Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Ciężkie pojazdy rozjechały trawnik w parku za ponad 1,5 mln złotych?!

Ciężkie pojazdy rozjechały trawnik w parku za ponad 1,5 mln złotych?!
Do naszej Redakcji dotarły zdjęcia Parku Nowe Oblicze, którego nawierzchnia trawiasta została zniszczona przez ciężkie pojazdy. Doszło do tego podczas pokazu strażaków, będącego częścią koncertu charytatywnego „Gramy dla Ani”. Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy.

Pod koniec marca do naszej Redakcji napisał Czytelnik, którego zbulwersował fakt zniszczenia trawiastej nawierzchni Parku Nowe Oblicze. Podczas charytatywnego wydarzenia wjechały tam ciężkie pojazdy straży pożarnej i laweta z samochodem. Strażacy mieli następnie zademonstrować działanie sprzętu hydraulicznego. 


„Ktoś wydał zgodę”
Jedną z atrakcji koncertu charytatywnego „Gramy dla Ani” był pokaz cięcia  samochodu specjalistycznym sprzętem przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz możliwość obejrzenia panoramy Starogardu z wysokości.
 – Na tym terenie miał odbyć się pokaz wycinania ofiar z samochodu – mówi osoba przybliżająca nam całą sytuację. – Najpierw wjechała laweta, która natychmiast się zakopała. Chcąc wyjechać, ryła coraz głębsze dziury w ziemi. Lawetę udało się wyciągnąć, a dziury doraźnie zasypać. Ktoś jednak musiał wydać zgodę, bo przed wjazdem na teren parku są przecież słupki, które trzeba opuścić – informuje nasz Czytelnik. 

Nieporozumienie czy brak profesjonalizmu? 
Urząd Miasta wydał zgodę na przeprowadzenie pokazu w narożniku terenu zielonego od strony parkingu, mając na uwadze fakt, że po świętach rozpoczną się tam prace przy budowie skateparku.
- W rozmowie z panią dyrektor SCK, mowa była jedynie o pokazie ratownictwa medycznego.  Zważywszy na to, że podczas jarmarku bożonarodzeniowego w obawie o teren zielony, aby nie został zniszczony, nie wyraziliśmy zgody na ustawienie tam karuzeli weneckiej, przez myśl nam nie przeszło, że ktoś będzie chciał wjeżdżać na teren parku dużym podnośnikiem strażackim i to w obecnej aurze - mówi naczelnik WTI Janusz Karczyński. - Udzielając zgody byliśmy przekonani, że organizatorom chodzi o ustawienie w rogu parku „wraku”, który zostanie rozcięty na oczach widzów i potem zabrany (...)

Więcej na ten temat znajdziecie w aktualnym numerze Gazety Kociewskiej. 

_redakcja

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

koleś
koleś 21.04.2018, 08:52
Trawnik był już na początku źle wykonany. Na takich powierzchniach trawiastych należy wykonać murawę podobnie jak na stadionach, czyli na płycie z odpowiednim drenażem, który też jest kiepski. Po większych opadach woda "stoi". Miasto powinno zgłosić reklamację, a wykonawca powinien poprawić fuszerkę. Jeżeli chodzi o wjazd strażakach, to wina tego co wydał zgodę. Dziwi też fakt, że z chęcią strażacy wjechali na ten trawnik. Teraz już mało kto przyjdzie tam na piknik.
Emil
Emil 16.04.2018, 14:33
Byłem tam wczoraj - to nie trawnik tylko plac budowy. wszystko zagrodzone, rozkopane...
Pytanie do redakcji i komentujących - po co to wszystko. Mam wrażenie że to takie sztuczne: napędzanie afery, typowa polskość, aby się "sponiewierać" na forum.... Ogólnie w tym smutnym kraju nad Wisłą nigdy nie będzie dobrze dopóki nie zmieni się mentalność ludzi. A jak widać obecny klimat temu nie sprzyja.
Karol
Karol 11.04.2018, 23:58
Słaby redaktor co zajmuje się takimi pierdołami i niema o czym pisać cel tego pokazu był inny zebranie pieniędzy a czy Pan redaktor w jakiś sposób się przyczynił ?
xd
xd 11.04.2018, 18:18
Jeden głupi trawnik przecież w Starogardzie jest dużo trawników zniszczone przy blokach tego nikt nie widzi a tak poza tym to strażacy choremu dziecku pomagali a itak będzie tam *** przy budowie
Korek
Korek 11.04.2018, 15:41
jak czytam te komentarze to jakaś porażka... Sie debile czepiacie straży, przyjechali pokazać/ przedstawić sprzęt itp. pokaz cięcia auta ok super(tym bardziej, że to było na zbiórkę pieniędzy dla dziewczynki- jak pamiętam), ALE czy osoba która podpisywała wniosek dała jakąś informację w jakim miejscu to ma być zrobione? Po tym co napisane jest "byliśmy przekonani," raczej nie mówi nic o miejscu rozstawienia sprzętu. Człowiek robi coś bardzo pozytywnego to jeszcze narzekanie!
kik
kik 11.04.2018, 13:56
Teraz ma być tam skatepark a później obok scena plenerowa. Ciekawe rozwiązanie, czy jedno drugiego nie wyklucza? Wie ktoś coś więcej na ten temat?
Magda
Magda 11.04.2018, 13:10

Jakie to przykre że wszyscy podłapują nie sprawdzone wiadomości i przekazują dalej w świat nie zważając na to jak jest naprawdę.
Owszem pojazdy które wjechały na trawnik w Parku Nowe Oblicze uszkodziły trawę ale otrzymaliśmy na to zezwolenie ponieważ było wiadome, że w dniu dzisiejszym tj.11 kwietnia rozpoczną się właśnie w tym miejscu prace budowlane pod” skatepart.”
Cały ten trawnik i tak zostanie przekopany więc te małe uszkodzenia niczemu nie przeszkadzały.
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej dzięki swoim pokazom pomogli uzbierać pieniądze dla chorej Ani. Po wydarzeniu posprzątali teren i umyli chodnik.
Najbardziej smutne jest to że dziennikarze szukają sensacji i rozpowszechniają plotki.
Robinson
Robinson 11.04.2018, 12:13
Tak czytam i czytam i nie pojmuję. No ale to przecież Polska właśnie. Coś sie zrobi, żle, coś się nie zrobi też żle. Społeczeństwo malkontentów i narzekaczy. Ja przepraszam, a co? Prezydenciunio miał tam stac i pilnowac gdzie co ma się dziac ?. D..y dał organizator i głupole z OSP. Moga wziąśc w ramach prac społecznych (kiedys takie coś funkcjonowało) łopaty i grabie i naprawic to co zepsuli. Park się nie podoba ? A mnie się podoba. Pamiętacie jak tam wygladało wczesniej ? Chyba nie. Mnie tylko zastanawia to ilu z was zwróciło tam uwagę rozwydrzonym małolatom, ze robią tam burdel ? Amen.
kasa
kasa 11.04.2018, 12:59
tu chodzi o koszta jakie już przeznaczono na ten obiekt i jakie jeszcze będą władowane. Ja rozumiem zrobic cos ładnie i później o to dbać. Ale tu to bez przesady ile kasy ładuje sie w ten obiekt to nienormalne jest
Mariola
Mariola 11.04.2018, 10:46
Brawo dla OSP Starogard!
obserwator
obserwator 11.04.2018, 10:44
Nasz Starogard będzie znowu miał okazje przecinać wstęgi otwarcia przed wyborami.Wszystko na pokaz za naszą kase
mr x
mr x 11.04.2018, 11:04
Skatepark? Kto to wymyślił? Jaki jest tego koszt? Ilu ludzi będzie z tego korzystać?
kiker
kiker 10.04.2018, 11:58
Nikt mądry nie wjeżdza na trawniki po zimie po tygodniu słonecznej pogody. Przywaliłbym po 500 zł mandatu tym idiotom, bo inaczej tego nie można nazwać. Trawniki widać zrobione na dobrym czarnym podłożu...he he
bos
bos 10.04.2018, 14:45
Winnych ukarać i basta. Bez wyjątku!!! A nie tylko fotki a organizacji zero
tt
tt 9.04.2018, 18:46
w tym mieście po prostu wszystkie inwestycje są zrobione na tzw. sztukę ! Nie ważne jak jest to zrobione ważne by przecinać wstęgi i się chwalić !
Pamiętam jak otwierano ul. Traugutta - a teraz co się tam dzieje jezdnia się zapada . Na wysokości przystanku przy blokach po deszczu ogromna kałuża a jak nie ma deszczu to widać zapadnięcie - nie wspomnę o studzienkach których jest tam mnóstwo i też już się zapadają !!!
hdr
hdr 11.04.2018, 13:02
A zgłosiłeś to odpowiednim służbom czy tylko narzekasz?
Obserwator
Obserwator 9.04.2018, 07:38
10-letak kierował tym cieżkim samochodem? Każdy inny doświadczony kierowca tam by sie po prostu nie "pchał" aby tak się wje......ć.
gość
gość 9.04.2018, 06:17
To jest pokaz kompetencji Naszego Starogardu. Byle by było, na pokaz, dla poklasku, pod publiczkę. Tam myślą, ale nie racjonalnie o mieście, tylko jak wygrać następne wybory i chapać z państwowego dalej.
der
der 10.04.2018, 14:46
Ale jedna pani od nich miała na koszulce ich logo i napis Jesteśmy wszędzie. Ciekawe jak to rozumieć?
das
das 11.04.2018, 11:05
Są gdzie?
leo
leo 8.04.2018, 22:12
co to za park. gdzie sa nowe drzewa. brak drenażu - tyle kasy wydano i nie zrobiono = efekt jak zdjęciach. W narożniku koło przedszkola też stoi woda. Swoja drogą to nie park to ścieżki spacerowe. gdzie drzewa gdzie dęby,buki,sosny świerki klony..
tutam
tutam 8.04.2018, 15:56
Jaki park, takie pokazy.
mk
mk 8.04.2018, 15:45
skąd ta biedna dziewczyna dyrektor sck-u miała wiedzieć jak wyglądają pokazy strażackie? ale cóż jaki prezydent tacy jego urzędnicy. marni i to bardzo
Ewja z kolorowego drzewka
Ewja z kolorowego drzewka 9.04.2018, 00:46
Ta dziewczyna była za słaba nawet na dyrektora MOK w Skórczu. To mówi samo za siebie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 8.04.2018, 12:51
Mogli postawić te swoje wozy ciężkie na parkingu przy SCK ale elita samorządowa musiała też swoje prywatne samochody gdzieś zaparkować.
Ja
Ja 8.04.2018, 12:24
Zagrabić i wyrośnie nowa. Co za problem.
olo
olo 8.04.2018, 09:10
to co znaczy że zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe wobec Pani dyrektor?
wał
wał 9.04.2018, 07:57
ha ha ha, w nocy?

Pozostałe