Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Za mało miejsc w przedszkolach. Rodzice się niepokoją

  • 4.08.2018, 07:10
Za mało miejsc w przedszkolach. Rodzice się niepokoją
Podziel się:
Oceń:
Nawet 80 dzieci może w tym roku nie dostać się do placówki publicznej. Dzieci oczekujących na miejsca w przedszkolach jest aż o 3 razy więcej niż samych miejsc. Rodzice są oburzeni i zaniepokojeni. Starogardzki magistrat uspokaja i informuje, że rozpisany zostanie kolejny konkurs.

Urząd Miasta zabezpieczył 100 miejsc w przedszkolach przyszkolnych i 100 miejsc w placówkach niepublicznych. Do końca sierpnia wszyscy rodzice mają otrzymać informację o tym, czy ich pociechy zostały przyjęte do przedszkola, czy też nie. Na chwilę obecną wiadomo, że brakuje 80 miejsc. 
 
„Będę musiała zwolnić się z pracy”
Ogólna liczba miejsc w przedszkolach wynosi 1278, z czego 1105 miejsc stanowią dzieci, których rodzice złożyli wolę kontynuacji. Do naboru przewidziano 173 miejsca, lecz wniosków wpłynęło znacznie więcej. 
– Razem z mężem pracujemy. Nie mamy więc możliwości opiekowania się naszą Zuzią w godzinach od 7 do 15. Wcześniej pomagała nam teściowa, ale niestety problemy zdrowotne jej już na to nie pozwalają  - mówi młoda matka zaniepokojona całą sytuacją. – Od koleżanek wiem, że problem z przedszkolami spędza niektórym sen z powiek. Tyle mówiło się przecież, że będą miejsca, że dzieci bez problemu się dostaną... A teraz? Pewnie ponownie rodzice zostaną z tym sami. Nie wiem, co będę miała zrobić, gdy córka nie dostanie się do placówki. Chyba będę musiała zrezygnować z pracy, bo innego wyjścia nie widzę – mówi rozgoryczona 34-latka, mieszkanka Starogardu Gdańskiego. 

Hubertus Starogard Praca
Hubertus Starogard Praca
Hubertus Starogard Praca

568 wniosków o przyjęcie 
Łącznie w procesie rekrutacji, który trwa do 31 sierpnia 2018 r., na etapie złożenia wniosku do placówek, zarejestrowano 568 wniosków. W wyniku przeprowadzonej przez komisje rekrutacyjne weryfikacji złożonych oświadczeń, zaakceptowanych zostało 495 wniosków.
- Rodzice dzieci, które zostały zakwalifikowane do placówek, zobowiązani są do złożenia w placówce, do której dziecko zostało zakwalifikowane, swojej woli potwierdzenia przyjęcia do przedszkola – oznajmia Patrycja Bławat - Kulińska, zastępca naczelnika WSS w starogardzkim magistracie.
- Do 10 sierpnia trwa wskazywanie miejsc w przedszkolach. O tym, ile dzieci się ewentualnie nie dostało będzie wiadomo po tym terminie – wyjaśnia Małgorzata Rogala z Wydziału Informacji Społecznej w Urzędzie Miasta Starogard Gdański. (...) 

Więcej o sprawie przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 7.08.2018, 11:58
zastanawia mnie jedna sprawa problem z miejscami w przedszkolu byl wiadomy juz od zeszlego roku a miasto nie zrobilo nic i teraz ciekawostka. wiadomo bylo ze zabraknie miejsc i bedzie rospisany konkurs na placowki niepubliczne. dziwnym trafem na przelomie czerwca i lipca tworzy sie nowe przedszkole prywatne ktore dostane id miasta 100 dzieci. nowe bez zadnej histori bez wiedzy jak tam bedzie kadra i dziwnym trafem osoba ktora je zaklada jest znajomym stankowiaka i kalinowskiego. jakie szczescie ze takie zbiegi okolicznosci nas nawiedzaja w miescie bo po co miasto ma stworzyc przedszkole?
king
king 7.08.2018, 18:43
To już kolejny artykuł z taką ilością niepochlebnych opinii o panu wiceprezydencie Kalinowskim. Jeśli jest tak jak piszą internauci w komentarzach to ten pan powinien już dawno zostać zdymisjonowany!
mieszkaniec
mieszkaniec 7.08.2018, 23:40
zapytaj się stankowiaka. ja czekam na jego oficjalna kampanie wyborcza żeby zadać mu kilka pytań i czekam na odpowiedzi odnośnie braku nadzoru i destrukcja miasta
Lidia
Lidia 6.08.2018, 10:55
Z tym przedszkolami jest dramat, mam 1 dziecko w przedszkolu teraz drugie ma 3 latka oczywiście nie ma miejsca- za co są te punkty, kto to ustala, oboje z mężem pracujemy, dziadków nie ma,śmiech na sali, a Pan prezydent się dziwi ile dzieci w mieście.
mieszkaniec
mieszkaniec 6.08.2018, 12:45
podziekuj stakowiakowi i kalinowakumu przy urnie wyborczej
s
s 4.08.2018, 15:10
a ja mam 3 dzieci dzieki 500 + dodatkowo 300 + na wyprawke i zawsze za glosuje za PISem . Brawo PIS !
lizor
lizor 5.08.2018, 10:22
Podobno w koku będą mózgi rozdawać, udaj się tam jak najprędzej.
zen
zen 4.08.2018, 15:17
Pewnie jesteś usatysfakcjonowana-wany tym, że inni na ciebie muszą pracować, a ty możesz bezkarnie obijać się w barłogu?.Najważniejsze żeby sobie zrobić wyprawkę w postaci fajek i innych przyjemności a potem pociechą.
Darek
Darek 4.08.2018, 14:55
Ale ja to nie piszę z zazdrości czy zawiści Obserwator.Ludzie nie rozumieją, że ktoś na te 500 plus musi zapracować, dobrze się wyciąga ręke po kase samemu nie pracując.A co kiedy więcej będzie pobierających 500 plus. 300 plus itd podniosą składki i podatki?, a co kiedy ci pracujący powiedzą dosyć i też przestaną pracować i domagać się kasy?.Rząd się zawsze może zmienić i co wtedy zrobią ci bez pracy,wykształcenia uzależnieni od używek?.Teraz jak wychowasz 4 dzieci to dla kobiet będzie najniższa emerytura.A co z tymi co mają po 8 albo drużynę piłkarską?.
belfer
belfer 4.08.2018, 14:25
najgorsze są prywatne przedszkola , zobaczcie kto je prowadzi i za dziadostwem stoi...
Obserwator
Obserwator 4.08.2018, 14:07
Darek.
Masz w 100 % racje nie tylko Ciebie krew zalewa o to darmowe 500 plus ale bedzie jeszcze gorzej dokladnie tak jak piszesz patologii nie brakuje.
Andrzej
Andrzej 4.08.2018, 15:06
Potem pokazują w tv jakiegoś pana dajmy na to Stasia z żoną który ma 12 dzieci i przed rządowym programem bieda u nich piszczała i ledwo wiązali koniec z końcem.Po wprowadzeniu 500 plus ich życie uległo zmianie na lepsze.Rozumisz pan panie redaktorze kiedyś rzem pracował i na nic nie starczało a tera dostaja 6 tyś zł i nie musza pracować i siedza z żoną doma.
Cwajda
Cwajda 4.08.2018, 12:45
Rząd woli finansować budowę strzelnic w każdej miejscowości zamiast inwestować w budowę publicznych przedszkoli ! Brawo PiS...brawo Kilian !!!
Obserwator
Obserwator 4.08.2018, 11:14
Wypowiedz Marczuk
500 + ograniczyło biedę

Marczuk przypomniał, że autorzy programu postawili sobie trzy równorzędne cele: wyrwanie ze skrajnego ubóstwa polskich dzieci, inwestycja w rodzinę, zwiększenie liczby rodzących się dzieci. Zgodził się ze stwierdzeniem prowadzącego wywiad, że z całą pewnością udało się zrealizować pierwszy z nich.


A co mamy !problem z ulokowaniem dzieci do przedszkola nie rząd ma problem tylko my . Co mamy sie zwalniac z pracy i jeszcze wiecej dzieci robic zeby w przyszłości byl jeszcze wiekszy problem? . Żałosne jest to co nasz Polski rząd wyprawia

Darek
Darek 4.08.2018, 12:16
Obserwator o 500 plus wcale nie wspominaj, bo mnie krew zalewa.Dają patologii gdzie matka i ojciec nie pracują chleją awanturują się dzieci dalej głodne wychowuje ich ulica a w tv się cieszą że program to sukces.Skąd jestem taki krytyczne a no również z obserwacji moich sąsiadów z blokowiska.Jak można pozwolić ludziom masowo zwalniać się z pracy a potem nawoływać, że brakuje rak do pracy i trzeba przyjmować pracowników z innych krajów czy to nie jest celowe działąnie?.Zamiast ulżyć emerytom którzy za lata ciężkiej pracy mają głodowe emerytury to oni patolą dają.Panie i panowie na stołkach nie będą mieli problemów z rosnącą falą przestępstw tylko zwykli obywatele.Patologia dalej będzie robić dzieci hurtowo bo kasa będzie, a potem mamy przypalanie fajkami i maltretowanie noworodków.Opieka jak przychodzi to z patusami jest na ty i wcześniej informuje kiedy przychodzi.Przyjdzcie po godzinach lub w weekendy jak chleją na umór.
stg
stg 4.08.2018, 09:39
Jak mają być miejsca jak bezrobotne matki dają dzieci do przedszkoli bo one muszą odpocząć. To jest dopiero parodia
radek
radek 4.08.2018, 08:27
Zamknęli przedszkola które były jeszcze kilka lat temu albo przerobili na co inne a teraz brak miejsc.

Pozostałe