Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Rozłam w starogardzkich strukturach Prawa i Sprawiedliwości?! „Ktoś ma cel w tym, żeby osłabić PiS”

Rozłam w starogardzkich strukturach Prawa i Sprawiedliwości?! „Ktoś ma cel w tym, żeby osłabić PiS”
W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się w sprawie rozłamu w strukturach starogardzkiego Prawa i Sprawiedliwości. Z doniesień internautów wynikało, że radny miejski Tomasz Walczak został wyrzucony z zarządu, a następnie opuścił klub. Specjalnie dla was zebraliśmy informacje w tej sprawie.

9 grudnia struktury Prawa i Sprawiedliwości ogłosiły nowych przedstawicieli swojej partii. 
Do Zarządu Komitetu Miejskiego Starogardu Gd. wybrani zostali: Paweł Głuch - przewodniczący, Daria Kaczocha, Jan Kilian, Jacek Marczak, Iwona Nixon, Mirosław Sikorski i Tomasz Walczak. 

Po nieobecności radnego Tomasza Walczaka na Sesji Rady Miasta, która miała miejsce 28 czerwca, pojawiło się wiele plotek mówiących o konflikcie wewnątrzpartyjnym. Z doniesień wynikało, że radny Walczak na skutek odwołania ze stanowiska w partii, opuścił jej szeregi. 
Zapytaliśmy więc radnego, czy rozłam PiS-u w Starogardzie jest realny i czy plotki te są prawdziwe. 
- Zarząd PiS działa w niezmienionym składzie. Przed nami wybory samorządowe i to dla działaczy PiS powinno być najważniejsze. Na jakieś próby wprowadzania przed wyborami destrukcji i skłócania wewnątrz naszego środowiska nie będę się wypowiadał. Zapewne ktoś ma w tym jakiś cel, by osłabiać PiS – dementuje stanowczo Tomasz Walczak. 

Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan Wczoraj, 20:27
Kiliana odwołali z szefa PiS w powiecie.
olo
olo 16.07.2018, 18:01
słaby PiS trudno osłabić, oni sami to najlepiej robią, rezygnując z młodych perspektywicznych, obsadzając stołki zgranymi i przeciętnymi
lokals
lokals 16.07.2018, 18:53
To niech wchłoną pod swój szyld młodych z naszego starogardu i już im się poprawi. Tak czy nie?
go
go 15.07.2018, 00:46
To zdjęcie mówi wszystko???? Walczak i Głuch
PiS
PiS 13.07.2018, 23:00
PiS zmarnował szansę. Walczak najlepszym kandydatem na Prezydenta. Ma wszystkie najlepsze cechy: lojalny pisowiec, wykształcony, uczciwy i bogobojny. To jest kandydat nie Jan????
mieszkaniec
mieszkaniec 14.07.2018, 09:45
walczak najlepszym kandydatem? no tak posiada najlepsze cechy: lojalny pisowiec tak przeszedł długą drogę z poprzednich ugrupowań w których był i wyleciał z hukiem teraz też wygląda że wyleci albo już wyleciał, wykształcony kwestia względna, wykształcony człowiek udzielając wywiadu nie mówi że nie lubi jak poucza go ktoś kto ma mały zakres wiedzy (trochę samokrytyki i szacunku dla innych ludzi). uczciwy rzeczywiście najpierw chciał przekazać za darmo funkcjonującą szkołę na rzecz monu a potem wraz z kalinowskim ustawili konkurs na nowego dyrektora psp1 wraz z oddziałem (dawne gimnazjum nr3) i dziwnym trafem vice dyrektorem został kto? żona Walczaka. bogobojny jak każdy pisowiec na codzień łachudra, menda i kłamca a w kościele ze złożonymi rękoma w pierwszej ławie.

a na marginesie nie ma jeszcze ogłoszonego terminu wyborów samorządowych a kandydaci już są
janusz destruktor miasta
jan ławnik niemowa ostatniego rzędu w sejmie
chichot
chichot 16.07.2018, 12:02
Dobre hahaha destruktor i niemowa hahaha
pivkoo
pivkoo 13.07.2018, 22:20
Dwie informacje w zestawieniu:

- Zarząd PiS działa w niezmienionym składzie. Przed nami wybory samorządowe i to dla działaczy PiS powinno być najważniejsze. Na jakieś próby wprowadzania przed wyborami destrukcji i skłócania wewnątrz naszego środowiska nie będę się wypowiadał. Zapewne ktoś ma w tym jakiś cel, by osłabiać PiS – dementuje stanowczo Tomasz Walczak.

Około 23 maja pojawiła się informacja, że Jan Kilian będzie kandydatem na prezydenta Starogardu z ramienia PIS.

31 maja na profilu Prawy Starogard (zmieniona nazwa 29 czerwca 2018 na Prawica Starogardu) pojawiła się informacja:

"Oświadczenie

W związku z pojawiającymi się pogłoskami o udzielonym poparciu przez Stowarzyszenie Prawy Starogard oraz Klub Gazety Polskiej dla któregoś ze zgłoszonych do tej pory kandydatów na urząd prezydenta miasta - jako władze i członkowie wymienionych wyżej organizacji - stanowczo oświadczamy, że w chwili obecnej takiego poparcia nie udzieliliśmy nikomu.
Jako czynnie zaangażowane w sprawy miasta organizacje, oczekujemy od kandydatów na urząd prezydenta konkretnych propozycji programowych, które w realizacji podniosą standard życia mieszkańców Starogardu Gdańskiego. Nasze organizacje nie są zainteresowane popieraniem kandydatów, którzy przedstawiają jedynie górnolotne frazesy."

(link: https://www.facebook.com/starogardg/)

Zauważę tylko, że Tomasz Walczak był w zarządzie Stowarzyszenia Prawy Starogard bo czy jest nadal tego nie wiem...

No to jak Panie Walczak z tym rozłamem w PIS i poparciem Jana Kiliana? Jako członek Zarządu PIS w Starogardzie popiera Pan kandydaturę Jana Kiliana a jako członek Zarządu Stowarzyszenia Prawy Starogard już nie? Brak zdecydowania czy rozdwojenie jaźni?
gosc
gosc 13.07.2018, 19:20
6 radnych odeszło z PO w Malborku i założyło własny klub. W starogardzie z Brzyckim i Kotlewskim PO upadnie jeszcze niżej.
danio
danio 16.07.2018, 12:22
Zaraz po pewnym stowarzyszeniu.....
gość
gość 13.07.2018, 15:31
Pytanie do Szanownej Redakcji GK, dlaczego redakcja tak bardzo często zajmuje się starogardzkim PiS? Zwłaszcza jedną osobą ? A kiedy to czytelnicy GK dowiedzą się co tam słychać w np. starogardzkim PO, SK, SLD, NS czy nawet PSL... itd... ? Czyżby w tych ugrupowaniach nie było tak "wylewnych" informatorów ?
seniory
seniory 13.07.2018, 20:37
Bo w innych ugrupowaniach nie ma prostych dziadków, działających na zasadzie głuchego telefonu. Ha ha ha
76
76 13.07.2018, 14:44
dlaczego strona adminek usuwa komentarze ? cos sie nie podoba? jeszcze raz i de na konkurencyjny portal!
Gregor
Gregor 12.07.2018, 20:34
"Znamienne jest ze komentarza nie udzielil Kilian :)"
Skoro nie udzielił a pod byle pretekstem zawsze udziela, znaczy, że jednak rozłam jest :-).
dla pisiorów
dla pisiorów 14.07.2018, 18:48
Taczka +
mieszkaniec
mieszkaniec 12.07.2018, 11:15
toć to czysta galeria sztuki kilian poseł bez głosu ławnik ostatniego rzędu, głuch specjalista od zadłużania miasta i rozwalania budżetu na kilka lat, walczak krzykacz i aferzysta, którego wywalili z wszystkich poprzednich ugrupowań, śniadek wielki związkowiec co został posłem dla kasy. same miernoty życiowe
Georg.
Georg. 12.07.2018, 11:41
Jak patrze na to zdjecie to odrazu dostaje rozwolnienia
Teresa
Teresa 12.07.2018, 09:39
Tak se patrzę i patrzę na to zdjęcie i tak sobie myślę , że służalczopoddańczego modelu samorządności,
Absolutnego podporządkowania się temu co każe "góra".
Łamania kręgosłupów moralnych inteligenckiej społeczności.
Wprowadzania średniowiecznych manier.
Beznadziei ,drożyzny w sklepach i na stacjach benzynowych?
Dzięki, ja tego nie chcę!
Kociewiak
Kociewiak 12.07.2018, 00:33
Co PiS zrobił dla STG .... hymmmm ..... chwila ...... a .... np. zagłosowali za wycofaniem środków na budowę obwodnicy .... bo trza przyłożyć ... Sławkom i Januszom .... ale jak ich wybierzemy to .... no .... może coś zadziałają .... obiecanki cacanki czas zacząć ....
mieszkaniec
mieszkaniec 11.07.2018, 20:04
Tomek do dobry chłopak a Głuch jaki fajny! Albo Jan, któremu się przestało podobać na zdjęciach tak ładnie wychodził, wolna wola
Fan
Fan 11.07.2018, 20:02
Mundial jest
.
. 11.07.2018, 19:43
Łamać Konstytucję i niszczyć wolną samorządność w Polsce. Upaństwowić gospodarkę i wyssać całą kasę z budżetu.
Przyjrzyjcie się ludzie dokładnie tym na zdjęciu i pamiętajcie.
...
... 12.07.2018, 07:52
... a lokalnie dodaj brak opowiedzialności za podejmowane decyzje (sprawa z POLSATem) . Dlaczego pan Głuch nie poniósł konsekwencji za straty jakie poniosło miasto? Na fotce jest taki zadowolony z siebie .
jankes
jankes 11.07.2018, 19:10
panowie z pisu ,a gdzie macie schowane waszego radnego kubkowskiego,no chyba do wyborow samorzadowych sie nie przygotowuje
gość
gość 11.07.2018, 17:21
Gazeta pisze że Walczak odwołany ze stanowiska w partii a on że Zarząd działa w tym samym składzie. Więc jak? Wywalili go czy nie?
2 0 1 9
2 0 1 9 11.07.2018, 17:08
Taczka+
Ewa
Ewa 11.07.2018, 16:43
Walczak myśli tylko o własnym interesie. Ma wszystko w d...e łącznie z PiSem. Cwaniak i pajac.
wyborca
wyborca 12.07.2018, 08:41
A jaki on ma interes w PiS? Nie widzę aby był gdzieś zatrudniony w publicznej instytucji. Bardziej to cwaniactwo i pajacowanie widać wśród otoczenia posła Kiliana. Tam jest dopiero jazda. Radny pszczelarz już chyba trzecią fuchę w tej kadencji ma i za każdą pewnie odprawę zgarnął. A w oświadczeniach majątkowych pisze że ma oszczędności kilkadziesiąt tysięcy złotych i są to pieniądze teściowej zdeponowane na jego koncie. To są dopiero jaja.
gosc
gosc 12.07.2018, 18:40
A jego żona ciotka to niby gdzie pracują hhahah interes jak ta lala
Teresa
Teresa 11.07.2018, 15:16
Moi drodzy, partia Prawa i Sprawiedliwości to najbardziej stabilna partia w naszej Polsce, więc nie ma się co martwić. Natomiast nasz lokalny oddział działaczy PISu to osoby wykształcone, inteligentne, posiadające biegłą wiedzę z zakresu polityki lokalnej, więc naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Bardzo się cieszę, że nasz reprezentant Szanowny poseł Kilian mimo sędziwego wieku bardzo dobrze prosperuję.
Ku Chwale Ojczyzny !
Jo
Jo 13.07.2018, 00:24
Skończy się poparcie Rydzyka,skończy się pis tyle w temacie.
apolityczny
apolityczny 12.07.2018, 09:10
Same przysypiające dziadki. W Starogardzie mamy do czynienia z takim PiS Senior +. Nie łudźcie się że z takim potencjałem wygracie wybory. Może do rady parafialnej, ale i tam Nasz Starogard ma swoich kościelnych i szanse raczej marne
Xxx
Xxx 12.07.2018, 21:00
A to nasze do kościoła chadzają?
bolszewik
bolszewik 11.07.2018, 17:12
Witam towarzyszko Tereso. Poglądy macie zgodne z linią naszej partii.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.07.2018, 17:07
nowe hasło dla wyznawców sekty pisowskiej. tak zakłamanej, aroganckiej i tępej partii to jeszcze nikt nie widział. przebili nawet pzpr partię z której się wywodzą

Pozostałe