Niedziela, 27.05.2018, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wypadek na ulicy Zblewskiej. Samochód potrącił rowerzystę

  • 14.05.2018, 18:16 (aktualizacja 14.05.2018 18:19)
  • redakcja
Z OSTATNIEJ CHWILI: Wypadek na ulicy Zblewskiej. Samochód potrącił rowerzystę Fot. Archiwum/ Kociewiak.pl
Przed kilkoma minutami na ulicy Zblewskiej, koło sklepu sieci Tesco, doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejscu pracują strażacy, policjanci i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, ranny rowerzysta z obrażeniami ciała przewieziony zostanie do starogardzkiego szpitala.

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ed
Ed 20.05.2018, 08:33
PO jest skończone ten śmieszny Niu....n powinien iść siedzieć za przekręty a te Gabr..... o krzywych nogach - taborety powinni przestać doić nasz Powiat.
nie nasz
nie nasz 23.05.2018, 08:09
W Chinach o tym usłyszałeś?
karaś
karaś 19.05.2018, 09:24
to jest już po PO ...jaka ulga
tylko pis
tylko pis 23.05.2018, 08:10
I po tych stowarzyszeniach również. Przyjdzie pis to będzie porządek.
tomasz
tomasz 19.05.2018, 09:17
mam nadzieję że tym raZem w wyborach ludzie nie będą na PO głosować. Dośc Gabryjelów i Burczyków i kliki ich znajomych
Suweren
Suweren 19.05.2018, 11:45
Sądzę ,ze ludzie mają już ich dość a zwłaszcza Chyły wicestarosty i jego "dworu".
To już czas na zmiany.
Suweren
Suweren 20.05.2018, 09:40
Już zaczyna się kampania wyborcza i już ruszają do ataku ,zeby ponownie dostać się na stołki i pobierać sowite wynagrodzenia ,wyjeżdżać za publiczne pieniądze za granicę, wozić się limuzynami.
Tym z" powiatu" trzeba w końcu powiedzieć STOP.
yo jo
yo jo 22.05.2018, 15:33
Za granicę wyjazdy to ci się chyba z tymi Naszymi z miasta pomyliło.
mar
mar 19.05.2018, 06:17
O znów ci ze śmiesznego stowarzyszenia rozpoczynają kampanię wyborczą:) i tak jak 4 lata temu będzie artykuł o odchudzaniu a ci będą nawalać w Gabriela. Przypominacie sobie chłopcy jak się to skończyło 4 lata temu? Ilu macie radnych w Powiecie? A ile PO ?
Aleksandra
Aleksandra 22.05.2018, 15:44
Tylko nie ci ze stowarzyszenia. Co oni niby robią dla miasta i dla powiatu? Co sami wymyślili. Gdzie nagrania video z sesji rady miasta aby ludzie mogli oglądać radnych w akcji? Kolejna rzecz - zatrudnienie w spółkach i instytucjach zależnych od władz miejskich od początku kadencji proszę o podanie nazwisk i można tego mnożyć i mnożyć. Ale żeby było jasne inni nie są nic lepsi. Napisałabym że wszyscy są siebie warci!
Ona
Ona 22.05.2018, 15:58
Ola transmisji nie ma też z sesji powiatu.
Musi nadejść zmiana.
Aleksandra
Aleksandra 23.05.2018, 08:25
Jako starogardziankę bardziej interesuje mnie to co się dzieje w mieście, w powiecie mniej. Jak słyszę, że niektórzy radni miejscy przez prawie cztery lata praktycznie nie zabrali głosu to ja się pytam co oni tam robią? Pobierają diety tylko? Ale masz rację że również w powiecie powinny być transmisje video z sesji.
Gość
Gość 17.05.2018, 07:31
PANIE Gabriel rozliczcie wysokie nagrody,ktore przyznaliscie pracownikom.
To skandal bo poseł Neumann krytykuje PiS a koalicja PO -SK jest gorsza bez dwóch zdań.
Co też takiego zrobił nowy dyrektor PCPR ,ze dostał za ostatni rok 10 tysięcy zł ?
Czy to ma związek ,ze to jest znajomy Chyły ?
Za co konkretnie dostał wysoką nagrodę dyrektor Urzędu Pracy Pan Banach ?
Nie mówiąc o reszcie waszych "ministrów" ?
Jak jest to możliwe ,ze starosta wypowiedział umowę o pracę b.dyrektor z naruszeniem prawa a prawnik dostał nagrodę ?
Wstydu nie macie ,oddajcie nagrody !
miszcz
miszcz 17.05.2018, 08:13
To samo w mieście i podległych mu spółkach i w gminie .
JUKA
JUKA 15.05.2018, 16:46
Apel do Policji o zwrócenie uwagi kierowcom zakładu pogrzebowego o przepisową jazdę! Nie jest to przypadek! Kilka razy byłem ofiarą wymuszenia pierwszeństwa przez ich pojazdy, Mercedesy i Insignia, jeden z nich jest często w okolicy Armii Krajowej i nie ma za grosz szacunku do innych kierowców. Karać porządnie gówniarzy! Macie gnojki pecha bo jesteście rozpoznawalni, srebrne karawany na rejestracjach GMB. Rowerzyści to też kierowcy z uprawnieniami i idiotami nie są!!
Obserwujacy
Obserwujacy 15.05.2018, 20:52
Konkurencja nie spi. Rowerzysta mial droge hamowania 30 metrow a to Przeciez tylko rower . samochod cofajac widzi w lusterku że nikogo nie ma wiec cofa . To sa sekundy jak rowerzysta sie zblizy tym bardziej z takiej gorki i z takim sprzetem. Fakt sciezka rowerowa ale bezprzesady widzialam to na wlasne oczy rowerzysta nie mogl wyhamowac a to ze przejazd to niestety wina kierowcy ktory wlaczajac wsteczny ruszyl. Pozdrawiam tych ktorzy sieja ferment.
Rowerzysta-kierowca
Rowerzysta-kierowca 16.05.2018, 09:50
Gdyby cofał ma jezdnię i nadjedzie TIR 50km/h to też się nie upewni? Bez przesady. A rowerrzysta to jechał chyba 100?
kiker
kiker 15.05.2018, 15:59
Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.
Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.

Dla nieznających przepisów......
Olo
Olo 22.05.2018, 14:35
Ostatnio na skrzyżowaniu Jana Pawła i Armii Krajowej, Stałem sobie z rowerem na ścieżce przy przejściu, czekając na zielone. Zielone się włączyło, ruszyłem a w tym momencie dureń z rejestracją CCH wjechał na przejście mimo czerwonego światła (bo miał strzałkę). Zdążyłem zahamować ale zaliczyłem glebę bo mi się jeden SPD nie wypiął. Pamiętajcie, mimo ścieżki rowerowej i pierwszeństwa na niej trzeba się rozglądać i uważać na kierowców. Pomijam fakt "madek z horom curkom", które popierdzielają całą szerokością ściezki z wózkami i małymi dziećmi na biegowych rowerykach, zadzwonisz dzwonkiem to jeszcze towarzystwo wielce oburzone!
Anita
Anita 15.05.2018, 14:50
Jak czytam te komentarze mam dość jestem kierowcą i też jeżdzę rowerem i powiem tylko kultura kierowcy i wyobraźnia to podstawa. Po to są drogi rowerowe tak samo jak chodniki dla pieszych i auta muszą zachować ostrożność ale niestety rowerzysta tak jak i pieszy nie wyjdzie bez szwanku z kolizji. Pan wczoraj przez pomyłkę skręcił do Tesco i postanowił sobie cofać zamiast objechać małe rondo i wyjechać normalnie. Nikt z komentujących nie życzy zdrowia a to jest teraz najbardziej potrzebne ale każdy wie lepiej i gdyby był na miejscu rowerzysty lub kierowcy napewno do wypadku by nie doszło.
Wiktor
Wiktor 15.05.2018, 13:53
Drogi sa dla samochodow. Skoro.chcesz przejsc czy przejechac rowerem to uwazaj i ustap. Uwazam ze ani pieszy ani rowerzysta nie powinni miec pierszenstwa przed samochodami.samochod jest ubsiebie- na drodze. Jak przejezdzam przez chodnik to ustepuje pieszym bo tam to oni sa u siebie.
Anita
Anita 15.05.2018, 14:51
Więc był u siebie na drodze rowerowej przy chodniku.
Szybki Cyklista
Szybki Cyklista 15.05.2018, 13:06
Na ścieżce rowerowej nie ma żadnego ograniczenia prędkości, ani obowiązku schodzenia z roweru, więc jak rowerzysta chce to może zapi****lać jak chce przez pasy, bo ma ZIELONE światło i to w 10000% wina kierowcy, bo nie zachowuje ostrożności.

Skoro ścieżka jest dla rowerzystów więc skąd tam się dzieci biorą ? Jak ich nie potraficie pilnować by szły chodnikiem to już nie wina rowerzystów.

W każdym bądź razie ja jako rowerzysta nie będę po ścieżce rowerowej jechać 10 km/h jak stary dziadek vigry 3.
12345678909876543210
12345678909876543210 15.05.2018, 19:00
Czy Ty czytasz co piszesz ? jeśli rowerzysta nawet ZAPIER**** przez pasy BO MA ZIELONE to żaden samochód nie ma prawa wjechać na pasy !! To po pierwsze.
a Po drugie to uważam że w przypadku przejazdów dla rowerów na skrzyżowaniach świetlnych to jak ma zielone to niech jedzie nawet 50 km/h bo szybciej w zabudowanym nie wolno! ale w pozostałych skrzyżowaniach jezdni z drogami dla rowerów czyli np. na rondach powinien stać znak że to przejście dla pieszych i rowerzysta miałby obowiązek d**kę z siodełka i się parę metrów pofatygować i przejść prowadząc rower. samochodu nie da się zatrzymać na 2 metrach bo jakiś WARIAT na rowerze chce szybko przejechać przez przejście przy rondzie..
On
On 15.05.2018, 13:46
A ja uwazam ze rowerzysta powinien miec obowiazek zatrzymania sie przed kazdym przejsciem.i nie po to zeby przepuscic auto tylko po to zeby kierowca mial szanse go zauwazyc.jezdzicie na tych rowerach jak swiete krowy bo macie pierwszenstwo.takich baranow co je mieli duzo lezy na cmentarzach
Olo
Olo 22.05.2018, 14:38
Proponuję wsiąść na rower i zrobić rundę dookoła STGG po ścieżce, Zgodnie z przepisami, przy prędkości powiedzmy 13-15km/h to zobaczysz ile bęcwałów nie patrzy wjeżdżając na przejścia dla pieszych, pomija czerwone światło przy warunkowej strzałce w prawo, przy zjeździe z ronda itp. Policz ile razy dzięki zdrowemu rozsądkowi i uwadze nie ***nął Cię samochód.
GOSIA
GOSIA 15.05.2018, 11:24
TYLKO PO CO TAM BYŁY POTRZEBNE DWA AUTA STRAŻY POŻARNEJ?DO POTRĄCONEGO ROWERZYSTY???
Emil
Emil 15.05.2018, 16:58
Zachciało się CPR-u w Gdańsku to takie są efekty.....
M
M 14.05.2018, 23:49
Zdjęcie nie z miejsca zdarzenia na miejscu była.zolta karetka a samochody jezdza tam jak na rajdzie
123
123 15.05.2018, 14:42
karetka ze zdjecia jest na tczewskich blachach
321
321 15.05.2018, 21:45
Ślepi? Widać, że archiwalną fote walneli. Robicie z igly widły zawsze.
Ponton
Ponton 14.05.2018, 22:37
Kurak wodna jak wczoraj 2 helikoptery po wypadku rannych zabrali w Bobowie to was tam nie było! Tylko 1 km od schodów co się wydarza to ewnetualnie panujecie!
informacje
informacje 14.05.2018, 21:32

Kogoś z rodziny Potrąconego rowerzysty uprzejmie proszę o kontakt na e-mail :
karolina.grabowska12@gazeta.pl
kik
kik 15.05.2018, 00:09
Ile bierzecie prowizji od odszkodowania 40%...he he
gula
gula 14.05.2018, 21:12
kierowcy sa zwykle zaskoczeni że na ścieżce jedzie rowerzysta
Kah
Kah 14.05.2018, 21:50
Rowerzysci zapie... Po tych chodnikach i to jest ułamek sekundy
dena
dena 14.05.2018, 20:43
Ja dzisiaj byłam świadkiem jak jakaś kobieta prawie potrąciła młodego rowerzystę na pasach (z drogą rowerową). Chłopak jechał bardzo rozpędzony przez pasy, ale miał cały czas zielone światło, więc miał pierwszeństwo i to kobieta powinna zachować większą ostrożność.

Ciekawe czy tu nie było podobnie i bardzo często zauważyłam, że to kierowcy samochodów nie traktują poważnie jednośladów na drodze i wymuszają i lekceważą te pojazdy.
em
em 14.05.2018, 21:00
Tak to jest jak rowerzyści ***ją po tych ścieżkach szybciej niż jeżdżą samochody.
Obserwator
Obserwator 14.05.2018, 21:10
Prawda to nie ulica tylko pas rowerowy polaczony z chodnikiem gdzie dzieci przechodza
ojejj
ojejj 15.05.2018, 15:57
Na drogach rowerowych są przejścia dla pieszych, wejście pod jadący rower jest wykroczeniem.
Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi. Musicie się chyba trochę douczyć.
...
... 14.05.2018, 19:34
Stala tam juka wiec nie wiem czy brali do szpitala
Ja
Ja 15.05.2018, 14:44
Rowerzysta otarł się o śmierć.
John
John 14.05.2018, 22:50
Bo to juka potracila
.
. 14.05.2018, 23:30
miał szczęście. od razu go zabrali :-)))
wws
wws 15.05.2018, 00:12
To ja tobie szczerze życzę takiego szczęścia jak taki dowcipny jesteś!!!
ty
ty 14.05.2018, 18:22
pewnie rowerzysta jechał "za szybko" jak ostatnio motocyklista na skarszewskiej
no...
no... 14.05.2018, 21:34
Licznik zatrzymał się na 130 km/ h. To jak, jechał powoli tam gdzie jest ograniczenie do 50?
P
P 14.05.2018, 18:43
Heh kolejny znawca
no...
no... 15.05.2018, 15:16
Nie jestem znawcą. Facet ruszył z kopyta spod Żabki. Za sekundy było tylko wielkie bum.Resztę już wszyscy znają.
Adg
Adg 15.05.2018, 19:07
A gdy rowerzysta wjeżdża wprost pod kola auta, bo znajdujac sie na ścieżce rowerowej nie patrzy czy sciezke ma wolną, to tak prawidłowo zachowuje się rowerzysta?
xxex
xxex 15.05.2018, 19:04
od żabki do Patana kawałaczek jest mógł się dobrze rozpędzić. raczej 50 km miał ...

Pozostałe