Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Do Gdańska autostradą A1!

  • 16.05.2018, 11:39
  • redakcja
Do Gdańska autostradą A1!
Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób podróżujących do Gdańska i korzystających z połączeń PKS w Starogardzie Gdańskim. Najprawdopodobniej już od czerwca autobusy będą jeździły autostradą A1.

- Rekomendowałem prezesowi PKS w Starogardzie rozwiązanie, które znacznie ułatwi podróżowanie ze Starogardu Gdańskiego do Gdańska i z powrotem - podkreśla Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego. - Mam na myśli możliwość przejazdu autostradą A1. Jest to związane z trwającymi obecnie pracami na drodze wojewódzkiej nr 222 i występujące na tej trasie tzw. wahadła, które znacznie utrudniają, a przy tym też wydłużają przejazd.

Rekomendacja władz Powiatu Starogardzkiego to tak właściwie zielone światło dla zarządu starogardzkiego PKS. Już podjęto liczne działania, aby jak najszybciej móc wprowadzić zaproponowane rozwiązanie.

- Bardzo staramy się, aby nasze autobusy korzystały z odcinka autostrady A1 już w czerwcu - przyznaje Andrzej Pograniczny, Prezes Zarządu PKS w Starogardzie. - To, czy nam się to uda, zależy jednak od stosownych pozwoleń, o które występujemy. Wyznaczona została trasa, jaką będą pokonywały nasze autobusy. Będą one tak, jak dotychczas przejeżdżały przez miasto Starogard Gdański, a w obrębie miasta ostatni przystanek byłby przy ulicy Mickiewicza, koło stacji paliw. Następnie autobusy zatrzymywałyby się w Swarożynie, wjeżdżały na autostradę i zjeżdżały z A1 naS-7 i na wysokości zjazdu Lipce włączały się do ruchu w Trakt św. Wojciecha w Gdańsku.

Pasażerowie z pewnością ucieszą się z tej wiadomości, tym bardziej że zdecydowanie skróci się czas podróży. Przy okazji uspokajamy. Cena biletu wzrośnie nieznacznie, ale nie powinna przekroczyć 15 zł (ze Starogardu Gd. do Gdańska).

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sil
sil 6.07.2018, 18:17
czym do gdanska 4 lipca wysiadly hamulce w autobusie 10 18stary autobus ledwo zipal bez klimy tak ratuja pks nikt nie zginol
Jac
Jac 25.05.2018, 16:47
Ten artykuł to opłacona reklama ? Bo nie wierzę aby taki bełkot ktoś za darmo umieścił w gazecie.
wojtek
wojtek 21.05.2018, 21:25
a co z mieszkańcami miejscowości na trasie
Kolega!!!
Kolega!!! 19.05.2018, 10:43
A od Czerwca drozsze bilety miesieczny 230 zl a jednorazowy 15zl !!!!!!!
M
M 18.05.2018, 15:26
Moglibyście wkoncu zadbac o pasazerow wlaczajac klime bo jest praktycznie w kazdym pks to jest kpina siedzimy stoimy jak jakies sardynki z przemytu codzienna jazda to straszna katorgia
kkk
kkk 20.05.2018, 12:17
mozesz pisać, ci z PKS tegi i tak nie zrozumieją :)
noe
noe 18.05.2018, 21:27
klima zapewne dział tylko w tym co jest na zdjęciu:)
Pasazer
Pasazer 18.05.2018, 15:22
A co z pasażerami z okoliczznych wsi przez ktore przejeżdża pks jak to bedzie wygladalo
leo
leo 18.05.2018, 07:08
Pewnie to będzie linia 430 :) może redakcja zapyta władze PKS dlaczego 430 nie jeździ w soboty i niedziele. PKS to barany.
Rychu
Rychu 17.05.2018, 19:03
32) Szadokierski Bartosz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gd.
2016 r – 2.000 zł brutto
– za zaangażowanie w realizację powierzonych zadań
2017 r – 10.400 zł brutto
Łącznie: 12 400 zł brutto
– za zaangażowanie w realizację powierzonych zadań,
– za kontynuację realizacji zadań programu ”Aktywny Samorząd” na 2017 r. związanych z
nadzorem nad prawidłową realizacją Programu, monitorowaniem oraz kontrolą wydatkowania środków na powyższe zadania

Dopiero co zaczął pracę a już kupę nagrody mu dali i to za co ,za prawidłowy nadzór i monitorowanie ?????
Kto przyzał kto go tak ocenił ,pryncypał Chyła?
To za co dyrektor otrzymuje pensje ?
Suweren
Suweren 17.05.2018, 16:54
Może czegoś tu nie rozumiem ,władze powiatu i miasta również nominowane do nagrody "Super Samorząd" ?
Czyż to ma być nagroda za afery w pomocy społecznej szokujące całą Polskę? 'Za CBA w STAROSTWIE i za odszkodowanie 32 tysiące złotych dla b.dyrektor które powiat zaplacił z kasy publicznej za wypowiedzenie umowy z naruszeniem prawa ? I tak starosta nie wytłumaczył dlaczego tak zrobił chociaż w starostwie opłacany jest zespół prawniczy ? Czyż nie jest to kpina ze społeczeństwa ,ze w tej sytuacji przewodniczący zespołu radców prawnych dostaje wysoką nagrodę ?
Super Samorząd za bezkrytyczne podniesienie przez radnych i tak wysokich diet ?
Za wysokie nakłady na promocje zarządu powiatu ? Za okazałe nagrody przyznane przez super władze miejskim i powiatowym "ministrom"?
Wysokie diety, nagrody,limuzyny to jest obraz super samorządu ?
Czyż władze nie powinne pracować transparentne, , rzetelnie i budować dobrej współpracy ze społeczeństwem ?
Muszą mieć motywatora ? Co prawda
dzieki Stowarzyszeniu Glos Kociewia władze ujawniły dane publiczne ,ale łaski nie robiły bo to należy do ich obowiązków.
Czy dzieki tej współpracy lepiej działają ?
Nie sądzę bo nas wyborców mają głęboko w ..
olo
olo 17.05.2018, 18:26
Przestań szczekać. Miasto ma rejestr umów. Rychu szczekaj dalej. Myślisz że to polityka? To zobaczysz. Dajesz wstyd swojej partii.
Rychu
Rychu 17.05.2018, 18:47
Olo o jakie umowy ci chodzi ?
Bolek :)
Bolek :) 17.05.2018, 09:52
Zróbcie połączenie bezpośrednie ze Starogardu, przez A1, obwodnicę południową i tunel, stadion, stocznia i na dworzec główny. Rozsądna cena biletów miesięcznych, odjazd po 5 rano. Powrót po 14:30 z głównego tą samą trasą :) taki koncert życzeń
Jan
Jan 17.05.2018, 08:30
Remont 222 rozpoczął się w sierpniu 2017 i potrwa do końca czerwca przyszłego roku i dopiero teraz starostwo i prezes PKS obudzili się żeby znaleźć alternatywną trasę omijającą ten remont ??? Czy prezes policzył słupki w excelu i zauważył że coraz mniej ludzi jeździ. Ewidentnie widać że część ludzi którzy muszą dojeżdżać, dojeżdżają w inny sposób. Wczoraj rano jechałem to autobus wiozl aż 7 osób. Brawo mistrzowie marketingu starogardzkiego PKSu :)
Powodzenia
Powodzenia 16.05.2018, 21:07
I zas okazja by podniesc ceny biletow autobusy trupy totale lekko z gorki i luz byle zaoszczedzic malo tego brudne w srodku wstyd totalny
Sp
Sp 17.05.2018, 08:16
Za to plus nie stoisz w korku a ludzie we wiosce nie wdychaja spalin
jo
jo 16.05.2018, 20:43
A kto będzie ściągał ten złom z autostrady znowu właściciel autostrady zarobi. Te trupy nie pojadą więcej niż 60 km/h potencjalne zagrożenie.
kiker
kiker 16.05.2018, 18:23
Remont dw222... to są jaja, tam ślimacze tempo to mało powiedziane. Oni to będą remontować 8 lat....
M
M 18.05.2018, 15:28
Prawda zenada
gosciu
gosciu 16.05.2018, 17:44
od dzisiaj kolejne dodatkowe wahadełko w Kleszczewie i jeszcze żadne wcześniejsze nie skończone ;)
Trzcińsk/Siwiałka
Gołębiewo Średnie
Gołębiewo Wielkie
Kleszczewo
Arciszewo
i kilka do Straszyna :D super sie jedzie ...
M
M 18.05.2018, 15:28
Koszmar
Pp
Pp 16.05.2018, 18:17
Spoko, jeszcze dwa lata i będzie zrobione :)))))))
Ms
Ms 16.05.2018, 13:54
15 zł za przejazd do Gdańska. Cena jak za Pendolino :-D
Jm
Jm 16.05.2018, 16:31
Flota PKSu to przecież jakość zbliżona do Pendolino. Już widzę te rozsypujące się SETR'y na autostradzie.
Suweren
Suweren 16.05.2018, 13:44
PANIE Gabriel rozliczcie wysokie nagrody,ktore przyznaliscie pracownikom.
To skandal bo poseł Neumann krytykuje PiS a koalicja PO -SK jest gorsza bez dwóch zdań.
Co też takiego zrobił nowy dyrektor PCPR ,ze dostał za ostatni rok 10 tysięcy zł ?
Czy to ma związek ,ze to jest znajomy Chyły ?
Za co konkretnie dostał wysoką nagrodę dyrektor Urzędu Pracy Pan Banach ?
Nie mówiąc o reszcie waszych "ministrów" ?
Jak jest to możliwe ,ze starosta wypowiedział umowę o pracę b.dyrektor z naruszeniem prawa a prawnik dostał nagrodę ?
Wstydu nie macie ,oddajcie nagrody !
podatnik
podatnik 16.05.2018, 15:46
Taaakkkk a kto zapłaci za wycieczki do Diepholz i Foshan? Ze swoich niech władza płaci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rafal
Rafal 16.05.2018, 16:28
Za wycieczkę UM zapłacił 12 tys zł (koszt samego transportu które zainkasował ...... PKS) rozliczenie jest w biuletynie UM
danfan
danfan 16.05.2018, 15:31
Danio ty oddaj pierwszy
xxx
xxx 16.05.2018, 13:42
Jestem ciekawa co z innym "podróżnymi" , którzy korzystają z tej linii, a nie jada do Gdańska? Mają przesiąść się na rower ?
tomasz p.
tomasz p. 16.05.2018, 12:54
Jeżeli ze Starogardu do Gdańska to tylko i wyłącznie pociąg. Bilet kupuje przez internet, płacę kartą całe 7,30 zł i jadę 50 minut. Relikt PRL-u jakim jest PKS może się schować z tyłu. Jaką prędkością pojadą te autobusy autostradą ? 50 km/h ? z górki luz ?
fiufiu
fiufiu 16.05.2018, 12:47
od czerwca jak już będzie "po szkole" rychło w czas

Pozostałe