Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Pożar wybuchł nad ranem. Mieszkańców Skórcza obudziły syreny straży

Pożar wybuchł nad ranem. Mieszkańców Skórcza obudziły syreny straży OSP Skórcz
W niedzielę, 11 marca około godziny 5.00 nad ranem doszło do pożaru budynku przy ulicy Pomorskiej w Skórczu. Dyżurny stanowiskiem kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim wysłał na miejsce kilka zastępów straży pożarnej. W tym zdarzeniu żadna z osób nie ucierpiała, lecz straty materialne są ogromne.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce zastali pożar dachu opuszczonego budynku sklepu. 
Budynek odłączony został od zasilania energetycznego. Pierwsi na miejscu byli ratownicy z OSP Skórcz, którzy zabezpieczyli teren działań i podjęli działania gaśnicze w natarciu zewnętrznym z drabiny mechanicznej SD-30 na dach budynku. 
- Po przybyciu na miejsce kolejnych zastępów straży pożarnej dalej prowadzono działania gaśnicze. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Zaopatrzenie wodne stanowiła sieć hydrantowa – informuje kpt. Karina Stankowska, rzecznik KP PSP w Starogardzie Gdańskim. - Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przewietrzenia pomieszczeń budynku oraz przeszukania na obecność osób postronnych. W budynku nikogo nie było. Ratownicy rozebrali część pokrycia dachowego w celu dotarcia do zarzewi ognia. Na miejsce zdarzenia przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną - zagrożeń nie stwierdzono – podkreśla rzecznik starogardzkiej straży. 
 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 17.03.2018, 09:56
Straż w Skórczu jest wzorowa.

Emil
Emil 16.03.2018, 23:40
Brawo strażacy !!!
Skórcz
Skórcz 16.03.2018, 22:04
Komornik nie sprzedał ? Cena była wysoka . Trzeba było obniżyć. Teraz w takim stanie kupca już nie znajdzie.

Pozostałe