×
Wtorek, 16.10.2018, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Wyprzedził w miejscu niedozwolonym i spowodował kolizję. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie

  • 3.08.2018, 12:02 (aktualizacja 03.08.2018 15:46)
  • redakcja
Wyprzedził w miejscu niedozwolonym i spowodował kolizję. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie
2 sierpnia około godziny 17.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Gdańskiej. Na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego.

- Jak wstępnie ustalił interweniujący w tej sprawie funkcjonariusz do kolizji doszło po tym, jak kierowca mercedesa zjeżdżając z wiaduktu, nie zastosował się do obowiązujących znaków i wyprzedził jadącego w kierunku ulicy Derdowskiego volkswagena. Następnie po zakończeniu wyprzedzania, kierujący mercedesem 20-latek gwałtownie zahamował. Kierowca  volkswagena, aby uniknąć zderzenia zjechał na prawe pobocze, gdzie uderzył w znak drogowy, skrzynkę telekomunikacyjną oraz ogrodzenie posesji. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi – poinformował asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim. 

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 19-latek, który kierował passatem nie posiada uprawnień do kierowania. Za popełnienie tego wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.  

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, który będzie rozstrzygał o winie sprawcy. Obecnie mundurowi wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

_redakcja

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

x
x 9.08.2018, 07:50
Ani ładu ani składu w tym artykule
komar
komar 6.08.2018, 22:42
bynajmiej jednego paserati mniej dobrze ze nikomu sie nic nie stalo
Kierowca
Kierowca 5.08.2018, 16:17
Gustawie chyba jechaleś tym Passat-em że cały czas takie głupoty klepiesz. Tak to jest jak nie dba się o auto i popisuje się przed innymi gowniakami a umiejętności, kwalifikacji brak.
sz
sz 6.08.2018, 14:14
Passat-em xD
Piotr
Piotr 4.08.2018, 22:58
Widocznie Gustaw wyznaje swoje zasady pomimo obowiązującego prawa. Pozdrawiam
Piotr
Piotr 4.08.2018, 19:15
NIE POSIADA UPRAWNIEŃ- WSZYSTKO NA TEMAT
Gustaw
Gustaw 4.08.2018, 20:43
Prawo jazdy to dokument uprawniający do kontroli, a nie świadczący o umiejętnościach. Sądzę, że ma Pan prawo jazdy i nie potrafił Pan prowadzić pod koniec kursu? No właśnie, a dokumentu Pan nie posiadał. Głupie gadanie. To tylko uprawnienie. Mistrz driftu ma 15 lat i jakoś dokumentu nie posiada
no
no 4.08.2018, 23:27
"Prawo jazdy to dokument uprawniający do kontroli "(posiadając prawo jazdy co ty chcesz kontrolować chyba zawartość cukru w cukrze bo tyle możesz)chłopie o czym ty piszesz żenada
Gustaw
Gustaw 5.08.2018, 10:55
Do kierowania * Każdy może się pomylić, co nie zmienia faktu, że brak prawa jazdy nie świadczy o umiejętnościach
1
1 6.08.2018, 00:15
Czy zgodziłbyś się na operację kardiologiczną prowadzoną przez człowieka który nie jest zweryfikowany egzaminami? Bo po co studia medyczne a następnie egzamin zawodowy idąc twoim tokiem myślenia.
Gosc
Gosc 4.08.2018, 22:29
Prawo jazdy to dokument stwierdzajacy umiejetnosc jazdy. Madrosci narodu
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 4.08.2018, 19:10
Kierujący Passat-em b5 oświadczył w zeznaniach że jechał 45 km/h. Jak więc przy takiej prędkości wykonał tyle zniszczeń? Droga hamowania Passata na jedno koło to kilkanaście metrów. Czyżby auto nie było sprawne technicznie? Dodam że mercedes po wykonanym manewrze zatrzymał się po kilku metrach Bez ŚLADÓW GWALTOWNEGO HAMOWANIA. PO CO TE KŁAMSTWA? POLICJANT ZNAŁ EKIPĘ Z PASSATA?
Gustaw
Gustaw 4.08.2018, 20:53
Kierowca Mercedesa zakończył manewr 4 metry przed VW i zaczal hamować. Jak można porównywać drogę hamowania Mercedesa i Passata, który wybił się na krawężniku i przeleciał na mokrej trawie? 4 metry to nie jest wystarczająca odległość, żeby wyhamować nawet z prędkości 20km/h. Może lepiej odbić w lewo na czołowe?
tutam
tutam 4.08.2018, 01:01
Młode dresy w furach swoich tatusiów... Takim smarkaczom nigdy bym nie dał prawka. Pomijam, że jeden z nich właśnie nie miał. Ja zrobiłem prawo jazdy po trzydziestce i uważam, że to optymalny wiek. Skąd przeświadczenie, że jak 16-latek już potrafi prowadzić, to już jest dorosły?
Ja
Ja 3.08.2018, 22:35
"okazało się, że 19-latek, który kierował passatem"... "kierujacy mercedesem 20-latek gwałtownie zahamował".... Czytanie ze zrozumieniem sie kłania :)
krytyk
krytyk 3.08.2018, 21:20
Jakim cudem ten chłopak z 20 lat zrobił 19 lat ? Jakaś maszyna odmładzająca ?
Widać, że te artykuły piszecie na kolanie...
Zbychu z Golfa III po liftingu, zielony metalik .
Zbychu z Golfa III po liftingu, zielony metalik . 3.08.2018, 17:11
Jedni łamią konstytucję, drudzy przepisy ruchu drogowego.
Przykład idzie z góry.
Janusz Passat 1.9 TDI na pompowtryskach
Janusz Passat 1.9 TDI na pompowtryskach 3.08.2018, 15:39
Uszkodzenia pojazdy. Kociewscy redaktorzy po niepełnym gimnazjum ;)
śnisz
śnisz 3.08.2018, 15:49
gdzie to masz?
anka