×
Środa, 26.09.2018, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Bokserska sobota w Starogardzie

  • 9.03.2018, 13:14
  • Janusz Rokiciński
Bokserska sobota w Starogardzie
10 marca, w hali OSiR im Gerarda Podolskiego (ul. Hallera w Starogardzie Gdańskim) odbędzie się turniej bokserski poświęcony pamięci trenera, wychowawcy wielu znakomitych kociewskich bokserów Śp. Zbigniewa Rompy (1937 - 2009), wielkiego Przyjaciela Gazety Kociewskiej.

Zawody, w sobotę, rozpoczną walki z udziałem zawodników z pomorskich (i nie tylko) klubów, w ramach VIII Memoriału Zbigniewa Rompy. Początek walk turniejowych, we wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych, od godziny godz. 14.00.

Żak Starogard
Żak Starogard
Żak Starogard

O godzinie 17.00 rozpocznie się mecz bokserski pomiędzy reprezentacją Beniaminka Polmet Starogard (wspartą najlepszymi zawodnikami Kadry Pomorza) i reprezentacją Grodna (Białoruś).

Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Sportowy Beniaminek Polmet Starogard we współpracy z Pomorskim Okręgowym Związkiem Bokserskim, którego prezes OZB Roman Ślagowski, jest przyjacielem kociewskiego boksu.

Patronat nad turniejem od lat sprawują starosta starogardzki i prezydent miasta. Patronem, i sponsorem głównym wydarzenia, jest tradycyjnie firma Polmet Henryka Kindera.

Trener Zbyszek Rompa w kwietniu 2018 obchodziłby 51. lecie pracy trenerskiej. Ze swoimi zawodnikami pożegnał się 7 grudnia 2007r. Otrzymał wtedy wiele podziękowań, kwiatów, pucharów. Był wtedy chyba szczęśliwy choć zdrowie już szwankowało... Był "ewenementem w starogardzkim światku sportowym", wychowawcą i trenerem medalistów mistrzostw Polski i Europy.

Janusz Rokiciński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

NIECIERPLIWY
NIECIERPLIWY 9.03.2018, 13:25
Nareszcie.
Nareszcie się doczekałem, od dzis znowu cały rok DNIEM MĘŻCZYZN.

Pozostałe