×
Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Rozłam w starogardzkich strukturach Prawa i Sprawiedliwości?! „Ktoś ma cel w tym, żeby osłabić PiS”

  • 11.07.2018, 10:01
Rozłam w starogardzkich strukturach Prawa i Sprawiedliwości?! „Ktoś ma cel w tym, żeby osłabić PiS”
W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się w sprawie rozłamu w strukturach starogardzkiego Prawa i Sprawiedliwości. Z doniesień internautów wynikało, że radny miejski Tomasz Walczak został wyrzucony z zarządu, a następnie opuścił klub. Specjalnie dla was zebraliśmy informacje w tej sprawie.

9 grudnia struktury Prawa i Sprawiedliwości ogłosiły nowych przedstawicieli swojej partii. 
Do Zarządu Komitetu Miejskiego Starogardu Gd. wybrani zostali: Paweł Głuch - przewodniczący, Daria Kaczocha, Jan Kilian, Jacek Marczak, Iwona Nixon, Mirosław Sikorski i Tomasz Walczak. 

Po nieobecności radnego Tomasza Walczaka na Sesji Rady Miasta, która miała miejsce 28 czerwca, pojawiło się wiele plotek mówiących o konflikcie wewnątrzpartyjnym. Z doniesień wynikało, że radny Walczak na skutek odwołania ze stanowiska w partii, opuścił jej szeregi. 
Zapytaliśmy więc radnego, czy rozłam PiS-u w Starogardzie jest realny i czy plotki te są prawdziwe. 
- Zarząd PiS działa w niezmienionym składzie. Przed nami wybory samorządowe i to dla działaczy PiS powinno być najważniejsze. Na jakieś próby wprowadzania przed wyborami destrukcji i skłócania wewnątrz naszego środowiska nie będę się wypowiadał. Zapewne ktoś ma w tym jakiś cel, by osłabiać PiS – dementuje stanowczo Tomasz Walczak. 

Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 22.07.2018, 20:27
Kiliana odwołali z szefa PiS w powiecie.
olo
olo 16.07.2018, 18:01
słaby PiS trudno osłabić, oni sami to najlepiej robią, rezygnując z młodych perspektywicznych, obsadzając stołki zgranymi i przeciętnymi
lokals
lokals 16.07.2018, 18:53
To niech wchłoną pod swój szyld młodych z naszego starogardu i już im się poprawi. Tak czy nie?
go
go 15.07.2018, 00:46
To zdjęcie mówi wszystko???? Walczak i Głuch
PiS
PiS 13.07.2018, 23:00
PiS zmarnował szansę. Walczak najlepszym kandydatem na Prezydenta. Ma wszystkie najlepsze cechy: lojalny pisowiec, wykształcony, uczciwy i bogobojny. To jest kandydat nie Jan????
pivkoo
pivkoo 13.07.2018, 22:20
Dwie informacje w zestawieniu:

- Zarząd PiS działa w niezmienionym składzie. Przed nami wybory samorządowe i to dla działaczy PiS powinno być najważniejsze. Na jakieś próby wprowadzania przed wyborami destrukcji i skłócania wewnątrz naszego środowiska nie będę się wypowiadał. Zapewne ktoś ma w tym jakiś cel, by osłabiać PiS – dementuje stanowczo Tomasz Walczak.

Około 23 maja pojawiła się informacja, że Jan Kilian będzie kandydatem na prezydenta Starogardu z ramienia PIS.

31 maja na profilu Prawy Starogard (zmieniona nazwa 29 czerwca 2018 na Prawica Starogardu) pojawiła się informacja:

"Oświadczenie

W związku z pojawiającymi się pogłoskami o udzielonym poparciu przez Stowarzyszenie Prawy Starogard oraz Klub Gazety Polskiej dla któregoś ze zgłoszonych do tej pory kandydatów na urząd prezydenta miasta - jako władze i członkowie wymienionych wyżej organizacji - stanowczo oświadczamy, że w chwili obecnej takiego poparcia nie udzieliliśmy nikomu.
Jako czynnie zaangażowane w sprawy miasta organizacje, oczekujemy od kandydatów na urząd prezydenta konkretnych propozycji programowych, które w realizacji podniosą standard życia mieszkańców Starogardu Gdańskiego. Nasze organizacje nie są zainteresowane popieraniem kandydatów, którzy przedstawiają jedynie górnolotne frazesy."

(link: https://www.facebook.com/starogardg/)

Zauważę tylko, że Tomasz Walczak był w zarządzie Stowarzyszenia Prawy Starogard bo czy jest nadal tego nie wiem...

No to jak Panie Walczak z tym rozłamem w PIS i poparciem Jana Kiliana? Jako członek Zarządu PIS w Starogardzie popiera Pan kandydaturę Jana Kiliana a jako członek Zarządu Stowarzyszenia Prawy Starogard już nie? Brak zdecydowania czy rozdwojenie jaźni?
gosc
gosc 13.07.2018, 19:20
6 radnych odeszło z PO w Malborku i założyło własny klub. W starogardzie z Brzyckim i Kotlewskim PO upadnie jeszcze niżej.
danio
danio 16.07.2018, 12:22
Zaraz po pewnym stowarzyszeniu.....
gość
gość 13.07.2018, 15:31
Pytanie do Szanownej Redakcji GK, dlaczego redakcja tak bardzo często zajmuje się starogardzkim PiS? Zwłaszcza jedną osobą ? A kiedy to czytelnicy GK dowiedzą się co tam słychać w np. starogardzkim PO, SK, SLD, NS czy nawet PSL... itd... ? Czyżby w tych ugrupowaniach nie było tak "wylewnych" informatorów ?
seniory
seniory 13.07.2018, 20:37
Bo w innych ugrupowaniach nie ma prostych dziadków, działających na zasadzie głuchego telefonu. Ha ha ha
76
76 13.07.2018, 14:44
dlaczego strona adminek usuwa komentarze ? cos sie nie podoba? jeszcze raz i de na konkurencyjny portal!
Gregor
Gregor 12.07.2018, 20:34
"Znamienne jest ze komentarza nie udzielil Kilian :)"
Skoro nie udzielił a pod byle pretekstem zawsze udziela, znaczy, że jednak rozłam jest :-).
dla pisiorów
dla pisiorów 14.07.2018, 18:48
Taczka +
mieszkaniec
mieszkaniec 12.07.2018, 11:15
toć to czysta galeria sztuki kilian poseł bez głosu ławnik ostatniego rzędu, głuch specjalista od zadłużania miasta i rozwalania budżetu na kilka lat, walczak krzykacz i aferzysta, którego wywalili z wszystkich poprzednich ugrupowań, śniadek wielki związkowiec co został posłem dla kasy. same miernoty życiowe
Georg.
Georg. 12.07.2018, 11:41
Jak patrze na to zdjecie to odrazu dostaje rozwolnienia
Teresa
Teresa 12.07.2018, 09:39
Tak se patrzę i patrzę na to zdjęcie i tak sobie myślę , że służalczopoddańczego modelu samorządności,
Absolutnego podporządkowania się temu co każe "góra".
Łamania kręgosłupów moralnych inteligenckiej społeczności.
Wprowadzania średniowiecznych manier.
Beznadziei ,drożyzny w sklepach i na stacjach benzynowych?
Dzięki, ja tego nie chcę!
Kociewiak
Kociewiak 12.07.2018, 00:33
Co PiS zrobił dla STG .... hymmmm ..... chwila ...... a .... np. zagłosowali za wycofaniem środków na budowę obwodnicy .... bo trza przyłożyć ... Sławkom i Januszom .... ale jak ich wybierzemy to .... no .... może coś zadziałają .... obiecanki cacanki czas zacząć ....
mieszkaniec
mieszkaniec 11.07.2018, 20:04
Tomek do dobry chłopak a Głuch jaki fajny! Albo Jan, któremu się przestało podobać na zdjęciach tak ładnie wychodził, wolna wola
Fan
Fan 11.07.2018, 20:02
Mundial jest
.
. 11.07.2018, 19:43
Łamać Konstytucję i niszczyć wolną samorządność w Polsce. Upaństwowić gospodarkę i wyssać całą kasę z budżetu.
Przyjrzyjcie się ludzie dokładnie tym na zdjęciu i pamiętajcie.
...
... 12.07.2018, 07:52
... a lokalnie dodaj brak opowiedzialności za podejmowane decyzje (sprawa z POLSATem) . Dlaczego pan Głuch nie poniósł konsekwencji za straty jakie poniosło miasto? Na fotce jest taki zadowolony z siebie .
jankes
jankes 11.07.2018, 19:10
panowie z pisu ,a gdzie macie schowane waszego radnego kubkowskiego,no chyba do wyborow samorzadowych sie nie przygotowuje
gość
gość 11.07.2018, 17:21
Gazeta pisze że Walczak odwołany ze stanowiska w partii a on że Zarząd działa w tym samym składzie. Więc jak? Wywalili go czy nie?
2 0 1 9
2 0 1 9 11.07.2018, 17:08
Taczka+
Ewa
Ewa 11.07.2018, 16:43
Walczak myśli tylko o własnym interesie. Ma wszystko w d...e łącznie z PiSem. Cwaniak i pajac.
Teresa
Teresa 11.07.2018, 15:16
Moi drodzy, partia Prawa i Sprawiedliwości to najbardziej stabilna partia w naszej Polsce, więc nie ma się co martwić. Natomiast nasz lokalny oddział działaczy PISu to osoby wykształcone, inteligentne, posiadające biegłą wiedzę z zakresu polityki lokalnej, więc naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Bardzo się cieszę, że nasz reprezentant Szanowny poseł Kilian mimo sędziwego wieku bardzo dobrze prosperuję.
Ku Chwale Ojczyzny !
Jo
Jo 13.07.2018, 00:24
Skończy się poparcie Rydzyka,skończy się pis tyle w temacie.
apolityczny
apolityczny 12.07.2018, 09:10
Same przysypiające dziadki. W Starogardzie mamy do czynienia z takim PiS Senior +. Nie łudźcie się że z takim potencjałem wygracie wybory. Może do rady parafialnej, ale i tam Nasz Starogard ma swoich kościelnych i szanse raczej marne
Xxx
Xxx 12.07.2018, 21:00
A to nasze do kościoła chadzają?
bolszewik
bolszewik 11.07.2018, 17:12
Witam towarzyszko Tereso. Poglądy macie zgodne z linią naszej partii.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.07.2018, 17:07
nowe hasło dla wyznawców sekty pisowskiej. tak zakłamanej, aroganckiej i tępej partii to jeszcze nikt nie widział. przebili nawet pzpr partię z której się wywodzą

Pozostałe