Poniedziałek, 20.08.2018, imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!

  • 18.07.2018, 04:30
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!

Tragedia w DPS-ie. Do naszej redakcji zgłosiła się była pracownica Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie. Kobieta twierdzi, że atmosfera i warunki w placówce w Rokocinie są trudne do zniesienia. Według niej "dyrektor niszczy ludzi a pracownicy się jej boją, ponieważ wiedzą, że gdy staną po stronie prawdy to stracą pracę...". Dyr. Mycińska nie chce komentować sprawy. W placówce trwa obecnie kontrola Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Mogą uratować zdrowie i życie.  Pierwsi mieszkańcy gminy Skarszewy już mogą korzystać z teleopieki. Jak informują w Gminnym Ośrodku Zdrowia, urządzenia, które w ramach systemu teleopieki ratują w razie potrzeby życie lub zdrowie, posiada obecnie 20 starszych mieszkańców miasta i terenów wiejskich. To nie koniec, bo cały czas, na bieżąco włączane są do systemu kolejne osoby. Wszyscy mogą korzystać z teleopieki bezpłatnie!

UWAGA! Salmonella. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed bakterią salmonelli, która stwierdzona została w badanych próbkach.  Inspektorzy przebadali partię jajek i stwierdzili nieprawidłowości. Zaleca się, aby nie spożywać jajek z serii, którą podajemy w treści artykułu. 

Zderzenie pojazdów na skrzyżowaniu Pomorskiej z Pelplińską.  W miniony poniedziałek, około godziny 16:40 doszło do zderzenia 
dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej z Pelplińską.

Wypadek w okolicy Brzeźna Wielkiego.Trzy osoby ranne. W środę (12 lipca) doszło do wypadku na trzydziestym kilom-
etrze w kierunku Gdańska. W zdarzeniu brał udział jeden samochód, trzy osoby zostały ranne. 

Mercedes uderzył w drzewo. W ostatnią sobotę, około godziny 19:20 Straż Pożarna ze Starogardu 
Gdańskiego została wezwana do wypadku drogowego na ulicy Skarszewskiej.

Zderzyły się dwa samochody osobowe. W piątek doszło do wypadku na ulicy Kościerskiej w miejscowości Zblewo. 
W zdarzeniu brały dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały poszkodowane. 

Ogromne pieniądze na ekwiwalentyKto nie wykorzystał zaległego urlopu? Nieustannie zbliża się koniec 4-letniej kadencji włodarzy. Jeśli nie wykorzystają oni przysługującego urlopu, otrzymają ekwiwalent, który wypłacony zostanie z naszych podatków. Sprawdziliśmy więc, którzy szefowie urzędów mają zaległy urlop, ile dni przysługuje im w tym roku, a także jaki ewentualny ekwiwalent otrzymają, jeśli nie skorzystają z należnego wypoczynku. Rekordzista ma aż 69 dni wolnego. 

Sokół doczeka się remontu. Rada Miasta przeznaczyła dodatkowe 200 tysięcy złotych na remont starogardzkiego kina „Sokół”. Pieniądze przeznaczone zostaną na wymianę dachu nad salą kinową i odnowienie elewacji. 

Publiczna toaleta zamknięta po śmierci dozorcy. Do naszej Redakcji zgłosił się mieszkaniec osiedla Kopernika w Starogardzie Gdańskim, który poinformował nas o zamknięciu miejskiego szaletu. Jak twierdzi zgłaszający, toaleta została zamknięta po 
śmierci dozorcy. Czy na prośbę mieszkańców obiekt zostanie ponownie otwarty? 

Ile oni zarabiają? Sprawdzamy oświadczenia włodarzy. Przyjęło się mówić, że najlepiej zarabiają samorządowcy. Jak to jest naprawdę? Kto w powiecie otrzymuje największą pensję a kto najniższą? Czy osoby zajmujące najważniejsze fotele w swoich gminach są zadłużone? Czy potrafią oszczędzać? A może są rozrzutni? Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy raport o stanie portfeli naszych samorządowców.  Dziś prezentujemy jego drugą część.

Zabawa w rytmie disco.  W minioną sobotę w Smętowie Granicznym odbył się koncert. Wystąpiły na nim takie gwiazdy muzyki disco jak: Long & Junior, Freaky Boys czy Shazza. Zobaczcie, jak bawiło się Smętowo Graniczne!

Kociewie najlepiej czuje się w Zblewie. Za nami XX odsłona Festynu Kociewskiego. Gwiazdami wieczoru byli: Krzysztof Krawczyk, Michał Milowicz i zespół Pectus. Chcecie zobaczyć, jak bawili się Kociewiacy, którzy przybyli na to wydarzenie? Sprawdźcie sami!

Mieszkańcy czują się zapomniani Czy znajdzie się kasa na remont przeprawy?! Mieszkańcy niewielkiej wsi o pięknie brzmiącej nazwie - Wilcze Góry, leżącej w gminie Skarszewy, od wielu lat zmagają się z ogromnym problemem. Chodzi o stary drewniany most, który wymaga natychmiastowego remontu. W przeciwnym wypadku mieszkańcy zostaną niemalże całkowicie odcięci od świata. Czy znajdą się pieniądze na gruntowny remont? 

„Będę wdzięczna za każdą kroplę”.  – Mamo, bolą mnie mięśnie, idę do lekarza. Poszedł. Myślał, że przepisane leki przeciwbólowe pomogą wyzdrowieć. Dwa dni później leżał już w szpitalu z ciężkim zatruciem organizmu. Chłopak walczy o zdrowie oraz krew, która pozwoli myśleć o normalnej przyszłości.

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Taki gosc
Taki gosc 20.07.2018, 09:42
Komentujac sprawe dot Dps w Rokocinie to gazety lubia pisac o hitach i zlych rzeczach, bardzo żadko slyszy sie pozytywy a ich jest wiele wiecej. Pracownicy ktorzy nie maja tego czegos w sobie poprostu sie nie nadaja. P. Dyrektor jest bardzo dobrym szefem dba o swoich pracownikow stara sie z wszelkich mozliwych sposobow, by bylo im dobrze. Ma na glowie wszelkie sprawy dot domu i dobro mieszkancow jest dla niej priorytetem. Rzygac sie chce gdy ktos sypie piach w dobrze dzialajace tryby. Razem damy rade.
kazik
kazik 19.07.2018, 18:06
...znowu lans "włodarzy" bo wzbogacili Szokłe w Bolesławowie ...haha. Cała Trójka jak na ostatniej wieczerzy ...
.... a słowo ciałem sie stanie ....
WYNIK MECZU
WYNIK MECZU 19.07.2018, 11:08
,,SĄD – STARKOM 2:0
Opublikowano 13/07/2018, autor: admin
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku 4 lipca 2018 r., po raz drugi uchylił decyzję PUK STARKOM odmawiającą nam udostępnienia informacji o składowe wynagrodzenia ówczesnego prezesa spółki, pana Rafała Etmańskiego, za okres 1 stycznia – 29 kwietnia 2016 r. w kwocie 126 847,68 zł oraz czy, z jakiego tytułu oraz jakiej wysokości dodatki (nagrody/odprawy/premie) otrzymał pan Etmański w 2016 r.

W ocenie Sądu wydając zaskarżoną decyzję o odmowie udostępnienia informacji publicznej ze względu na ochronę prywatności osoby fizycznej Spółka naruszyła art. 16 ust. 1 w zw. z art. 17 ust. 1 i w zw. z art. 5 ust. 2 u.d.i.p. Ta przesłanka negatywna nie mogła bowiem zostać zastosowana w sprawie ze względu na fakt, iż żądana informacja dotyczy osoby, która pełniła funkcję publiczną i pozostaje w adekwatnym związku z pełnieniem przez tę osobę funkcji publicznej. Naruszenie prawa materialnego, które błędnie zinterpretowano i zastosowano miało istotny wpływ na wynik, gdyż doprowadziło do odmowy udostępnienia informacji publicznej w sytuacji, gdy przesłanka negatywna ochrony prywatności osoby fizycznej nie mogła zostać zastosowana ze względu na ustawowe wyłączenie dotyczące osoby pełniącej funkcję publiczną.

Pełna treść wyroku w Centralnej Bazie Orzeczeń pod linkiem http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/FD1DC2D733

To już drugi wyrok uchylający decyzję spółki. Pierwszy wyrok nie został wykonany przez spółkę w ustawowym terminie, za co spółka została ukarana karą grzywny w wysokości 500 zł, za nie przekazanie naszej skargi na bezczynność spółki.
http://gloskociewia.prv.pl/2018/06/07/puk-starkom-ukarane-kara-grzywny-w-wysokosci-500-zl/

Czy tym razem spółka wykona wyrok i w końcu mieszkańcy dowiedzą się z czego wynikał wykazany w oświadczeniach majątkowych za 2016 r. opublikowanych na stronie bip Urzędu Miasta wyższy dochód byłego prezesa spółki w wysokości 126 847,68 zł uzyskany za czteromiesięczną pracę (1 stycznia – 29 kwietnia 2016) niż obecnego prezesa za osiem miesięcy (29 kwietnia – 31 grudnia 2016) w wysokości 105 082,23 zł.,,
chcesz wiedzieć?
chcesz wiedzieć? 19.07.2018, 11:20
um starogard gd BIP oswiadczenia majątkowe
....
.... 18.07.2018, 11:37
Ktoś ma chrapkę na zarządzanie DPSem w Rokocinie i sukcesywnie robi podkop....Jest pani Wielka pani Ireno i tego proszę się trzymać...takie mamy czasy i dziennikarstwo nie jest obiektywne(to smutne!!!!) Tytuł artykułu rodem z horroru(papka medialna-ble,ble,ble), kto to czyta?????
zwolniona
zwolniona 18.07.2018, 21:59
tszeba pszepytac zwolnionych w pieciu latach to powiedza prawde
skarszewianka
skarszewianka 18.07.2018, 10:47
Mieszkańcy Wilczych gór nie będą całkowicie odcięci od świata. Droga będzie dłuższa ale będzie można przejechać przez Boże Pole, albo Kamierowskie Piece
Gos
Gos 18.07.2018, 11:03
To se sama cwaniaku na okolo objezdzaj
ha ha ha
ha ha ha 18.07.2018, 11:23
Panie Gos. Droga do centrum Skarszew przez Kamierowskie Piece jest wydłużona o 3km, a przez Helmuta o 1 km.
skarszewianka
skarszewianka 18.07.2018, 11:17
Panie Gos. W artykule jest napisane, że mieszkańcy będą odcięci od świata, a wcale tak nie będzie. Bo objazdy z miejscowości są. I to az 3 drogi!!!
ha ha ha
ha ha ha 18.07.2018, 10:56
Jest jeszcze droga przez pole Helmuta.
Roman
Roman 18.07.2018, 10:41
Gazeta poruszyła ważny społecznie temat odnośnie zadłużenia włodarzy.
To chyba najlepiej zarabiający ludzie bo nawet w małych gminach pobierają wynagrodzenie ponad 10 tysięcy zlotych miesięcznie.To jest nie etyczne bo niektórzy z nich to zwykli "lanserzy".
To jest skandaliczna sprawa ,ze niektórzy bankruci pchają się na fotel włodarza choć są nieudacznikami .Ile można mieć kredytów ?
Jak już komornik zabrał co się dało i jeszcze kupa kredytów została do spłacenia to ratunkiem jest wojtowanie ????
To patologia .
Gość
Gość 19.07.2018, 18:41
Do każdego artykułu masz ten sam komentarze .Postaraj się może bardziej.
Gość
Gość 19.07.2018, 19:20
Widać coś cię boli....
Puknij w stół to nożyce się odezwą.
Przygotuj sie bo komentarzy będzie wiecej
ZUZA
ZUZA 18.07.2018, 08:47
ZNAM SPRAWĘ ,JAK MOŻNA PISAĆ TAKIE BZDURY ,NIE ZNAJAC PRAWDY ,DZIEWCZYNIE NIE PRZEDŁUŻONO UMOWY O PRACĘ BO NIESTETY NIE NADAWAŁA SIE DO NIEJ ,PRACUJĄC WŚRÓD CHORYCH LUDZI TRZEBA SIĘ ODPOWIEDNIO UBIERAĆ I PRZSTRZEGAĆ ZASAD ,A ONA TEGO NIE CHCIAŁA ROBIĆ .ZEMSTA JEST SŁODKA .NAJLEPIEJ ZAWSZE SPRAWDZIĆ CO I JAK , O DOPIEO KOMENTOWAĆ I PISAĆ
Wyborca
Wyborca 18.07.2018, 06:22
KONTROLA w DPS w Rokocinie .przeprowadzana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ?
Moim zdaniem to jakaś parodia bo najpierw PCPR musi działać prawidłowo ,zeby kontrolować podległe jednostki.
Dyrektor PCPR pełniący jednocześnie funkcję przew. Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności powinien ponieść konsekwecje za poważne nieprawidłowości ujawnione przez kontrole ze szczebla wojewódzkiego.
Jak wiemy dostał za zeszły rok "ministerialną" nagrody pieniężną ponad 10 tysięcy złotych.
PCPR ma na swoim koncie co chwilę jakaś "aferę" jak nie z przemocą w rodzinie zastępczej to w Zespole do spraw orzekania to z fundacją z Gdańska prowadzącą całodobowy ośrodek opiekuńczo-wychowawczy ,w którym przebywają dzieci z naszego powiatu.Umowę na kilka lat PCPR podpisało z w.wym fundacją pomimo zastrzeżeń do sprawowania przez nią obowiązków wobec dzieci.. Nie tak dawno były skargi rodziny pensjonariusza DPS w Szpegawsku na zaniedbania.
Pytam ,gdzie jest nadzór Zarządu Powiatu ?
Mniej imprez a więcej konkretniej pracy.
ciekawy
ciekawy 18.07.2018, 22:00
ciekawe kto stawia te plusy?, troche rozsądku
sadownik
sadownik 18.07.2018, 10:03
jaki nadzór? w mieście jeden pan wybudował całą betoniarnie nie tam gdzie dostał pozwolenie i co? cisza
wawka
wawka 18.07.2018, 09:23
ryba psuje się od głowy. w Warszawie robią co im się podoba: zmieniają prawo jak czapka stoi, sami dają sobie nagrody, a wszystkie afery pod dywan. to czego tu się spodziewasz
Wyborca
Wyborca 18.07.2018, 10:07
Wiesz czego się spodziewam ?
Uczciwości lokalnej, solidności w działaniu nie bacząc na to co robią u góry.
Powiatowe notable co to lansują się gdzie i kiedy tylko się da ,moim zdaniem kpią sobie z wyborców dopuszczając do wielu nieprawidłowości i nagradzajac finansowo odpowiedzialnych.
go rycz
go rycz 19.07.2018, 06:59
i co z tego jak jesienią i tak ich wybierzesz
wyborca
wyborca 19.07.2018, 08:12
Pewnie ,że ich wybiorę bo robią dużo dla powiatu : drogi, mosty centra kształcenie , ścieżki rowerowe, szpital i cała masa innych rzeczy. A to że strzelają sobie fotki gdzie popadnie, no cóż tych z miasta i tak nie przebiją.
Suweren
Suweren 19.07.2018, 10:51
Niech wybiorą oczywiście bo należy im się.
Choćby za te wszystkie nieprawidłowości i afery.
Brawo tak ma być.

Pozostałe