Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!

Czy Jarosław Czyżewski przekroczył uprawnienia?
Prokuratura przedstawiła mu zarzuty 

Tczewska prokuratura przedstawiła zarzuty przekroczenia uprawnień Jarosławowi Czyżewskiemu, przewodniczącemu Rady Miasta Starogard. Sprawa dotyczy anonimowego listu, którym Jarosław Czyżewski podzielił się z radnymi. Jak się okazało, był to paszkwil na radnego Ryszarda Gajdę. Niewykluczone, że wkrótce zarzuty usłyszeć mogą również inne osoby. 
 



33-latek wpadł prosto w ręce policji - Ponad 1400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w poniedziałek policjanci ze Skórcza oraz starogardzcy kryminalni. Nielegalny towar przewożony był na tylnym siedzeniu oraz w bagażniku zatrzymanego do kontroli drogowej pojazdu. Do policyjnego aresztu trafił również 33- latek, który przewoził autem nielegalne papierosy.

Na miejscu interweniowali strażacy ze Starogardu i Tczewa - Ponad pięć godzin trwały utrudnienia na drodze 502 po tym jak w Popowie cysterna z olejem opałowym i napędowym wjechała do przydrożnego rowu. 
Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Kierujący starogardzianin, kierowca cysterny, ukarany został mandatem karnym.

Podejrzanego mężczyznę. Zauważył funkcjonariusz po służbie - Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który kierował mercedesem mimo cofnięcia uprawnień do kierowania. Przestępca drogowy został zauważony przez wracającego ze służby funkcjonariusza, który powiadomił telefonicznie o tej sytuacji mundurowych pełniących w pobliżu służbę. 

Pelplin wycofa się z Mieszkania Plus? - Pęcznieje lista nazwisk mieszkańców Pelplina, którzy chcieliby zamieszkać w blokach planowanych w ramach programu Mieszkanie Plus. Tymczasem gmina ma problem – niekorzystna dla inwestorów koniunktura w budowlance, może spowodować, że wysokość czynszu będzie znacznie wyższa od zapowiadanej. Istnieje ryzyko, że w gminie program w ogóle nie będzie realizowany.

29-latka usłyszała 9 zarzutów - Starogardzcy funkcjonariusze zatrzymali 29-latkę, która wielokrotnie zapłaciła za zakupy w sklepie skradzioną kartą zbliżeniową. Mieszkanka Kociewia została przesłuchana i usłyszała zarzuty. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Błoto po kolana i półmetrowe koleiny - Błoto, koleiny, ogromne kałuże i brak pobocza – to tylko niektóre z problemów, które codziennie doskwierają użytkownikom wielu dróg gruntowych. Skutki zimy coraz silniej dają się we znaki, a błoto uniemożliwia przejazd samochodem oraz piesze wędrówki. – Zostawiamy samochody przy głównej ulicy i przemierzamy 1400 metrów pieszo, w kaloszach – mówią rozgoryczeni Czytelnicy. 

Śmieci z cmentarza trafiły na pole. Kto wydał na to zgodę? - Do naszej Redakcji zgłosił się Czytelnik z prośbą o nagłośnienie problemu. Zgłaszający twierdzi, że śmieci z miejscowego cmentarza zostały wywiezione na prywatne pole jednego z mieszkańców Koźmina. O całej sprawie mieszkańcy dowiedzieli się w momencie ujawnienia wysypiska. Dowiedział się również o tym właściciel pola, którego nikt wcześniej nie pytał o zgodę. 

Sąsiedzki konflikt z dymiącym kominem w tle - Dym z kominów codziennie uprzykrza życie setkom tysięcy ludzi. Sprawa staje się szczególnie nieprzyjemna, gdy komin, z którego wydobywają się kłęby duszącego dymu, znajduje się vis a vis naszych okien. Z taką sytuacją boryka się pan Andrzej Leszman z Wolentala. Na posesji sąsiada powstała kotłownia, z której dym wpada wprost do mieszkania starszego, schorowanego mężczyzny. Po naszej interwencji Nadzór Budowlany przeprowadzi kontrolę. 

Kociewskie Gryfy powędrowały do najlepszych - Ubiegły rok obfitował w liczne sukcesy sportowców reprezentujących nasz powiat na arenach krajowych i zagranicznych. Zważywszy na fakt, że dobrych wyników indywidualnych, jak i zespołowych nie brakowało, wybór kapituły nie był łatwy. 14 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim poznaliśmy laureatów Nagrody Starosty Starogardzkiego "Kociewski Gryf". Kto został wyróżniony? 

Gospodynie z Koteż wygrały turniej powiatowy! - W sobotę, 17 marca w Jabłowie odbył się XIV Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Zabawa była wyśmienita. Gospodynie rywalizowały ze sobą w wielu konkurencjach. Jury zadecydowało, że w tym roku najlepiej spisało się Koło Gospodyń Wiejskich z Koteż. To właśnie te gospodynie będą reprezentowały nasz powiat na szczeblu wojewódzkim w Żukowie już 7 kwietnia. 

Na twarzach podróżnych… pojawia się uśmiech - W Starogardzie Gdańskim za kierownicą autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji zasiadła pierwsza kobieta. Mieszkańcy miasta postanowili podzielić się z nami tą informacją. - Uśmiechnięta, sympatyczna i wyjątkowo spokojnie jeździ – donoszą Czytelnicy. MZK zapewnia, że wkrótce do zespołu dołączy jeszcze jeden kierowca płci pięknej. 

„Boks jest dla mnie wszystkim” - Z boksem związany jest od 25 lat. Na co dzień jest uśmiechniętą i sympatyczną osobą. Mowa tu oczywiście o kolejnej ikonie boksu w Starogardzie – Łukaszu Rusiewiczu, bokserze i trenerze młodego pokolenia zawodników w tej dyscyplinie. Zobaczcie co lubi, czym jest dla niego sport i co robi, gdy jest zdenerwowany. 

Winda, nowe chodniki i uliczki - Na osiedlu Piękny Zakątek w Skarszewach powstał kolejny budynek mieszkalny, w którym znajduje się 19 mieszkań. Osiedle zlokalizowane jest w pobliżu drogi wojewódzkiej ze Skarszew do Bolesławowa, a deweloperem jest miejscowa spółka Oelrich Inwestycje. Mieszkania mają powierzchnię od 31,9 m kw do 75,6 m kw. Większość została już sprzedana. Na osiedlu powstały też drogi dojazdowe, chodniki, parkingi, zadbano o estetykę otoczenia, a już wiosną w sąsiedztwie istniejących bloków powstanie plac zabaw.

Jedyny taki kiermasz przed świętami - Przed nami niezwykły kiermasz wielkanocny, przygotowany przez gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Borzechowie. Warto znaleźć chwilę czasu, by w sobotę,  24 marca o godzinie 15.00 zajrzeć do borzechowskiej szkoły. 

Masz pomysł? Nie zwlekaj. Zgłoś go już dziś! - Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl po raz jedenasty organizują plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku 2017”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. Termin zgłaszania projektów upływa 31 marca 2018 roku.

Dlaczego warto rozpocząć naukę w „Budowlance”? - Małgorzata Legawska przeprowadziła rozmowę z Klaudią Osowską i Marcinem Wielewickim, uczniami klasy IV Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim. Uczniowie powiedzieli, jakie są zalety nauki w tej placówce. Dlaczego warto nauczyć się zawodu? Czy warto wybrać tę szkołę? Zobaczcie, co mówili uczniowie. 

Doskonale poradzili sobie z obcym językiem - We wtorek, 13 marca w Zblewie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego, skierowany do uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Uczniowie w dwuosobowych drużynach rozwiązywali test z języka angielskiego. 

Ortograficzna corrida - Już po raz szesnasty w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirotkach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny pod nazwą „Mistrz Ortografii ”. Głównymi celami konkursu było wdrażanie do stosowania znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w praktyce oraz kształtowanie nawyku poprawnej pisowni. 

Panie przez 20 kilometrów niosły swoje intencje - W dniu 16 marca w godzinach wieczornych z parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim, pod przewodnictwem ks. proboszcza wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa dla kobiet. Blisko 120 pań zmagało się z wysokim mrozem na trasie 20 kilometrów. 

Misterium Męki Pańskiej - Starogardzkie Bractwo Rycerskie oraz Grodzisko Owidz wraz z parafią św. Katarzyny kolejny raz zapraszają do wzięcia udziału w Misterium Męki Pańskiej. Droga krzyżowa odbędzie się w Wielką Środę, 28 marca o godzinie 19.00 w Grodzisku Owidz.

Zademonstrują niebywałą gibkość i talent - Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kociewie” zapraszają na wyjątkowy pokaz akrobatyki. Swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy młodzi i ci nieco starsi. Całe widowisko odbędzie się w sobotę, 24 marca o godzinie 16.00 w sali dawnego Agro-Kociewia. Wstęp wolny. 

„Boks jest dla mnie wszystkim” - Z boksem związany jest od 25 lat. Na co dzień jest uśmiechniętą i sympatyczną osobą. Mowa tu oczywiście o kolejnej ikonie boksu w Starogardzie – Łukaszu Rusiewiczu, bokserze i trenerze młodego pokolenia zawodników w tej dyscyplinie. Zobaczcie co lubi, czym jest dla niego sport i co robi, gdy jest zdenerwowany. 
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bolo
bolo 25.03.2018, 00:14
Rychu i Zbychu to śmiecie. Przynoszą tylko wstyd. Pożyczka dalej szczekaj psie? ☺
olo
olo 25.03.2018, 08:10
oj ktoś ciśnienie złapał, posadka się chwieje? faktycznie dla niektórych te wybory to być albo nie być, guru przegra to nikt wielu nieudaczników życiowych w robocie trzymać nie będzie
szkoła
szkoła 26.03.2018, 09:37
Czyżby órtograf?
Marek
Marek 24.03.2018, 09:24
Nasz Starogard to przykład pazerności, układów i wyciągania publicznych pieniędzy z urzędu dla swoich. Dla nich sprawy miasta się nie liczą tylko własnego portfela.
gosc
gosc 24.03.2018, 12:00
BLE BLE Kłamczuchu. Kłam dalej i kto w te brednie uwierzy. Napisz konkrety chyba że na myśli miałeś swoją partie.
wierzący
wierzący 27.03.2018, 08:00
Ja wierzę, on wierzy, oni wierzą
mk
mk 25.03.2018, 12:20
Kalinowski który nie został wybrany na radnego zostal zbędnym vice prezydentem, Ewa Sommerfeld vice prezes Spółdzielni mieszkaniowej. Ile jeszcze wymieniać miejsca by nie starczyło
lol
lol 25.03.2018, 21:50
Tak bo mało coś.
g5trfg
g5trfg 26.03.2018, 14:52
madalena i lof ju
olo
olo 22.03.2018, 12:35
Oj widzę że kampania w tym roku będzie szczególna, tony błota i szamba
minister
minister 23.03.2018, 15:41
Nie nazywaj wypływających na jaw spraw błotem i szambem .
borsuk
borsuk 24.03.2018, 14:17
a jak. PO z liderami swoimi burczykiem i gabryjelem przoduje w prywacie. Tylko prywata dla nich się liczy i zatrudnianie swoich popleczników
Prawda
Prawda 24.03.2018, 19:42
Mylisz się bo pierwsze miejsce zajmuje Chyła wicestarosta a w drugim rzędzie Gabriel i Burczyk....
andersen
andersen 22.03.2018, 13:57
Nikt już na bajki o przejrzystości i transparentności się nie nabierze?
amor
amor 23.03.2018, 09:30
A jaka miłość unosi się w powietrzu. O ho ho. Taka rotacja wśród par i partnerów że hoho. Czuć wiosnę w powietrzu
eros
eros 23.03.2018, 11:50
Love is in the air.
gizmo
gizmo 26.03.2018, 15:57
Gdzie u urzędzie?
Polak
Polak 21.03.2018, 19:27
Nie trzeba wierzyć w Boga, żeby być dobrym człowiekiem. Nie trzeba w niego wierzyć tak, jak powszechnie rozumiemy jego postać. Człowiek może być uduchowiony, ale niereligijny. Nie musisz chodzić do kościoła i dawać pieniądze. Dla wielu ludzi kościołem może być nawet natura. Wielu wspaniałych ludzi w historii ludzkości nie wierzyło w Boga. A inni czynami zło w jego imię..." Papież Franciszek
starogardzianin
starogardzianin 22.03.2018, 11:03
A co tam z panem z okładki?
hans
hans 23.03.2018, 12:26
Wybory były w jego stowarzyszeniu
wyborca
wyborca 21.03.2018, 17:43
Daniel z NS nie bój się!!!
nie po
nie po 21.03.2018, 22:38
Napisał Rychu wielki szef PO.? Boże co za mądrala.
wyborca
wyborca 23.03.2018, 08:07
No od Ciebie z całą pewnością mądrzejszy.
mieszkaniec
mieszkaniec 21.03.2018, 17:41
a co z SM Koc.. bastionie NS dalej blondi, świeża bródka i wrzesień biorą co miesiąc powyżej 10000 zł
yeti
yeti 22.03.2018, 08:39
Kto to jest świeża bródka? I ile biorą? Za co? Za dziury na osiedlach by się lepiej zabrali.
wamp
wamp 22.03.2018, 14:52
Ciekawe komu ta blondi daje na boku?
M-
M- 21.03.2018, 16:01
Była Szydło z broszką, została broszka a Szydło (jej bajki) wyłazi teraz z worka M+.
Wyborca
Wyborca 21.03.2018, 09:23
Bloto po kolana w Smętowie ,ale wójtowa tym się nie przejmuje.Obiecała mieszkańcom pezed wyborami a pózniej na zebraniach wiejskich drugą Japonię a mamy g.....o
Teraz robi dużo hałasu o tz.dostępność kolei dla mieszkańców.Zrobiła spotkania z przedstawicielami samorzadów m.in z Warlubia. Co niby ma zyskać Warlubie ,ktore ma wiele dobrych połączeń ? Śmieszne to jest bo PKP nie jest dzisiaj jedynym przewoźnikiem są autobusy czy własne samochody.
Bliskość miast daje dodatkowe możliwosci komunikacyjne.O co jej chodzi to trudno zrozumieć bo na codzień Smętowo ma niezłe połączenia PKP .Uczepiła się baba PKP i niepotrzebnie drąży.
Nie rozumie ,że drogi gminne są wazne i trzeba oprócz "propagandy "zrobić coś konkretnego.
A po co Chyła w Smętowie ?
Moze wreszcie zabrałby się do pracy i do wykonywania swoich obowiazków ? Do nadzoru nad podległymi jednostkami ?
Niech wytłumaczy sie przed wyborcami "afery" dot.rodziny zastępczej czy dużego odszkodowania dla byłej dyrektor PCPR.
Uwaza,że my podatnicy mamy płacić za m.in jego błędy ? Mówi się,ze to Chyła odpowiada za nadzór nad pomocą społeczną a takie buble wyszły !
Stop takim politykierom.
Guest
Guest 21.03.2018, 10:18
Błoto nie tylko w Smętowie.Aby dojśc na przystanek w miejscowosci Krąg też trzeba kalosze zakładać.Porażka!!!!

Pozostałe