Niedziela, 22.04.2018, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Przewodniczący starogardzkiej Rady Miasta usłyszał zarzuty. Czy Jarosław Czyżewski przekroczył uprawnienia?

  • 14.03.2018, 10:20 (aktualizacja 14.03.2018 13:52)
  • redakcja
Przewodniczący starogardzkiej Rady Miasta usłyszał zarzuty. Czy Jarosław Czyżewski przekroczył uprawnienia?
Tczewska prokuratura przedstawiła zarzuty przekroczenia uprawnień Jarosławowi Czyżewskiemu, przewodniczącemu Rady Miasta Starogard. Sprawa dotyczy anonimowego listu, którym Jarosław Czyżewski podzielił się z radnymi. Jak się okazało, był to paszkwil na radnego Ryszarda Gajdę.

Przed trzema laty do Urzędu Miasta w Starogardzie Gd. wpłynął paszkwil na radnego Ryszarda Gajdę od anonimowej osoby. Prezydent miasta przekazał list przewodniczącemu Rady Miasta, gdyż sprawa miała dotyczyć m.in. sprzeniewierzenia pieniędzy przez radnego. Przewodniczący, podczas jednej z sesji, puścił pismo w obieg. 
- W dniu 30 września 2015 r. wbrew przepisom prawa regulującym  przyjmowanie i rozpatrywanie skarg i wniosków  oraz określających sposób i tryb postępowania z anonimami, w trakcie  prowadzonej sesji  upublicznił adresowane do redaktora naczelnego jednej z lokalnych gazet, przekazane do wiadomości Prezydentowi   Miasta Starogard  Gdański anonimowe pismo, w którym znieważono Radnego Rady Miasta  podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych, czym działał  na jego szkodę.
Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i odmówił złożenia  wyjaśnień – poinformowała prok. Grażyna  Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. 

List był anonimowy, autor podpisał się jedynie jako „Radny PiS-u drugiej Kadencji”. Do tej pory śledczy nie ustalili kto jest autorem tego pisma. Warto tu wspomnieć, że pisma anonimowe, nie zawierające imienia i nazwiska osoby zgłaszającej, nie powinny być w ogóle rozpatrywane. 

O komentarz poprosiliśmy Jarosława Czyżewskiego. Nie czuje się on winny, lecz nie chce komentować sprawy. 

Za przekroczenie uprawnień przewodniczącemu Rady Miasta Starogard, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.  

W stosownym czasie, w kontekście zebranego materiału dowodowego,  prokurator dokona oceny czynności, jakie w wobec anonimowego pisma podjął  prezydenta miasta
 

Więcej o tej sprawie przeczytacie w najbliższym numerze Gazety Kociewskiej. 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

banda
banda 20.03.2018, 07:59
Jeszcze się typ na zdjęciu usmiecha. No co tam zarzuty ja bawię się dobrze za publiczne pieniądze
nie PO
nie PO 15.03.2018, 22:28
Niech sie pcha na Radnego murarz ksywa pożyczka. Ten to dopiero ma pod czaszką beton.
jj
jj 16.03.2018, 16:45
Co już trzęsiesz przed nim doopskiem? Powiedz mu to parówkoo prosto w oczy. Stać cie na to?
gość
gość 16.03.2018, 18:15
Niech najpierw kasę odda. ?
karol
karol 15.03.2018, 22:16
i dobrze przypadkowy radny z bardzo kiepskim wynikiem sprzedał się rządzącym, a teraz zapłaci za współpracę z gośćmi którzy go wystawili i dobrze mu tak
myślący
myślący 16.03.2018, 16:51
O czym tu jest mowa? We Wieściach z Kociewia cała sytuacja została jasno opisana. Teraz prokuratura się wszystkim zajmie i tyle w temacie. Winni jeżeli oczywiście tacy są poniosą konsekwencje i już.
roześmiany
roześmiany 20.03.2018, 08:02
Ale prokuratura już się zajęła i postawiła mu zarzuty. A ten zamiast złozyć mandat, się uśmiecha
TVPiS
TVPiS 15.03.2018, 07:24
Czyja jest obecnie prokuratura? I chyba juz wszystko jasne. Programem w TVPiS zaczęła się kampania i będzie bardzo brudna
Oczekujący
Oczekujący 15.03.2018, 10:23
Teraz co strach obleciał? Niech się społeczeństwo dowie o wszystkich "dokonaniach" włodarzy.
Gość
Gość 19.03.2018, 20:54
Czerwona karta dla Chyły.
bolo
bolo 15.03.2018, 06:15
Na mieście gadają, że to ponoć jakiś kryminalista o ksywie GzK maczał w tym swoje brudne palce...
king
king 15.03.2018, 17:00
Czy na sesji będzie coś poruszane na temat zarzutów prokuratury w tej sprawie? Dajcie znać to się przejdę.
stop
stop 16.03.2018, 16:52
Oby, tego nie da się przemilczeć.
A
A 14.03.2018, 23:34
Jakby napisał ktoś że Czyżewski to... I gajdą by to rozpowszechniał to co by było z gajdą?
Ciemy lod
Ciemy lod 14.03.2018, 23:33
Nie chlac w tym urzędzieie tyle tylko zabrac sie za uczciwą pracę ! Ciekawe czy teraz Janusz będzie się tak chętnie pokazywać przy boczku człowieka - przewodniczącego RM który nawet podczas hymnu państwowego nie potrafi zdjąć swojej za***stej czapki z uszami ze swojego czerwonego dekla! Wstyd !
Alba
Alba 15.03.2018, 20:10
każdy sądzi po sobie
seba
seba 14.03.2018, 19:24
Ciekawe mamy społeczeństwo...nikt nie gani tego co napisał paszkwil, a ludzi, do których należy jego rozpatrzenie. Swoją drogą jak dobrze pamiętam to w poprzedniej kadencji przewodniczący RM wraz z radnymi PO i SK odwołali radnego Wojciecha Pieleckiego na podstawie anonimowych donosów...ciekawy kraj.
anonymus
anonymus 14.03.2018, 20:29
Pieleckiego odwołali? Oj on chyba nie został odwołany. A paszkwil na niego był podobno podpisany.
.
. 14.03.2018, 22:03
Co to znaczy podpisany?
jestem za Panem Czyżewskim
jestem za Panem Czyżewskim 14.03.2018, 14:51
Myślę , że prawda się obroni przed Sądem i Pan Jarosław Czyżewski zostanie uniewinniony nie zasłużył na takie potraktowanie zachował sie tak jak powinien otrzymal pismo od Prezydenta więc co miał zrobic zniszczyć a potem by go posądzili o niszczenie dokumentów
ktosik
ktosik 14.03.2018, 16:01
To czyli niby co twoim zdaniem, kto zawinił ? Niby co prezydent?
.
. 14.03.2018, 14:44
Może ktoś jaśniej wytłumaczyć ciemnemu człowiekowi na czym polega to przewinienie? czy jak to nazwać?
Przecież donosicielswto jest legalne nie?
dogwatch
dogwatch 14.03.2018, 14:27
jeśli przewodniczący otrzymał pismo od prezydenta to dlaczego inni radni nie mogli również mieć do niego wglądu, miał je zataić przed Radą Miasta? tutaj chyba wina prezydenta bo nadał sprawie bieg w końcu jakoś w ewidencji UM je wpisano że przekierowano je do rozpatrzenia przewodniczącemu, a ten co miał zrobić uznać że pisma nie ma?
kajt
kajt 14.03.2018, 14:48
Tam je fajnie w tym urzędzie. Nie tylko zreszto w tym
Kylim
Kylim 14.03.2018, 13:34
DOŻYWOCIE!!!!
Gigant
Gigant 14.03.2018, 13:29
Pomyśleć że to byli koledzy z jednej klasy mówiono o nich trójca klasowa Czyżewski, Gajda, Błażyński .
anonim
anonim 14.03.2018, 13:18
Sprawa nie jest zakończona a czy Prezydent postąpił słusznie przekazując anonim przewodniczącemu?
Lina555
Lina555 14.03.2018, 12:57
Nie bardzo wiem, na czym polega wina. A anonimy słane obficie do urzędów znajdują zainteresowanie, szczególnie te adresowane do kuratoriów i delegatur.
oszukany
oszukany 14.03.2018, 14:27
Co wolno wojewodzie to nie Tobie ... . Kiedyś za podarcie i wyrzucenie anonimu (paszkwilu) do kosza zostałem ukarany pozbawieniem premii. Pracowałem w Urzędzie Państwowym. Teraz okazuje się iż w imieniu Prawego i Sprawiedliwego Państwa naruszono prawo prawo pozbawiając mnie premii. Teraz wiem iż szefostwo okazało się obłudnikami a mnie należała się podwójna premia.
Endriu
Endriu 14.03.2018, 12:01
Jak ktoś taki może reprezentować urząd Wstyd
.
. 14.03.2018, 19:49
Nie jątrz.
olo
olo 14.03.2018, 12:00
Ale się dał wystawić prezydentowi, wykonał brudną robotę a teraz ma problem
luk
luk 14.03.2018, 15:27
Estakada tez dostał pogrożone że jak nie będzie siedział potulnie to prokurator rozpatrzy jego przypadek w tej sprawie - przeczytajcie ostatnie zdanie artykułu : W stosownym czasie, w kontekście zebranego materiału dowodowego, prokurator dokona oceny czynności, jakie w wobec anonimowego pisma podjął prezydent miasta :) no to za estakade tez się wezmą niebawem za to że anonim puścił w obieg
obserwator
obserwator 14.03.2018, 20:37
No to się zaczyna kampania...........
kajt
kajt 15.03.2018, 10:28
Jazda, jazda, jazda to mnie sie podoba. Demaskować wszystkie nieprawidłowości wszędzie,co się odpowiedzialni za nie do wyborów nie będa pchali.

Pozostałe