×
Środa, 26.09.2018, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  • 23.05.2018, 22:00
  • redakcja
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego
W najbliższy czwartek na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

24 maja od wczesnych godzin rannych, na drogach naszego województwa zobaczymy większą ilość policjantów, którzy będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zachowanie innych uczestników ruchu wobec pieszych i rowerzystów. Wraz z dobrą pogodą na naszych drogach pojawiło się więcej rowerzystów, w atrakcyjnych turystycznie miastach natomiast zauważamy przyjezdnych, którzy zwiedzając nie zawsze zwracają uwagę na obowiązujące przepisy. W okresie letnim należy szczególnie uważać na drogach. Rowerzystom przypominamy, że jazda w kasku nie jest obowiązkiem, ale jest zalecana i niejednokrotnie uratowała życie podczas upadku. Pieszym przypominamy o uważnym przechodzeniu przez przejścia. 

Zielone światło nie daje nam gwarancji bezpieczeństwa. Należy myśleć również za innych. Oślepiające słońce nie pomaga kierowcom. W rejonach przejść dla pieszych dochodzi do największej ilości zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tt
tt 3.06.2018, 12:28
Dlaczego od rowerzystów nie wymaga się karty rowerowej ??? Przecież oni są uczestnikami ruchu drogowego , a w większości nie znają zasad i znaków drogowych !
Ja
Ja 3.06.2018, 10:31
Jak jóż jestem to z innej beczki.
Jeżdżę Skarszewską ale i chodzę na spacer.
Na odcinku od torów do Derdowskiego po stronie stacji paliw pseudorowerzyści nawet całymi rodzinami obijają boki przechodniom i jeszcze są obużeni że pokażesz ścieżkę rowerową po 2 stronie a policja ma to w d...e
Ja
Ja 3.06.2018, 10:15
W czerwcu 20,,,roku między biedronką a hydmetem na przejście dla pieszych zza kuriera wjechały mi 2 16latki Jedną wymanewrowałem ale drugiej przyłożyłem w tylne koło zatrzymując się na przejściu..Poza siniakami nic się nie stało.
Sąd dla nieletnich w Starogardzie uznał jednoznacznie winnymi 2 dziewuchy a za miesiąc sąd w Starogardzie uznał że to ja jestem winny spowodowania kolizji za niezachowanie szczególnej ostrożności.Fakt 200 zł.to niewiele ale kto komu wjechał?
Po drugie 2 sądy i 2 różne wyroki w tej samej sprawie.
Takie jest prawo w Starogardzie
k
k 25.05.2018, 01:34
W ostaniach latach plagą na ulicach są ROWERZYŚCI ! Jakim to trzeba być "bezmózgiem" by pchać się z impetem na pasy nie przewidując, że bardzo często kierowcy ich nie widzą bo nie mają oczu dookoła głowy ! pytanie też do administratorów/zarządców dróg i ulic :kto to wymyślił by sadzić krzaki na skrzyżowaniach ? Przykład to rondo na ul.Mickiewicza, gdzie krzaki zasłaniają pieszych i tych rowerzystów pędzących ścieżką rowerową. Bardzo niebezpieczne miejsca to np.wyjazdy z Biedronek na ul. Zielonej i Skarszewskiej - rowerzyści pędzą i pakują się często pod maski wyjeżdżających samochodów !
Bardzo niebezpieczne jest też nowe po remoncie skrzyżowanie ul.Pelplińskiej z Jabłowską. Wydawałoby się, że bezpieczne bo ze światłami, ale tam też jest ścieżka rowerowa i rowerzyści bardzo często wjeżdżają bez zatrzymania pod samochody bo mają zielone światło.
Trzeba też wspomnieć, ze wielu rowerzystów ma w uszach słuchawki i to powinno byc karane !!!! Mam nadzieję, że po częstych bardzo tragicznych wypadkach zmienią się przepisy !

Popieram wpsy "nikt" i "ania" !
kiker
kiker 25.05.2018, 09:18
"bardzo często wjeżdżają bez zatrzymania pod samochody bo mają zielone światło." - czy ty używasz czasami rozumu i myślisz jak coś piszesz!!! Na Zielonej i Skarszewskiej jest wyjątkowo dobrze widoczna i prosta droga rowerowa z obu stron.... Jak masz tam problemy to zastanów się nad sobą bo prawdopodobnie stwarzasz innym użytkownikom zagrożenie swoją niepewnością. Nie ma skrzyżowania Pelplińskiej z Jabłowską w Stg!
x
x 25.05.2018, 13:10
Ten głos to czyżby głos ROWERZYSTY ? A do tego nie z Stg. ?;) Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 222 w kierunku Skórcza i A1 .... czyli to jest ul.Pellińska , a na światłach można skręcić w lewo w .jaką ulicę ? Jabłowską !:)
Nikt
Nikt 24.05.2018, 15:38
Rowerzyści są gorsi. Wyjeżdżają prosto przed maskę - bo jest ścieżka rowerowa i on ma prawo - tak tylko, że ja jadę drogą z pierwszeństwem i nie stanę w miejscu jak mi taki wyskoczy nagle z boku bez zwalniania i nawet bez rozglądania się. Widzę takie przypadki na ulicy Skarszewskie - róg Derdowskiego. Tam zginęła właśnie w taki sposób kobieta a mi przeleciał taki geniusz tuż przed maską. Miał więcej szczęścia niż rozumu.
ania
ania 24.05.2018, 15:36
Czy rowerzysta poruszający się po scieżce rowerowej ma obowiązek zasygnalizowania ręką skrętu? Jadąc od strony Tczewa na ul. Mickiewicza widzę kątem oka goscia na roweryku, podjeżdzam zeby wjechac na rondo, a on w ostatniej sekundzie wjezdza mi przed maskę. Zeby chociaż zasygnalizował że będzie zjeżdżał i skręcał w prawo, nie jestem duchem św i skąd mam wiedzieć czy jedzie prosto czy skręca. Tylko moja czujnosc uchroniła i jego, i mnie przed przykrymi następstwami. Ludzie, tak jak ktos napisał samochód nie zatrzyma się w miejscu. Dajcie nam i sobie szansę!
Edek
Edek 24.05.2018, 08:39
I moze wytlumaczyc zeby nie wlazili i nie wjezdzali na przejscia jak swiete krowy.idzie taki chodnikiem i nagle skreca i wlazi na przejscie nawet sie nie rozgladajac. Auto nie stanie w miejscu.dac kierowca szanse na zauwazenie i wyhamowanie.
vs
vs 24.05.2018, 10:36
To Edek napisz również uwagę kierowcom , że jak jest zielona strzałka w prawo i linia warunkowego zatrzymania, żeby nie wjeżdżali jak święte krowy na przejście do samego skrzyżowania. Jest nawet na to przepis w PRD

Pozostałe