Poniedziałek, 20.08.2018, imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 8.08.2018, 07:10
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

Największa podstawówka w mieście bez dyrektora 
Kolejny konkurs unieważniony 

24 lipca prezydent miasta wydał zarządzenie w sprawie unieważnienia konkursu na kandydata na stanowisko Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Starogardzie Gdańskim. Od ponad roku placówka ta boryka się z kadrowym brakiem na tym stanowisku. Urząd Miasta zapewnia, że sytuacja ta w żaden sposób nie wpłynie na jakość nauczania, lecz swoich obaw nie ukrywają rozgoryczeni rodzice. 
 


Zaginął 78-letni Edward Engler - Policjanci poszukują 78-letniego Edwarda Englera, mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna zaginął 4 sierpnia i do chwili obecnej nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.

Mogli oszukać nawet setki osób. Straty oszacowano na ćwierć miliona złotych - Według Prokuratury Okręgowej w Gdańsku trzej mężczyźni mieli wystawiać na aukcje sprzęty w korzystnych cenach, a następnie ich nie wysyłać. Mogli zarobić na tym ćwierć miliona złotych. Sprawa jest bardzo rozwojowa, a prokuratorzy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

Dwie osoby ranne po wypadku na krajowej „22” - Dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym jaki wydarzył się w minioną sobotę w pobliżu Miradowa na drodze krajowej nr 22. Kierowca volkswagena zjechał na lewą stronę drogi i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku fordem. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Burze i nawałnice przeszły przez powiat. Strażacy interweniowali 34 razy - W minioną środę od godziny 18.00 na skutek silnego wiatru i opadów deszczu na terenie powiatu starogardzkiego odnotowano 34 interwencje strażaków. Nawałnica, jaka przeszła głównie przez gminy Zblewo i Kaliska, wyrządziła ogromne straty materialne. Strażacy ewakuowali również 6 osób. Trwa szacowanie strat. 

Kto zniszczył halę sportową?! Policja szuka sprawców - Była miejscem spotkań, miejscem, w którym w okresie jesienno - zimowym odbywały się zajęcia wychowania fizycznego... Była, bo została niemalże całkowicie zniszczona przez nieznanych do tej pory sprawców. Mowa tu o wielkiej hali sportowej przy szkole w Godziszewie – tzw. balonie. Choć obiekt liczył już 13 lat, w dalszym ciągu spełniał swoje funkcje. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie i liczy na pomoc świadków. 

Oddali hołd powstańcom - Mieszkańcy Starogardu wspólnie z harcerzami i władzami miasta uczcili pamięć poległych i walczących o Warszawę w 1944 roku. Na pamiątkę sierpniowych wydarzeń zaśpiewali „Pałacyk Michla”,  „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, a także harcerską „Pieśń pożegnalną”.

Pożar w zblewskiej świątyni? Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży - W poniedziałek 30 lipca około godziny 10.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Starogardzie Gdańskim otrzymało zgłoszenie od proboszcza parafii w Zblewie o pożarze miejscowego kościoła. Na miejsce udało się kilka zastępów straży pożarnej. 

Przemoc i broń w domu tczewskiego urzędnika - Jeden z ważniejszych tczewskich urzędników został zatrzymany i przewieziony na komendę po tym jak słownie znęcał się nad swoją żoną. Policjanci założyli rodzinie Niebieską Kartę i będą przyglądać się czy nie dochodzi w niej do kolejnych aktów przemocy psychicznej. Funkcjonariusze zatrzymali także broń mężczyzny.

Historia przy drodze na Jasną Górę - Przewodnicy pielgrzymek na Jasną Górę – ks. Robert Jahns (Kaszubska) i ks. Łukasz Grelewicz (Gdańska) poprosili mnie o wygłoszenie kilku konferencji historycznych dla pielgrzymów, związanych ze 100-leciem Niepodległości.

30 utonięć od początku sierpnia. Apelujemy o rozwagę nad wodą! - W pierwszy sierpniowy weekend padł tragiczny rekord nad polskimi wodami. W ciągu trzech ostatnich dni utonęło 30 osób. MSWiA i służby apelują o rozsądek. Choć za nami dopiero połowa wakacji, to już można mówić o tym, że będą one należały do jednych z najtragiczniejszych jeśli chodzi o liczbę utonięć. 

KP Starogard zagra z Sokołem Kleczew - Już w sobotę (11 sierpnia) rozpocznie się sezon III ligi. Na Stadionie Miejskim w Starogardzie Gdańskim nasz klub zagra z zespołem z Kleczewa. Pierwszy w nowym sezonie mecz rozpocznie się o godzinie 17.00. Rywalem, z którym zmierzy się KP Starogard Gdański będzie Sokół Kleczew. Biorąc pod uwagę fakt, że w ubiegłym sezonie III ligi zespół z Kleczewa uplasował się o dwa miejsca wyżej od starogardzkiego klubu, to w tym spotkaniu nie powinno zabraknąć emocji. 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (126)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wiera
wiera 15.08.2018, 11:55
ale tu Smierdzi konfidentami brukselskimi i kolesiami thuska
anty kacap
anty kacap 15.08.2018, 14:04
Wiera? Coś mi tu opcją Ruską zalatuje
...
... 15.08.2018, 08:47
za zaistniałą sytuację odpowiedzialność spoczywa na stankowiaku i kalinowskim dwóm niekompetentnym niedouczonym miernotom, którzy chcieli zawłaszczyć miasto. teraz podczas kampanii wyjdzie bardzo dużo dziwnych spraw, które pokażą prawdziwe oblicze januszka
killer
killer 15.08.2018, 14:06
I bardzo dobrze jako mieszkańcy miasta mamy pełne prawo wiedzieć jak zarządza i jak się bawi nasza władza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Xxx
Xxx 14.08.2018, 23:44
Samochod jak samochod ale czy to prawda ze pod skrzydla posla ucieczka tez przed rodzicami?
XXl
XXl 15.08.2018, 19:55
O szukaniu poparcia kandydatki u posła huczy cale miasto. Widać, że argumenty się kończą
Nius
Nius 15.08.2018, 22:44
No i zalatwil w gdansku cos z komisja? Przeciez cos sie dzialo. A co takiego robila?
Jak nizej
Jak nizej 14.08.2018, 22:56
Warto przypomniec o foto zarzadzen zamieszczanych na portalu spolecznosciowym. O dziwnej interpretacji niektorych zarzadzen. Rozpowszechnianiu plotek wsrod rodzicow o braku kompetencji. Oj sporo tego bylo. Wszystko zeby osmieszyc M.W.
rodzic
rodzic 14.08.2018, 23:17
a to jak uciekala przed rodzicami i zamknela sie w samochodzie to jakos nikt nie wspomina
gosc
gosc 13.08.2018, 16:31
Do tego Pokojewskiego: poczytaj sobie chłopie i przestań bzdury gadać. W internecie wiele przypadków z konkursami na dyrektorów. Tu masz jeden a potem przeczytaj uzasadnienie. http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/973060,dyrektor-szkoly-konkurs-nieprawidlowosci.html
:-)
:-) 14.08.2018, 23:48
Teraz rozumiemy na jakiej podstawie szukano powodu i pretekstu żeby unieważnić konkurs cyt,,,,i ważne o jaką szkołę chodziło i komu była podległa brawo,,,,więc już wiemy jak można pozbyć się każdego oby na was taki nie przyszedł czas
Wybór dyrektora szkoły: Nieprawidłowości prowadzą do unieważnienia konkursu W czerwcu 2015 r. prezydent miasta Krakowa wydał zarządzenie w sprawie zatwierdzenia konkursów dyrektorów niektórych samorządowych placówek oświatowych. Dyrektor liceum ogólnokształcącego,
...
... 13.08.2018, 17:58
alw was boli naglosnienie afery z konkursem na dyrektora. a dlaczego nie napiszesz nic ile bulo skarg na dyrektora powolanego przez januszka do urzedu miasta i kuratorium zamiatanych pod dywan
Yyy
Yyy 13.08.2018, 15:02
Pojawiło się że pan radny Daniel ma sprawę w sądzie o jakieś oszustwa czy można coś więcej. Czy przyznał się do winy i jaką karę otrzymał. Bo osoba prawomocnie skazana nie może być radnym
legionista
legionista 15.08.2018, 11:27
Czy chodzi o tego co to się promuje w białej koszuli przy budowie parkingów przy swoim domu? A na ul. Legionów i Leśnej ludzie w błocie brodzą jak troszeczkę popada! Brawo za wybór priorytetów dla mieszkańców, brawo!
gosc
gosc 13.08.2018, 16:08
No właśnie to czemu kłamiesz. Jak by go skazali to by go odwolłali. Takie wpisy oczerniające innych bez podstaw to robi największe bydle.
Wyborca
Wyborca 14.08.2018, 19:03
Powinien sąd wydać oficjalny komunikat w tej sprawie. Ludzie chcą wiedzieć kto ich reprezentuje. I dlaczego urząd skarbowy w Starogardzie skierował przeciwko radnemu danielowi O. zarzuty?
gość
gość 13.08.2018, 16:03
Gdzie się pojawiło?
xxx
xxx 13.08.2018, 15:16
zaraza zaraz radny daniel ze stowarzyszenia zawłaszczamy nasz starogard sprawę w sądzie, ciekawe czyżby zapoczątkował procesy przeciwko tym kombinatorom
do wyborcy
do wyborcy 13.08.2018, 05:56
Partia, partia ponad wszystko ! :))
przeciętny starogardzianin
przeciętny starogardzianin 12.08.2018, 22:10
Dzisiaj na Pietrzaku był Kilian i Marczak ze swoją świtą, a wcześniej nie przychodzili na te wszystkie spotkania gazety polskiej. Kucharczykowi się wydaje, że jak wykiwał Walczaka to już jest najlepszym przyjacielem Kiliana. Ha ha ha co za naiwniak
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.08.2018, 09:59
Zobacz wczesniejsze zdjęcia czlowieku. A nie głupoty piszesz. Kucharczyk przynajmniej nie idzie droga Walczaka. Jak powstał klub to prawica w starogardzie staje się coraz bardziej silna i dużo ugra w tych wyborach mając taką słaba opozycję . I to w duża zasługa pana strażaka .
Wika
Wika 13.08.2018, 16:11
Choina nie broń Kucharczyka na siłę bo się ośmieszasz tylko
.
. 13.08.2018, 11:03
dobre uśmiałem się coraz bardziej silna. te parę popapranych osób
gość
gość 12.08.2018, 20:27
Czytając wszystkie komentarze nasuwa się jedno Polityka. Na mieście gadają że ten Pokojewski startuje do Rady Miasta z Platformy. Ciekawe czy to prawda? Widać z Brzyckim i Kotlewskim mu po drodze?
wyborca
wyborca 12.08.2018, 21:22
a niech startuje skąd chce. prawda jest taka, że przy wyborach do samorządu liczą się ludzie a nie przynależność partyjna. a niestety januszek o tym zapomniał, idąc szumnie do poprzednich wyborów zapowiadali, że najważniejsze jest miasto a nie układy a najzwyczajniej wszystkich OKŁAMALI poukładali swoich ludzi i dalej chcą układać ale mam nadzieję, że obecne wybory ich powstrzymają przed totalną destrukcją miasta. przecież on w wywiadzie nawet nie potrafił wymienić z jakimi powiatami graniczy starogard. pomorska szkoła wyższa do czegoś zobowiązuje i nie ma co się dziwić, że chce lokalna oświatę położyć.
gość
gość 12.08.2018, 22:51
Wyborca pierdu pierdu. Na ludzi co to za głupota. Wszyscy partyjniacy tak gadają a potem robią co im partia nakazała. Napisz kłamco o tych niby układach. Obsadzanie partyjne to wszyscy wiedzą gdzie jest. Matko ile tych ludzi musi być w NS jak obsadzili całe miasto od sprzątaczek do dyrektorów. Boli cię chłopie przegrana i w tych wyborach też przegrasz. Pozdrów Rycha mądrale. Nawet jak się dostanie do Rady to bedzie sam bo idzie drogą Walczaka.
wyborca
wyborca 13.08.2018, 07:15
mierzysz wszystkich swoją miarą. nic mnie nie boli bo nic nie przegrałem. nie dociera do ciebie że normalnym mieszkańcom może się nie podobać co wyprawia twój pryncypał januszek. zapytaj się twojego guru o tych układach. jak ruszy na dobre kampania to wtedy się zacznie wyjdą kwiatki. jakie jest kryterium przyjęcia do waszego stowarzyszenia" im głupszy tym lepszy". nie odpowiadacie na żadne argumenty tylko potraficie obrażać innych.
gość
gość 13.08.2018, 09:21
No to napisz kłamco o tych niby układach. Pisz a nie ględzisz.
wyborca
wyborca 13.08.2018, 09:48
zniżę się do waszego poziomu. nie warto teraz tracić czasu na takie miernoty intelektualne z waszego stowarzyszenia, poczekam na kampanię wyborczą wtedy się zacznie czerwienienie i jąkanie
gosc
gosc 13.08.2018, 16:04
Widać masz chłopie problem. Idź do lekarza.
wyborca
wyborca 16.08.2018, 23:55
a to juz nie piszesz gazety polsko chinskiej? czy caly czas szukacie kogos lotnego do pisania? chyba po burzy mozgow o przepraszam miejscach na muzg stwierdziliscie ze nie macie szans. a kupiles juz wstegi do przecinania inwestycji ktore bedzie firmowal januszek? kup takie dla przedszkolakow zeby sobie paluszkow nie upie.....ł. a jak nie wiesz jakie spytaj bylej pani dyrektor psp4 ona ci podpowie ma doswiadczenie i wyglancuj sobie glowke
Miodek
Miodek 17.08.2018, 10:54
mózg piszemy przez "ó". To tyle w komentarzu
Ruta Meilutyte
Ruta Meilutyte 12.08.2018, 14:55
Chodzą po mieście plotki, że Kilian wycofa się z kandydowania na prezydenta przed pierwszą turą wyborów i przekaże swoje poparcie Stankowiakowi, a w zamian za to jego kumpel Marczak dostanie stanowisko w urzędzie miasta. Hahahaha, w PiSie się żrą o miejsca na liście, a zaraz się okaże, że ich liderzy zrobią ich na szaro
olo
olo 12.08.2018, 13:45
jjanuszkowe projektanty i wykonwacy wykonali parking przy Hallera bez odwodnienia a do tego jeszcze krzywy (zagłębienie znaczne) Będzie nowe lodowisko lub basen w lecie.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.08.2018, 11:57
januszowe stowarzyszenie zawlaszcza miasto tak jak pis panstwo. moze warto przy wyborach pokazac im kim jest prawdziwy samorzadowiec i zasadzic im kopa w d...ę
Suweren
Suweren 12.08.2018, 14:05
Chyła Kaź wicestarosta to samo.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.08.2018, 17:33
widać janusze ze swoim stowarzyszeniem bardzo obawiają się wyborów atakując zwykłe osoby a nie publiczne. czekam na kampanię wyborczą i czerwieniącego się januszka jak usłyszy niewygodne pytanie.
Do Pokojewskiego
Do Pokojewskiego 11.08.2018, 16:42
Moim skromnym zdaniem podłożył się pan prezydentowi, który za niektóre sformułowania zawarte w tekście może poczuć się zniesławiony. I będzie miał rację.Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności. W nieudolny sposób ucieka pan od pytań, które zadałem. Brał pan wynagrodzenie w SM czy nie? Pomogę panu policzyć:
1. Blisko 3 lata po 200zł miesięcznie jako członek rady osiedla
2.Około 2 i pół roku po 500 zł jako przewodniczący rady nadzorczej
Czy wziął pan udział choć w 50 procentach w posiedzeniach rady nadzorczej?
Czekam.
mar
mar 12.08.2018, 10:34
No to widzę dlaczego NS zrobił skok na spółdzielnię, rady nadzorcze kierownik osiedla, główna księgowa itd. Nasz Starogard nazwa nieprzypadkowa
K.P
K.P 11.08.2018, 17:27
Odp.ze Prezydent może czuć się.....wdle opini on ma prawo a gdzie prawo Tej Pani ...pytam sie jezeli jest to nieprawda niedlugo będzie odp z odpowiednich urzedow wtedy damy ocene czy prawda czy nie ...oby zachwile nie powtorzylo sie jak ze zwolnieniem jednego ze Spolek i odszkodowania ale tu prawo jego nie obowiazuje brawo ....
gość
gość 12.08.2018, 13:55
Jakiej pani? o kim piszesz.? Jesli chodzi Ci o wybór dyrektora to kto postąpił bezprawnie? Weś chłopie poczytaj sobie a nie głupoty gadasz.
SM
SM 11.08.2018, 16:56
Wedle koncowego raportu z walnego P Pokojewski bral udzial w 87 procentach wiecej niz p.kalinowski czy inni
aliakca
aliakca 15.08.2018, 17:29
Gdzie można się zapoznać z końcowymi raportami z walnego z 2017r i 2018r.?
kong
kong 16.08.2018, 20:31
Danielka zapytaj. On wie napewno
Wyborca
Wyborca 10.08.2018, 17:18
Idą wybory czas na zmiany.
Chyła do domu a na wicestarostę pan wójt Bieliński.
Do Pokojewskiego
Do Pokojewskiego 10.08.2018, 06:26
No to otrzymał pan czy nie? Prosta odpowiedź. Nie stać pana na szczerość, o której tak chętnie pan pisze?
Do Pokojewskiego
Do Pokojewskiego 10.08.2018, 06:01
Skoro z uporem maniaka identyfikuje się pan z fikcyjną postacią Pokojowskiego i jak pan twierdzi zasiadał w radzie nadzorczej SM, to proszę napisać czy otrzymał (w potocznym i powszechnie używanym określeniu przytulił) pan za to wynagrodzenie w łącznej kwocie ponad 10 tyś. zł. Z pewnością taka informacja należy się czytelnikom tego portalu.
Krzysztof P
Krzysztof P 10.08.2018, 06:16
Proszę Pana, proszę Pani tak identyfikuje się ze swoją osobą odpowiedz moja jest jasna pytanie z gazety W/W nie padła o wynagrodzenie jak to tutaj umiejętnie próbujecie odwrócić lecz padła w charakterze zarzutu korupcyjnego co do wynagrodzenia każdy mieszkaniec SM ma prawo wglądu co do uposażenia Radnych Spółdzielni i nie jest to tajemnicą zapraszam do siedziby SM Kociewie na pewno uzyskacie taką informacje to dla zwykłych ludzi a co do was proszę przedstawcie wasze wynagrodzenia premię itp myślę że tu będzie zaskoczenie
Panie Krzysztofie
Panie Krzysztofie 11.08.2018, 16:50
Panie Krzysztofie proponuję w bardzo prosty i skuteczny sposób uciąć tą medialną nagonkę na Pana w bardzo prosty sposób... Padły tutaj zarzuty korupcyjne w stosunku do Pana. Zachodzi w takim razie podejrzenie o popełnieniu przestępstwa przez Spóldzielnię mieszkaniową która wypłacała Panu nienależne diety czy też inne wynagrodzenia. Myślę że Zgłoszenie tego Do CBA W Warszawie jest nie tylko dobrym rozwiazaniem a wręcz obowiązkiem każdego kto o takim procederze wie lub go podejrzewa. Zastanawiam się czy taka kontrola będzie na rękę Spółdzielni Mieszkaniowej? Śmiem powątpiewać... Myślę że w sytuacji takiej nagonki medialnej takie zgłoszenie w skuteczny sposób utnie te wszystkie spekulacje.
Do Lucjana O
Do Lucjana O 10.08.2018, 05:25
Świetnie się pan wystawił. Nazywając pewne rzeczy przekrętami, zarzucając korupcję medialną potwierdza pan, że takie słowa wypowiedział pan Pokojewski. Nie zdziwię się jak to właśnie panowie będę musieli się tłumaczyć organom.
KOLEGA
KOLEGA 10.08.2018, 06:28