Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

„Operator nalicza pieniądze
za usługę, z której nie korzystam” 

Nie od dziś wiadomo, że wielkie firmy świadczące wszelakie usługi prześcigają się w pozyskiwaniu klientów. Nie ma w tym nic złego, jeśli tylko metody nie są nieuczciwe. Zdaniem naszego Czytelnika, pana Romana, działania takie są praktykowane u jednego z największych w Polsce operatorów telekomunikacyjnych. Mężczyzna otrzymuje rachunki za usługę, z której nigdy nie skorzystał. Czy jest to celowa próba naciągnięcia klienta na dodatkowe koszta, czy nieporozumienie wynika z bałaganu w dokumentach firmy? 
 


Bakterie w parówkach! GIS wycofuje produkty z obrotu - Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed obecnością bakterii Listeria monocytogenes w parówkach z szynki. W badanych próbkach stwierdzono znacznie przekroczone normy. Produkty mięsne wycofywane są z obiegu.

Nie żyje Leszek Robert Gendzierski - muzyk i nauczyciel. - 14 czerwca w wieku 50 lat zmarł Leszek Robert Gendzierski – wychowawca wielu pokoleń uczniów i muzyk zespołu Canto. Uroczystości pogrzebowe śp. Leszka Gendzierskiego odbędą się dzisiaj - w środę, 20 czerwca. 
- Zawsze mogliśmy na niego liczyć, nigdy się na nim nie zawiedliśmy – wspominają bliscy zmarłego. 

Skorumpowany sędzia na wolności. Odsiadywał kawę w starogardzkim areszcie - Skazany w ubiegłym roku na karę 4 lat pozbawienia wolności Janusz K. opuścił starogardzki areszt. Skazany sędzia przez wiele lat był przewodniczącym wydziału karnego Sądu Rejonowego w Kościerzynie. Orzekał m.in. w sprawie Marcina P., późniejszego szefa Amber Gold. Janusz K. przyjął łapówkę i ryby w galarecie. 

25-latek targnął się na swoje życie. Co go do tego skłoniło…? - Do tragicznego zdarzenia doszło 13 czerwca przy ulicy Kościuszki w Starogardzie Gdańskim. Na swoje życie targnął się 25-letni chłopak. Wstępnie wykluczono udział osób trzech, lecz w dalszym ciągu rodzą się pytania: co skłoniło go do podjęcia takiej decyzji? 

Karetka pilnie potrzebna - Gmina Skarszewy z roku na rok się rozwija. Powstają między innymi osiedla deweloperskie, a więc przybywa nowych mieszkańców, ale karetki pogotowia ratunkowego stacjonującej w tym miasteczku wciąż brakuje. Niestety, taka sytuacja daje się we znaki - ostatnio doszło do dramatycznego zdarzenia. Jeden z zawodników dostał zawału serca podczas gry na boisku w Skarszewach. Uratowali go miejscowi strażacy przed przyjazdem karetki ze Starogardu. Czy mieszkańcy mają szansę na ambulans w swoim mieście? 

Problemy seniorów, mafia śmieciowa i pytania o zmiany w urzędach pracy - Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkał się w minioną niedzielę z mieszkańcami Kociewia oraz lokalnymi przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości. 

Wakacje nad wodą. Spędźmy je z głową! - Okres wakacji i odpoczynku to dla policjantów czas wytężonej pracy. Dbający o nasze bezpieczeństwo funkcjonariusze od wielu lat kontrolują kąpieliska, łodziami patrolowymi opływają akweny wodne oraz prowadzą działania edukacyjne promujące sposoby na bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Piłkarskie emocje. Mieszkańcy typują faworyta - Futbol, futbol, futbol, przeżyjmy to jeszcze raz. Gdy piłka w grze wyjdzie na strzał,
śledzi jej lot cały świat – śpiewała Maryla Rodowicz. To właśnie ta piosenka w 1974 roku zagrzewała polskich zawodników i kibiców podczas mundialu w na terenie RFN. Zdobyliśmy wówczas brązowy medal. A jak będzie tym razem? To się okaże w niedalekiej przyszłości. Trzymamy oczywiście kciuki za biało - czerwonych, ale czy nasi Czytelnicy również?
Zapytaliśmy Kociewiaków, kto ich zdaniem ma szansę na złoto, kto jest faworytem w grupie, a także czy mają ulubionego piłkarza. Odpowiedzi padały różne, ale przeważał duch patriotyzmu. 

Policyjny konkurs plastyczny - W Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyło się rozdanie nagród w ramach II konkursu plastycznego pn. „Policja – Chronimy i Pomagamy”. W tej kolorowej rywalizacji uczestniczyły 22 szkoły z terenu całego powiatu. Finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Po rozdaniu nagród uczniowie biorący udział w konkursie mogli przyjrzeć się bliżej pracy miejscowych funkcjonariuszy.

Wielki Festiwal Kolorów! - Weekend nie tylko przyniósł nam wiele emocji sportowych, ale także niezwykłą zabawę. W sobotnie popołudnie w Parku Nowe Oblicze odbył się fantastyczny Festiwal Kolorów! W ruch poszły kolorowe proszki, które o wyznaczonej godzinie powędrowały w górę, brudząc twarze uśmiechniętych dzieci. Nikt nie zważał tego dnia na brudne ubranie, liczyła się dobra zabawa. 

Dołącz do wydarzenia i pobij rekord Polski! - Podczas Dni Starogardu świętować będziemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystko za sprawą oficjalnej próby pobicia rekordu na najwięcej osób śpiewających hymn Polski jednocześnie

Stolica Kociewia stolicą sportu! - W ubiegłą sobotę stolica Kociewia zamieniła się w stolicę sportu. To wszystko za sprawą triathlonu, który odbył się już po raz drugi w tym rejonie. Setki zawodników konkurowały w trzech dyscyplinach – pływaniu, jeździe na rowerze, a także biegach. Zawodnikom towarzyszyła słoneczna pogoda i wysoka temperatura powietrza. Startując w Borzechowie, zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse. Sprawdźcie, kto dobiegł najszybciej na metę.  

70 lat minęło... jak jeden dzień! - Drugi czerwcowy weekend zapisał się w historii smętowskiej piłki nożnej, ponieważ 9 czerwca SKF LZS Pogoń Smętowo obchodziło swój jubileusz 70-lecia istnienia Klubu. Wydarzenie to połączyło ze sobą pokolenia piłkarzy z smętowskiej Pogoni, miłośników i kibiców klubu oraz działaczy, którzy przyczynili się do rozwoju i popularyzacji piłki nożnej w gminie. 

Pożegnanie z trenerem - Władze klubu Polpharma Starogard Gdański poinformowały, że kontrakt z 44-letnim szkoleniowcem Kociewskich Diabłów Miliją Bogiceviciem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Ogromny sukces starogardzkich piłkarzy! - Piłkarze Klubu Piłkarskiego Starogard wygrali finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim! 13 czerwca wynikiem 1:0 pokonali w Malborku GKS Przodkowo. Tym samym sprawili sobie wspaniały prezent na 10. urodziny klubu.

Co jest najsmaczniejsze na Pomorzu? - Wiemy już jakie potrawy podbiły serca, podniebienia i żołądki jurorów podczas Konkursu Kulinarnego o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie Smaki”. Konkurs to jedna z atrakcji Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego.

A w kościele... zabrzmiały dudy - W niedzielę, 17 czerwca w Zblewie odbył się ostatni koncert organowy, organizowany w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej na Kociewiu. Koncert szczególny i wyjątkowy, bo rzadko można usłyszeć w kościele dudy szkockie! A właśnie te zabrzmiały podczas zblewskiego koncertu!

Panele LED zastąpią oprawy sodowe - W Skórczu trwają prace polegające na  wymianie istniejących opraw sodowych oświetlających ulice miasta. Oprawy LED będą nowocześniejsze i bardziej energooszczędne. Pierwsze efekty już są widoczne. Niebawem mieszkańcy będą mogli cieszyć się z jasnego i przyjaznego dla oczu światła. 

Dostaną sprzęt do ratowania życia - 14 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, w imieniu gminy Czarna Woda, zastępca burmistrza Łukasz Łangowski przy kontrasygnacie skarbnika Barbary Kropidłowskiej podpisał umowę o dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości, na nabycie wyposażenia i urządzeń ratownictwa dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Czarnej Wodzie i Lubikach. 

Dyskusje przy kawie - W sobotę, 9 czerwca w odnowionej Sali Widowiskowej w Osiecznej odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia. Podczas spotkania jednogłośnie przyjęto sprawozdanie finansowe i merytoryczne. 

 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szoooook
szoooook 26.06.2018, 09:27
Z protokołu kontroli - brak dokumentacji medycznej uzasadniającej przyznane stopnie niepełnosprawności z określonych kodów, – brak uzasadnień przyznanych stopni niepełnosprawności oraz określenia zakresu i rodzajów ograniczeń spowodowanych naruszoną sprawnością organizmu wynikającą z rozpoznania choroby zasadniczej i chorób współistniejących, – przeprowadzone badania podmiotowe i przedmiotowe były niepełne i nie uzasadniały przyznania określonych stopni niepełnosprawności,
Realista
Realista 26.06.2018, 08:46
Trudno uwierzyć ,ze aż takie nieprawidłowości w temacie orzekania o niepełnosprawności przez Powiatowy Zespół pod kierownictwem dyrektora PCPR ?
Znowu interweniować będzie TVN UWAGA ?
Pan Chyla i Gabriel wybrali na dyrektora PCPR "swojego" i znowu klapa ?
Powinna być nadzwyczajna sesja powiatowa i won z nierobami co są winni tych niepełnosprawności.
ha ha
ha ha 26.06.2018, 14:16
Interweniować będzie w tylcu wizji z TVP
Gość
Gość 26.06.2018, 08:57
Wątpię czy radni powiatowi zadadzą sobie trud i przeczytają protokół z kontroli Powiatowego Zespołu Orzekającego o Niepełnosprawności.
Jest co czytać bo w wielu sprawach niesłusznie przyznano grupę inwalidzką .
Brak wymaganej dokumentacji medycznej.
Skandal na całą Polskie.
RADNI RUSZCIE SIĘ BO W KONCU WAS ROZLICZĄ.
pełnosprawny
pełnosprawny 26.06.2018, 08:28
Ile na tych nieprawidłowościach straciło państwo?, bo przecież przyznanie stopnia niepełnosprawności wiąże się z szeregiem uprawnień, różnymi ulgami, dofinansowaniami, zasiłkami etc.....
Gość
Gość 26.06.2018, 09:11
Jezeli nie było odpowiedniej dokumentacji i kontrola stwierdziła ,ze stopień niepełnosprawności bezpodstawnie przyznano to mozna wnioskować ,ze doszło do korupcji ?
Poważna sprawa.
net
net 26.06.2018, 09:23
To tak jak kiedyś przyznawano renty
Gość
Gość 25.06.2018, 23:48
Rozdawano "grupy inwalidzkie" jak świeże bułeczki ,bez odpowiedniej dokumentacji .
Powinni jeszcze raz wezwać tych pseudo niepełnosprawnych i odebrać im niesłusznie przyznane usprawnienia.
Sprawa powinna trafić do prokuratury.
Gość
Gość 25.06.2018, 22:14
Kolejna kontrola i kolejna afera .
Zarzad Powiatu do dymisji.
Niby orzekanie o niepełnosprawności bo bez odpowiedniej dokumentacji. Wiele stron protokołu kontrolnego o nieprawidłowościach.
Co jest grane ?
Dyrektor PCPR nie dorósł do stanowiska.
Kolejny brak nadzoru ze strony zarządu powiatu.
guru
guru 26.06.2018, 00:01
A dlaczego w necie taka cisza odnośnie niedawnej wyzyty/wycieczki władz miasta do Chin? Kto za to płacił? Jakie korzyści z tego wyjazdu sądla nas mieszkańców?
Gość
Gość 25.06.2018, 17:20
Powiatowy Zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności orzekł na podstawie niekompletnej dokumentacji.
Wg.protokołu pokontrolnego w sprawie z 2017 roku orzeczono niezdolność do pracy i prawo do zaopatrzenia ortopedycznego wg.karty wizyt w poradni neurologicznej z roku 2012 .....????
Kto tam pracuje ?
Kto ich zatrudnia ?
Warto poczytać protokoły z kontroli i zobaczyc kolejną aferę pod okiem panów z zarządu powiatu.
Brawo Głos Kociewia -na ich stronie znajdziecie te informacje.
kicker
kicker 25.06.2018, 23:40
Brawo Głos Kociewia teraz zajmijcie się społdzielnia mieszkaniową i wyborami w niej, zatrudnieniem w urzędzie miasta i starostwie w ciągu obecnej kadencji, zatrudnieniem w spółkach miejskich i powiatowych w obecnej kadencji.
miki
miki 26.06.2018, 22:24
A kalinka jeszcze w spółdzielni działa?
POWIAT
POWIAT 25.06.2018, 20:20
jprdl W 2017 r.,orzeczono stopień niepełnosprawności osobie która nie dostarczyła wymaganej dokumentacji medycznej a oparto się na dokumentacji z 2012 r., - schorzenie dotyczyło stanu psychicznego a orzeczono w orzeczeniu, że należy się zaopatrzenie ortopedyczne.

Kolejne orzeczenie dotyczyło padaczki alkoholowej nie dołączono aktualnej dokumentacji medycznej oparto się na dokumentach z 1994 r i 2001 r.pomimo to ustalono stopień niepełnosprawności

Wiele orzeczeń niepełnosprawnych wydano na nieaktualnej dokumentacji medycznej lub tez brak jakiejkolwiek dokumentacji medycznej. Nieuzasadnione przyznanie karty parkingowej

To są jakieś jaja?

Tymczasem nagrody w PCPR

W latach 2015 – 2017 wypłacono pracownikom następujące kwoty nagród i premii:

– w 2015 roku wypłacono pracownikom 87 769,00 zł nagród oraz 22 654,50 zł premii,

– w 2016 roku wypłacono pracownikom 75 550,00 zł nagród oraz 23 119,00 zł premii,

– w 2017 roku wypłacono pracownikom 96 968,00 zł nagród oraz 31 244,20 zł premii.

Łącznie na nagrody i premie w latach 2015 – 2017 przeznaczono
– 337 304,70 zł.
Anty
Anty 25.06.2018, 21:47
SZANOWNY PANIE WICESTAROSTO CHYŁA TE NAGRODY TO SKANDAL BO DYREKTOR NIE PANUJE NAD SWOIMI OBOWIAZKAMI I O TYM SWIADCZY KONTROLA POWIATOWEGO ZESPOŁU DO SPRAW ORZEKANI. BRAK WAM WIARYGODNOSCI.
PAN I DYREKTOR POWINNIŚCIE ODEJŚĆ I TO NATYCHMIAST.
POCZYTAJCIE PROTOKOŁY Z KONTROLI TO BĘDZIE TRUDNO UWIERZYĆ JAK SOBIE LEKCEWAŻĄ OBOWIAZKI.
DYSCYPLINARKA.
Szadokierski Bartosz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gd.
2016 r – 2.000 zł brutto
– za zaangażowanie w realizację powierzonych zadań
2017 r – 10.400 zł brutto
Łącznie: 12 400 zł brutto
– za zaangażowanie w realizację powierzonych zadań,
– za kontynuację realizacji zadań programu ”Aktywny Samorząd” na 2017 r. związanych z
nadzorem nad prawidłową realizacją Programu, monitorowaniem oraz kontrolą wydatkowania środków na powyższe zadania
UZASADNIENIE TYCH NAGRÓD W OBLICZU AFERY I NIEPRAWIDŁOWOŚCI BRZMI JAK KPINA.
lokiszon
lokiszon 25.06.2018, 23:45
To wice prezydek też za zaangażowanie w realizację powierzonych zadań chyba miał nagrode. TAk powiat i miasto sie bawią.
Gość
Gość 25.06.2018, 16:14
I znowu nieprawidłowości ,tym razem w Powiatowym Zespole d/s Orzekania o Niepełnosprawności.
Przewodniczącym zespołu jest DYREKTOR PCPR w Starogardzie ten sam ktory dostał za ubiegły rok ok. 10 tysiecy zł nagrody .
Szok bo Zarzad Powiatu znowu nie miał nadzoru ?
Ciekawe co na to radni PiS ,znowu sprawa zostanie bez konsekwencji a może dodatkowa nagroda dla pana dyrektorka ?
Co za bałagan bo moim zdaniem mści sie ,ze przyjęto na stanowisko dyrektora PCPR człowieka niestety bez doświadczenia ?
Pani Chyła wstyd.
kiker
kiker 25.06.2018, 17:37
Tak tam było zawsze....Zaczęło się od stołka dla etatowego za prowadzenie biura poselskiego a później było jeszcze gorzej.... Peło gdzie jeszcze jest przy korycie to kosi ile może.... zresztą obecna partia rządząca robi to samo.... zarządy obsadzone niekompetentnymi baranami!
king
king 25.06.2018, 20:07
Kiker a kto tak nie robi? Wszyscy są siebie warci i tyle! Zobacz zatrudnienia w spółkach miejskich i urzędach po przejęciu władzy przez NS.
Obywatel
Obywatel 25.06.2018, 17:51
PO a gorszym szkodnikiem jest jego koalicjant .
Czerwona kartka dla Chyły.
Lysy
Lysy 24.06.2018, 10:37
Walczak aut PIS
Obywatel
Obywatel 24.06.2018, 11:04

Radni PIS w POWIECIE są mało efektywni.Nie potrafią albo nie chcą kontrolować działania beznadziejnej koalicji Po-SK.
PUBLICZNE pieniądze przeciekają przez palce ,nieprawidłowości bez konsekwencji dla zarządu a w ślad za tym wysokie nagrody dla kierowniczej kadry .
Kupę pieniędzy publicznych na lans "świętej trójcy" z zarzadu .Prawie na każdej fotce przy nawet zwykłym spotkaniu "święta trójca" w komplecie a kto sprawuje nadzór nad podstawowymi obowiązkami ?
Gdyby nie Stowarzyszenie Głos Kociewia nie mielibyśmy pojęcia o wielu niechlubnych sprawach autorstwa zarządu.
Radni podwyzszyli sobie diety bezkrytycznie i teraz zgodnie przytakują okropnej władzy powiatowej ????
Czyj interes reprezentują wyborców czy Chyły i Gabriela ?
Ja
Ja 24.06.2018, 12:47
A czego spodziewales sie po PiS? Bo chyba nie uczciwosci i na pewno nie rozumu.
ty
ty 25.06.2018, 14:41
Ta koalicja powiatowa jest słabiuśka ale ta miejska czyli PiS i Nasz Starogard jest chyba jeszcze słabsza o ile jeszcze istnieje bo tam sobie ponoć radnych podbierają...
Obywatel
Obywatel 25.06.2018, 16:50
Tej koalicji z powiatu nikt nie przebije.
Zobacz na stronie głosu kociewia sa opublikowane wyniki kontroli Powiatowego Zespołu d/s orzekania o niepełnosprawności.
Tragedia bo tyle nieprawidłowości .Ten nowy dyrektor pcpr jest przewodniczącym zespołu i to świadczy o jego nieudolności.
Niech wraca skąd przyszedł bo osoby niepełnosprawne to nie worki kartofli ,ze można ich tak traktować.
GDZIE jest zarzad powiatu zwłaszcza pan Chyła i Gabriel ?
miki
miki 25.06.2018, 20:11
Mam tylko nadzieję Obywatelu, że nie jestem z PiSu bo wtedy wpisy o niepełnosprawnych byłyby szczytem hipokryzji.
Obywatel
Obywatel 25.06.2018, 21:24
Jestem bezpartyjny ,ale oczekuje od opozycji w Radzie Powiatu czyli PiS jakiejkolwiek aktywności.
Jak widział koalicja PO - SK to jest upadek.
tutam
tutam 22.06.2018, 00:05
Kto pamięta starogardzkie neony z lat 70-tych? Polfa, Sopot-Plast, Jubiler, Kupuj w sklepach PSS.
Patriota
Patriota 21.06.2018, 12:19
Kto z zarzadu powiatu podniesie konsekwencje za " aferę" z przemocą wobec dzieci w rodzinie zastępczej ? Skandaliczna sprawa obiegła cała Polskię.
Zwolniono dyrektorkę PCPR a kto miał nadzór z ramienia zarządu powiatu mówi się ,ze Chyła ?
Kto wyjaśni za co te wysokie nagrody dostał PCPR ?
Nowy DYREKTOR PCPR dostał od zarzadu aż 10 tysięcy za jeden rok ?
Koalicja PO i SK gorsza od PiS.
PANIE Pośle Neumann udaje pan czy guzik pana interesuje co robi o obłuda powiatowa koalicja ?
Nemo
Nemo 24.06.2018, 09:20
Nie tylko nowy dyr. dostał nagrodę jak minister ,ale jeszcze inni pracownicy szczególnie wyróżnieni finansowo np.dyr P Urzedu Pracy ?
Łatwiej krytykować pis a na szczeblu naszego powiatu "ministrowie" zostali sowicie obdarowani za wątpliwe zasługi ?
Obłuda.
nygus
nygus 21.06.2018, 22:45
A gorsza od PiS i NS? Raczej nie
ciekawy
ciekawy 20.06.2018, 22:05
ktoś wynosił informacje kto jest członkiem pewnej spółdzielni a kto nie przed wyborami jakiś łysy podobno ktoś coś wie?
kriskros
kriskros 21.06.2018, 08:44
Jeżeli jest prawdą co piszesz (a śmiem w to wątpić) to zawiadom odpowiednie organy, a jeśli nie to obawiam się , że będziesz miał problem.
pisiory to szczyt obłudy
pisiory to szczyt obłudy 20.06.2018, 19:15
Pisiory walczą o zakaz handlu w niedzielę bo ten dzień ma być dla Boga i rodziny. Teraz wyłazi Beatka z worka iż Bóg to mały uzurpator i jego sługusy (ewentualnie i Rydzyk) a rodziną są "rodziny" Radia Toruńskiego Kacyka i ewentualnie "rodzina pisiorów".
obywatel
obywatel 20.06.2018, 22:42
Nie dla boga tylko by ludzie mieli przynajmniej czasami wolną niedziele ! Jak wasze urzędy zostaną otwarte w niedziele to i sklepy mogą być otwarte !!! Dlaczego w urzędzie to tylko od poniedziałku do piątku i to w ograniczonych godzinach można załatwić sprawy ????
ciekawski
ciekawski 20.06.2018, 17:57
Czy pisiory oddwawały Sasinowi niedzielny hołd?
Starogardzianin
Starogardzianin 20.06.2018, 17:57
Za ten bałagan w sobotę odpowiedzialny za ten bajzel na ulicach powinien ponieść konsekwencje razem z Prezydentem odpowiedzialnym za dobór swoich pracowników

Pozostałe