Niedziela, 27.05.2018, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

UWAGA! 23-latek zbiegł ze szpitala psychiatrycznego w Kocborowie. Trwają jego poszukiwania

  • 10.05.2018, 15:06 (aktualizacja 10.05.2018 15:13)
  • redakcja
UWAGA! 23-latek zbiegł ze szpitala psychiatrycznego w Kocborowie. Trwają jego poszukiwania
- 9 maja otrzymaliśmy zgłoszenie o ucieczce pacjenta jednego ze starogardzkich szpitali, który zgodnie z decyzją sądu przebywał w tej placówce na obserwacji – potwierdza asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. - 23-letni mieszkaniec Elbląga oddalił się w nieznanym kierunku. Obecnie trwają poszukiwania tej osoby - dodaje asp. sztab. Marcin Kunka.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu w/w proszone są o kontakt z dyżurnym KPP w Starogardzie Gdańskim, pod nr tel. /58/ 737-02-22 lub z najbliższą jednostką Policji telefony alarmowe 112 lub 997.

Rysopis mężczyzny: wzrost 185 cm, waga 82 kg, włosy ciemne krótkie, ubrany w białą bluzę z krótkim rękawem, ciemne krótkie spodnie oraz jasne buty. 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

halo
halo 13.05.2018, 21:42
Ten rysopis to jakiś żart?
Pacjentka
Pacjentka 12.05.2018, 19:56
Halo halo ludzie! Byliście tutaj (w szpitalu w Kocborowie) kiedykolwiek, żeby oceniać niedorzecznymi plotkami i niszczyć opinię szpitala. Tutaj nie jest tak jak opisujecie! Personel jest dobry i nie ma sytuacji by pacjent mógł być przetrzymywany miesiąc w zabezpieczeniu (pasach bezpieczeństwa). To by musiało być coś bardzo skrajnie psychicznego. Jestem aktualnie w tym szpitalu i jak widzicie jestem człowiekiem bo zwierzęta pisać chyba nie umieją. Uciekł bo nie jest trudno uciec. Tylko osoby chcą zostać bo większość może nie mieć już dokąd wracać. Kiedyś ten szpital miał prawo być oblewany pomyjami ale teraz jest o wiele lepiej. Nikt nie uzależnia od żadnych leków. Niektóre leki fakt są uzaleznijące ale czasem akurat te trzeba brać. Nie oceniajcie żadnego szpitala psychiatrycznego jeśli go nawet na oczy nie widzieliście. Jedyne czym żyjecie to media. Polecam zobaczyć rosyjskie szpitale psychiatryczne tam możecie lać bluzgami i wszystkim czym chcecie. Szpital jak każdy inny szpital psychiatryczny nie jest to apartament ale nie ma warunków strasznych. Ty leczą ludzi lub poprawiają aktualny stan. Tyle w temacie jeśli byłeś tam to pisz co chcesz ale jeśli jesteś kolejnym mediowym cymbałem wypowiadającym się na temat czegoś czego nawet definicji nie rozumiecie to lepiej jest nie otwierać buźki a najlepiej zamknąć ją na kłódkę. Pozdrawiam pacjentka szpitala psychiatrycznego w Kocborowie ????????☺️
czytelnik
czytelnik 11.05.2018, 22:58
Sami madralinscy, ale jakos do pracy w taakim miejscu i tym zawodzie mało chetnych... ciekawe jak jeden/a z drugim/ą miałby popracowac w takim klimacie kilka godzin co wtedy powiedzieliby po kilku godzinach dyzuru 30 psuchopatow i Ty jeden/a? Haha dobre co nie. Jak cie atakuja.nie wiesz czy spier... czy kogos ratowac. W ***ch sie przewraca ludziom, piszecie takie pierdoły...brak personelu i okrojony skład, brak monitoringu i ogolnie w *** ludzi, pacjenci i personel nic warty, wazne ze NFZ kase daje, kogo to wina personelu? Raczej nie...
:/
:/ 11.05.2018, 22:19
To ze uciekl nie jest wina pielegniarki czy oddzialowej , to wina osob zarzadzajacych tym szpitalem ze zaluja na ludzi i nie ma wystarczajacej liczby pracownikow aby takich ludzi upilnowac. Zreszta pacjenci czuja sie bezkarni , robia co chca i niczego ani nikogo sie nie boja bo maja papier, ktory wyglada na to- jest ich pozwoleniem na wszystko. Ludzie ktorzy potrzebuja faktycznie pomocy w tym szpitalu popadaja w jeszcze wieksza chorobe a podsadni to cwaniaki ,ktorzy powinni ***c w pracach spolecznych za darmo a nie udawac osoby chore bo to wlasnie przez takich brakuje personelu dla potrzebujacych...
Xxx
Xxx 11.05.2018, 20:29
Jak zbiegl? To proste. Szedl pod prysznic, rozwalil okno, wyskoczyl i droga wolna.. Juz kiedys byl taki przypadek. Oj uwierzcie ze znam wiele przypadkow i sa w stanie zrobic wszystko. Dla nas wydaja sie calkiem normalni ale jak sie dluzej z nimi przebywa to dopiero wychodzi jacy sa na prawde. Bardzo imieja manipulowac swoja niepelnosprawnoscia. Nie jestem za karami cielesnymi ale czasem trzrba pokazac rygor, krzyknac, uswiadomic kto tu rzadzi bo jak zobacza jakis slaby punkt to jestes skonczony.. Trzeba miec mocna psychike pracujac w takim mmiejscu. Wszystkim niedowiarkom polecam obejrzec wyspe tajemnic. Tam bardzo fajnie jest ukazany ich swiat.
Była pacjentka
Była pacjentka 11.05.2018, 18:08
Wcale sie nie dziwię. Personel szpitalny traktuje ludzi jak ***nietych, a nie chorych. Jest patrzenie przez pryzmat tego, jaka nazwe nosi ten szpital, krzyki na pacjentow i bezczelne komentarze w ich strone. Sa tam osoby, ktore potrafia byc miesiacami przetrzymywane w pasach, uzalezniane od lekow antydepresyjnych. Poza tym zachowanie innych pacjentow i ogolna atmosfera ktora tam panuje wcale nie prowadzi w strone leczenia a w strone popadniecia w glebsza chorobe. Tak btw jak tam sa ludzie pilnowani skoro bodajze w tamtym roku na oddziale, na ktorym bylam tyle osob sie powiesilo:))
XYZ
XYZ 11.05.2018, 11:19
Znam z rzeczywistosci wypuszczaja na przepustki chorego bez informacji dla rodziny niby na okreg szpitala ale tam moze każdy wejść i wyjść. I jak taka osoba niema skorzystać z ucieczki?
swój
swój 16.05.2018, 16:28
Zaufanie. Szpital to nie więzienie. Każdemu trzeba dać szansę na przepustce . A co ty zrobisz z wolną wolą?
qwe
qwe 11.05.2018, 09:23
*** świetny rysopis, każdy może się przecież się przebrać a poza tym dużo ludzi podobnych można spotkać w takim ubiorze.
Stg
Stg 10.05.2018, 22:21
Super rysopis ludzie stancie sie na ulicy i patrze na chlopaka w bialej koszulce i spodenkach oraz jasne buty szok co drugi chlopak tak ubrany oi jak dzwonimy hehe zal normalnie
Niedowiarek
Niedowiarek 10.05.2018, 22:00
Ciekawe jak zbiegł z oddziału podsądnego..? ???????????????? kamery, zamknięte drzwi na klucz i stały nadzór pielegniarzy i pielęgniarek..ciekawa sprawa
wojtek
wojtek 10.05.2018, 21:51
O jakim leczeniu piszecie? tam nie leczą tam uśmiercają
K
K 10.05.2018, 20:29
Nic dziwnego, ze uciekl. Nikt normalny tam nie chce zostać ????
Wojtek.
Wojtek. 10.05.2018, 21:12
Normalny to by się leczył a nie spi....
P.P.
P.P. 10.05.2018, 19:30
W TYM SZPITALU BRAK KONTROLI,ROBIĄ Z LUDZI ZWIERZĘTA,TRUJĄ,TRAKTUJĄ JAK ŚMIECI...JAKOŚ MNIE TO NIE DZIWI,ŻE UCIEKŁ :) MOŻE PODAJCIE STATYSTYKI ILU LUDZI POPEŁNIA TAM SAMOBÓJSTWA...A MOŻE WSPOMNIEĆ WARTO O KILKU ŚMIERTELNYCH FINITO Z PAŻDZIERNIKA UBIEGŁEGO ROKU ??? MEDIA MILCZĄ-DLACZEGO :)
SWÓJ
SWÓJ 16.05.2018, 16:30
TO JEST PSYCHIATRIA. TAK JEST NA CAŁYM ŚWIECIE.
Zosia
Zosia 11.05.2018, 14:15
Skąd tyle nienawisci?Może zastanow się nad brakami personelu.1pielegniarka na pietrze i jedna na parterze.Oddzialowa/y wychodzi o14.45 do domu .1salowa biega :parter , piętro, kuchnia , pralnia, kuchnia centralna...Pielegniarka musi rozlozyc i podac leki, wykonać infekcje, kroplówki, opatrunki, toalety ciała, zmiany bielizny, oraz wszystko co nastepuje nagle. Zawsze sie coś dzieje na psychiatrii. A to ktoś upadnie, ato sie podbija, ato ktos wybije szyby i sie pokaleczy.Ktos komus cos ukradnie. Ktoś płacze, ktos krzyczy, ktoś śpiewa, gra telewizor. ..I w tym wszystkim 1 pielegniarka, która jeszcze odbiera telefony, rozmawia z odwiedzającym,wypełnia tony dokumentów i 12godz. Uwija sie jak w ukropie , ale sie nie rozdwoi , jak myje chorego w lazience to na sali lub toalecie pacjenci są sami. Wszystko sie moze zdarzyć, ale kto jest temu winien!?
Kamila
Kamila 11.05.2018, 00:28
Dosyć duzo indywidualnych przykładów traktowania pacjentów w Kocborowie jest zawarte w książce " Polska odwraca oczy" Justyny Kopinskiej z 2017 roku! Pisze o kontroli która zastała w izolatce chłopaka który był unieruchomiony dokładnie przez 1871 godzin, opisane jest jak dzieciom niegrzecznym wstrzykiwano sól fizjologiczną i opisane jest poczynanie ordynator.. opisane są kary jakie stosowała np. boso na mrozie. Ciekawa książka nie tylko o Starogardzkim Kocborowie. Warta uwagi. Tania książka i zdobyta w naszym Tesco.
Stg
Stg 14.05.2018, 21:09
Z tego co pamietam pani ordynator została uniewinniona!
.
. 11.05.2018, 08:18
Nie żebym się czepiał ale to chyba nie jest książka o starogardzkim Kocborowie.
...
... 11.05.2018, 09:45
W środku jest też opisane Kocborowo. Od strony 21 do 38. Już z tylu na okładce pisze : w zbiorze znajduje się reportaż o dręczonych nieletnich pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim "oddział chorych ze strachu".
Reportaże są różne np też o Trynkiewiczu. Uwierz że jest w tej książce o Kocborowie. Książkę nadal posiadam.
szag
szag 10.05.2018, 18:05
opis zarąbisty i psuje do większości wysokich dwudziestolatków
ochrona
ochrona 10.05.2018, 16:34
Nie pojmuję. Jak zbiegł? Kto go pilnował? A może nikt go nie pilnował to ma prawo iść gdzie chce Jeśli pilnowali go mundurowi to się popisali.Poszedł po fajki i piwo rano wróci.
SWÓJ
SWÓJ 16.05.2018, 16:32
TO JEST SZPITAT , NIE SYBERIA .
xxx
xxx 10.05.2018, 18:23
Kocborowo to nie wiezienie, alkoholicy często uciekają i nikt afery nie robi :P
czytelnik
czytelnik 10.05.2018, 15:54
Do Pok
Jezeli pacjent przebywa na obserwacji decyzją sądu to logiczne, ze istnieje jakies niebezpieczenstwo!!! Mądralo
.
. 11.05.2018, 08:21
Zakładając że PiS swoich przeciwników politycznych może umieszczać w takich zakładach to o jakim niebezpieczeństwie piszesz?
Stg
Stg 10.05.2018, 15:17
Gdzie zdjecie?Osoby niebezpieczne nie powinny mieć chronionego wizerunku!
pok
pok 10.05.2018, 15:35
a gdzie jest podane, że to niebezpieczna osoba panikarzu jeden, strach ci oczy i myślenie przysłania
Stg
Stg 10.05.2018, 19:08
Skoro był na obserwacji to raczej z jakiegoś powodu-alkoholików na obserwacje nie biorą.
doc
doc 10.05.2018, 18:33
ty geniusz , sam wpis obserwant to już o czymś świadczy
qwe
qwe 11.05.2018, 09:25
się nie ze***cie
Zorro
Zorro 11.05.2018, 14:26
Wielka sensacja! Nie pierwszy pacjent uciekł i nie ostatni!

Pozostałe