otrzymaliśmy w czerwcu – dodaje zastępca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych.

Minister zadeklarował, że wątpliwości te zostaną wkrótce wyjaśnione i że tak szybko, jak to możliwe, odbędzie się kolejne posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych, na którym nastąpi ostateczny wybór wariantu, a po nim złożony będzie wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Przedstawiciele ministerstwa zadeklarowali też, że będą środki na kolejne etapy dokumentacji.

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Suweren
Suweren 2 dni temu, 11:49
Prosze nie usuwać krytycznych uwag dotyczących wicestarosty Kazimierza Chyły !!!!!!!!l
Wstyd ,ze to robicie.
A
A 16.08.2018, 12:11
CHUŁA OBOK KILIANA, ALE SCIEMA, CO NA TO SZEREGOWI CZŁONKOWIE SK?,
as
as 17.08.2018, 16:46
Pewnie są załamani...
jancio wodnik
jancio wodnik 14.08.2018, 16:35
kolejna ściema i kiełbasa wyborcza za nasze pieniądze,nieudacznicy bez wizji i pomysłu
drogowiec
drogowiec 15.08.2018, 14:00
Ci z tego zdjęcia to siem nadajom. Ha ha ha. Trawniki kosić a nie o obwodnicy gadać
ja sem
ja sem 17.08.2018, 16:48
Ustawili się niemal jak bracia Dalton od najniższego do najwyższego. Oby tylko nie skończyli jak oni gdy nadejdzie Lucky Luck
seba
seba 2 dni temu, 10:53
Szczególnie ta pierwsza trójka od prawej. Obiecywacze czystej wody. Obiecali i co? I NIC!
olo
olo 13.08.2018, 17:55
Tak to prawda, Całośc dokumentacji to zasługa stachowicza. A januszek wybudował parking koło Agro bez odwodnienia. Teren bardzo nierówny a zatem będzie lodowisko i kałużę. Też mie postęp i modernizacja.
Stare pierdoły
Stare pierdoły 13.08.2018, 15:04
Jak widzę tą elitę to już wiem że na 100 procent nic nie załatwili
Trololo
Trololo 13.08.2018, 11:39
Niech mnie ktoś powie. Który rząd nie obiecywał obowdnicy ? Każdy obiecuje i nic z tego. Nie wypał.
Wyraźnie minister infrastruktury podkreślał, że nie ma potrzeby budowy obwodnicy dla Starogardu.
Głosujcie na Stachiwicza jak chcecie mieć zacofanie. Tczew się rozwija bo radni robią swoje. Gdyby chcieli patrzeć wiecznie na narzekająych ludzi to nic by nie budowali i nie robili.
Ludzie są wzrokowacami i ch nie obchodzi, że ktoś inny zapoczątkował inwestycje.
I tak Stankowiak wygra. Więc po co nagonka na niego ?
Jak jesteście tacy cwani to sami coś zróbcie dla miasta. Właśnie przez takich marudzących ludzi nic nie było robione.
Pozdrawiam.
olo
olo 13.08.2018, 17:56
niech jeszczd więcej rozgrzebie i zrobi kamienną pustynię zr starogardgu
Elo
Elo 13.08.2018, 18:00
Do olo. To głosuj na Stachowicza lub Killiaba czy jak mu tam.
Stachowicz zrobił projekty ale jakoś nic poza tym nie zrobił. Stankowiak te projekty dąrzył aby były realizowane i dzięki niemu są robione.
Zdejmij klapki z oczu i myśl rozsądnie.
xxx
xxx 13.08.2018, 19:07
chyba jesteś śmieszny co jest zrobione aleja porażka rynek porażka. januszek dostał całą dokumentację łącznie z dofinansowaniem na tacy i nawet tego nie umiał dopilnować ważniejsze z kalinusiem na imprezki jeździć. to wy zdejmijcie klapki i przestańcie mamić ludzi. a co z parkiem pół roku nic się nie działo a teraz nawet parking skopali. żenada
Antyelo
Antyelo 13.08.2018, 18:43
Nie jest winą Stachowicza, że procedury związane m.in. z pozyskaniem kasy, postępowaniem przetargowym, środowiskowym, administracyjnym itp. tak długo trwają. Tak się tylko wydaje niezorientowanym w temacie .Prześledź jakąkolwiek inwestycję w podobnej skali . W sieci można wszystko znaleźć, jak ktoś oczywiście chce .
mieszkaniec
mieszkaniec 13.08.2018, 11:59
ale to stachowicz przygotował dokumentację i dofinansowanie do alei i rynku a stankowiak miał tylko wykonać i sier....ł po całości. januszek nic nie umie zrobić tylko niszczyć
Trolo
Trolo 13.08.2018, 12:23
Ludzi nieobchodzi kto je zaczął tylko kto je zakończył.
xyz
xyz 13.08.2018, 19:52
Dlatego trzeba tłumaczyć ile trwa uzyskiwanie decyzji administracyjnych i pozyskanie finansowania
Borys
Borys 12.08.2018, 17:41
Obwodnica to kiełbasa wyborcza. Każdy tylko obiecuje i na tym się kończy.
PanPrawd89
PanPrawd89 12.08.2018, 08:57
Mam nadzieję że nowych wyborów nie wygra Pan Stanowiak. Że jakoś nowa władza pozbędzie się cyganów z miasta no i oczywiście że powstanie ta obwodnica bo tutaj nam się zrobił drugi Gdańsk. Codziennie stoimy i stoimy w tym mieście.
olO
olO 12.08.2018, 17:23
A co ci cyganie przeszkadzają? Pożądniej się zachowują niż twoi ziomale.
PanPrawd89
PanPrawd89 13.08.2018, 04:14
Tak przeszkadzają mi bardzo. Zaczepiają dziewczyny, wożą się jakby byli panami świata. A tobie to nie przeszkadza bo pewnie jesteś pół cyganem albo masz z którymś dziecko. Polska dla Polaków.!!
Gość
Gość 12.08.2018, 12:10
Rasizm ?
tere
tere 11.08.2018, 15:36
mamy piekny Starogard dzieki naszym urzednikom. mozemy byc dumni
mk
mk 12.08.2018, 12:36
dobry żart ale niestety nie na miejscu
tt
tt 11.08.2018, 09:54
Przecież zbliżają się wybory a jeden z Panów na prezydenta startuje , inny pewnie ma obiecane inne stanowisko . A co zrobic jak nie ma się czym pochwalić ? Trzeba walić ściemę że martwimy sie obwodnicą a głupi lud kupi to !!!! Ja nie kupuje !!!!!
Żal mi Ciebie
Żal mi Ciebie 11.08.2018, 10:45
Każdy obiecuje obwodnicę. Każdy. Gdy przychodzi co do czego to ***.
A co dróg i obwodnić decydują nasi ministrowie i posłowie a nie prezydent miasta.
Więc puknin się w głoweczkę i nie głosuj na PiS ;-)
tt
tt 11.08.2018, 17:13
skoro prezydent Starogardu nie ma nic do powiedzenia to dlaczego daje się fotografować z kandydatem PIS-u na prezydenta ??? A po drugie czyżby nie miał co robić w Starogardzie więc jeździ sobie do Warszawy ? To powiem krótko weź się Pan Panie Stachowiak za Starogard - bo miasto jest rozp..... !!!!!!! A remonty są robiona ślamazarnie i bez terminów ! No ale jak miastem rządzi taki prezydent to po co dotrzymywać terminów ???? Władze Starogardu przypominają mi seriale typu Alternatyw i Zmiennicy oraz film MIŚ !!!!
?
? 10.08.2018, 19:44
ci nic nie zrobili i nic nie zrobią , ale gdzie neumann i jego wieloletnie obiecanki , cacanki , gdzie starostwo i inni odpowiedzialni za drogowy horror ???
ed
ed 10.08.2018, 16:39
Tylko Pana posła znam i szanuję/
.
. 11.08.2018, 14:57
a on ciebie nie.
tutam
tutam 10.08.2018, 15:59
Prędzej doczekamy się przebudowy DK22 na S22 niż tej obwodnicy.
wkurzony mieszkaniec zblewskiej
wkurzony mieszkaniec zblewskiej 10.08.2018, 09:54
problem zostanie rozwiązany szybko, tylko potrzebne inicjatywy mieszkańców i systematyczne blokowanie berlinki i efekt będzie od razu
mk
mk 10.08.2018, 23:11
blokada berlinki to jedyne rozwiązanie problemu tylko warte by bylo poparcia urzedu miasta ale tego nie bedzie bo januszek podwinie kitę będzie mówił, że oni robią wszystko, plugawy kłamca tak jak było z trójką bądźcie spokojni szkoła tu zostanie a potem za plecami chcieli ugrać deal z monem. sami ludzie muszą się zebrać i pokazać co to jest samorząd i samorządowcy
wkurzony mieszkaniec ul.Mickiewicza
wkurzony mieszkaniec ul.Mickiewicza 10.08.2018, 19:10
Zgadzam się na blokowanie berlinki.Okna nie można otworzyć .Hałas cały dzień i noc.
Mieczysław
Mieczysław 9.08.2018, 21:36
Wszyscy zadajemy sobie pytania po co jak po co jak nie ma się czym pochwalić to trzeba stary dobry temat obwodnica ....Młodzież przy korycie jak wcześniej już słusznie zauważył cyt...takie aglomeracje jak; Pelplin, Skórcz że nie wspomnę o Chojnicach i Kościerzynie już dawno mają obwodnicę.my mamy to co mamy ....
.
. 9.08.2018, 16:53
My ze szwagrem ,też prowadzimy rozmowy na temat obwodnicy Starogardu. Przy grillu.
Efektem tych rozmów jest zawsze podjęcie decyzji aby za żadne skarby świata nie głosować nigdy na któregoś z tego zdjęcia powyższego.
gość
gość 10.08.2018, 22:53
jutro mam grilla i napewno też podejmiemy taką uchwałę, proponuję to pozostałym mieszkańcom Starogardu, to mądra decyzja
gość
gość 10.08.2018, 22:49
święta prawda, brawo
Wyborca
Wyborca 9.08.2018, 14:39
Po co tam Chyła ?
Niech wytłumaczy sie najpierw z nieprawidłowości stwierdzonych w Powiatowym Zespole ds Orzekania o Niepełnosprawnosci....
Lud
Lud 10.08.2018, 19:56
Chyła jako wicestatosta to kompromitacja.
Trzeba powaznie pomyslec kto nadaje sie do Zarządu powiatu.
Chyła to tz.pan "patronat" ????
powiat
powiat 10.08.2018, 20:54
Wolę Marcina Wicherta w Zarządzie niż Gabriela-Chyłę
Anty
Anty 10.08.2018, 21:53
Ja też tak uwazam jak Ty, bo Chyła i Gabriel to najgorszy wybor.
abc
abc 9.08.2018, 14:14
Ale takie aglomeracje jak; Pelplin, Skórcz że nie wspomnę o Chojnicach i Kościerzynie już dawno mają obwodnicę.
W tym kraju tylko tam gdzie są widowiskowe protesty coś się dostaje, może trzeba trochę pochodzić po przejściach dla pieszych i bezpiecznie ( wolno) jeździć samochodami po mieście w czasie przyjazdu jakiejś ważnej osobistości do naszego miasta
AZ
AZ 9.08.2018, 12:30
he he wybory samorządowe coraz bliżej to będzie się teraz działo …..
mieszkaniec