czwartek, 25 kwietnia 2024 15:55
Reklama

Po obu stronach Wisły na rowerze

Lipiec to czas wakacji, urlopów, wyjazdów… Ale też wyczekiwanego przez wielu rowerzystów rajdu po Powiślu i Kociewiu. W tym roku już po raz czwarty połączy rowerowe trasy po dwóch stronach wiślanego brzegu, tak jak łączy je most, który od paru lat służy przeprawie w tej części Pomorza.
Po obu stronach Wisły na rowerze

Wszystko rozpocznie się 21 lipca o godzinie 10.00 na Placu Jana Pawła II w Kwidzynie, skąd uczestnicy ruszą na nieco ponad 50 km trasę przez: Górki, Krzykosy, Otłowiec, Białki, Korzeniewo, Jaźwiska, Tymawę do Gniewu. Tam zorganizowany będzie nocleg w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór – bagaże będą przewożone). 

50 kilometrów dziennie 
W niedzielę, w drodze powrotnej z Gniewu przez Kociewie na Powiśle do pokonania będzie również ponad 50 km przez: Gogolewo, Majewo, Kierwałd, Smętowo, Opalenie, Korzeniewo do Kwidzyna.
– Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wspólnie z Urzędem Miejskim w Kwidzynie, Urzędem Miasta i Gminy Gniew oraz Gminą Morzeszczyn i Gminą Smętowo Graniczne serdecznie zapraszamy na kolejną edycję naszej imprezy rowerowej: 4. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy – mówi Piotr Kończewski z LOT Kociewie. – W dniach 21-22 lipca po raz kolejny aktywnie połączymy Powiśle z Kociewiem. Data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę w roku 2013. W tym roku rowerzyści startują po powiślańskiej stronie Wisły, a więc zgodnie z umową, i nazwa jest adekwatna: powiślańsko-kociewski – zaznacza. 

Tereny dobre na rower  
Rajd poza współorganizacją ze strony samorządów Kwidzyna, Gniewu, Morzeszczyna i Smętowa wsparł również finansowo Powiat Tczewski oraz Samorząd Województwa Pomorskiego. Rajdowi towarzyszyć będzie hasło promujące turystykę rowerową w województwie: Pomorskie kołem się kręci.
– Zarówno Powiśle, jak i Kociewie to doskonałe tereny do jazdy rowerowej. Co roku planujemy trasy tak, aby pokazać ciekawe zakątki naszych dwóch regionów – podkreśla Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie. – Długo oczekiwana budowa i otwarcie mostu przez Wisłę otworzyło te tereny wzajemnie na siebie nie tylko pod względem komunikacyjnym, ekonomicznym czy kulturalnym – jest też wpływ na rozwój turystyki.
 


Podziel się
Oceń

Reklama