Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Powiat gotowy do sezonu letniego

  • 16.05.2018, 10:12 (aktualizacja 16.05.2018 10:32)
Powiat gotowy do sezonu letniego
Za nami druga edycja seminarium naukowego „Bezpieczeństwo, medycyna, zdrowie i kultura fizyczna”, które odbyło się pod patronatem starosty starogardzkiego. Program konferencji był bardzo bogaty. Podczas spotkania omawiano najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

Uroczystego otwarcia seminarium dokonali główni organizatorzy tego przedsięwzięcia, czyli Wiesław Wika, rektor Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie Gd., starosta Leszek Burczyk oraz Dariusz Skalski, wykładowca akademicki i pomysłodawca konferencji.
- Życzę owocnych obrad oraz merytorycznej publikacji pokonferencyjnej, by stanowiła istotny dokument na temat tego, jak należy postępować będąc ratownikiem lub świadkiem zdarzeń niebezpiecznych, do których dochodzi nad wodą - stwierdził Wiesław Wika.


Spotkania ze służbami 
Spotkanie to odbyło się już po raz drugi w auli Pomorskiej Szkoły Wyższej. 
-  Wartość merytoryczna ubiegłorocznego seminarium została oceniona na bardzo wysokim poziomie i ten poziom z pewnością zostanie zachowany. Tematyka związana z bezpieczeństwem idealnie wpisuje się w to, co powiat ma ustawowo wpisane w swoje zadania. W każdym powiecie, w tym także u nas, działa komisja bezpieczeństwa, gdzie omawiane są wszelkie kwestie związane z bezpieczeństwem na terenie powiatu starogardzkiego – mówił Starosta Leszek Burczyk. - Co dwa tygodnie spotykam się z przedstawicielami służb i inspekcji i również szczegółowo poruszamy tematy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Analiza różnego rodzaju przypadków służy temu by móc przeciwdziałać wielu niebezpieczeństwom. Staramy się więc wyposażać inspekcje oraz straże w taki sprzęt, który umożliwia jeszcze bardziej sprawne działanie – podsumował starosta. 


Mieszkańcy czują się bezpiecznie 
Podczas konferencji dużą część zajęły zagadnienia związane z bezpieczeństwem nad wodą. Bardzo szczegółowo mówił o tym temacie Dariusz Skalski, który przedstawił kwestie bezpieczeństwa w opinii mieszkańców powiatu starogardzkiego. Z przeprowadzonych przez doktora Skalskiego badań wynika, że większość mieszkańców czuje się raczej bezpiecznie na terenie kąpielisk ulokowanych w powiecie starogardzkim. Była też m.in. mowa o działaniach policji na rzecz bezpieczeństwa nad wodą, które przedstawiła Magdalena Formela z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Nawiązano także do RODO w ochronie zdrowia i przedstawione zostały nowe obowiązki dla placówek medycznych. Podczas konferencji nie mogła zabraknąć wielu ważnych słów związanych z kwalifikowaną pierwszą pomocą, o której mówił Adrian Cichawa, ratownik medyczny z Kociewskiego Centrum Zdrowia.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe