×
Środa, 26.09.2018, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

PILNE: Kazimierz Smoliński żegna się z rządem! Premier Morawiecki podpisał dymisję

  • 8.03.2018, 17:21 (aktualizacja 08.03.2018 17:27)
  • redakcja
PILNE: Kazimierz Smoliński żegna się z rządem! Premier Morawiecki podpisał dymisję
Kilka dni temu premier RP zapowiedział, że znaczenie ograniczy liczbę ministrów. W czwartek (8 marca) Mateusz Morawiecki podpisał dymisje trzech wiceministrów. Wśród nich znalazło się nazwisko kociewskiego posła Kazimierza Smolińskiego, który pełnił funkcję sekretarza stanu w ministerstwie infrastruktury.

Z rządem pożegnają się także Jarosław Pinkas (sekretarz w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej) oraz Tomasz Żuchowski, także z ministerstwa infrastruktury.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

W 2015 r. Kazimierz Smoliński dostał się do Sejmu VIII kadencji uzyskując w swoim okręgu 12 424 głosów. Stanowisko sekretarza stanu w ministerstwie budownictwa i infrastruktury objął po uformowaniu rządu Beaty Szydło. Odpowiadał w nim m.in. za wdrożenie programu Mieszkanie Plus. Po zmianie premiera pozostawał przy zreformowanym ministerstwie infrastruktury. W tym samym czasie pojawiły się pogłoski o możliwym odejściu.

- Przez prawie 2,5 r. mogłem mieć swój skromny udział we wdrożeniu w życie ważnych projektów dla Polski, szczególnie Pomorza. Serdecznie dziękuję wszystkim za współpracę. Teraz przede mną nowe wyzwania - napisał na swoim profilu fejsbukowym Kazimierz Smoliński. (...)

Więcej o tej sprawie przeczytacie w najbliższym wydaniu Gazety Kociewskiej.

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

okulista
okulista 13.03.2018, 18:03
Czy te oczy mogą kłamać?. Mogą i to jak!!!
taktyka
taktyka 10.03.2018, 16:50
zdobył partii wyborców to wynagrodzili, ale teraz jest nowa misja - wybory, a struktury słabe. Ciekawe gdzie będzie startować?
Niekryszak
Niekryszak 11.03.2018, 09:13
A kto rozumny zagłosuje na tą bezwolną marionetkę?. Kandydować to on może do teatru kukiełek jako jedna z marionetek.
Wyborca
Wyborca 11.03.2018, 13:01
A jaką masz alternatywę ?
Gabriel,Chyła i Neumann?
Całkowita porażka.
ryki
ryki 13.03.2018, 15:03
I jeszcze Kilianek
kj
kj 11.03.2018, 17:53
Alternatywa- proszę bardzo nasz starogard.
mar
mar 11.03.2018, 21:44
no faktycznie pazerność na stołki podobna
mk
mk 11.03.2018, 21:01
chyba jesteś śmieszny ludzie nie kompetentni i nie znający się na niczym kompletne dno
zawstydzony Grimm
zawstydzony Grimm 11.03.2018, 21:36
Nie bronie nikogo ale czy Smoliński, Kilian, Głuch, Walczak i reszta pisowskiej sekty to geniusze?. Klęska działań Smolińskiego w sprawie M+, skuteczność działań wymienionych wyżej w sprawie budowy obwodnicy Starogardu ( w tym efekt posiedzenia Komisji Sejmowej w Starogardzie) to dowód na wyleczenie się ze złudzeń. Pisiory są dobre tylko w pisaniu i opowiadaniu bajek ale to jest skuteczne tylko w przedszkolach. Baju, baju i pisiory wiodą nas do ...
Józef
Józef 11.03.2018, 21:49
Wstyd za koalicję powiatową.
Kiedy wyjaśnią te wszystkie nieprawdłowosci ?
Gorszej porazki nie moze być !
chichot
chichot 12.03.2018, 07:54
Zerknij w lustro to zobaczysz hahaha
koryto
koryto 10.03.2018, 09:53
Ale 51 tys. zl. nagrody zgarnal
mk
mk 9.03.2018, 23:54
z twarzy podobny do nikogo, to on razem z Kilianem wykreślili obwodnicę Staogardu z listy inwestycji drogowych. Pamiętajmy przy wyborach samorządowych żadnych Walczków, Głuchów i innych oszołomów
Amen
Amen 11.03.2018, 21:44
Popatrz w oczy tego pisiora. W nich wyraz uznania dla Kurdupla i jednocześnie strach prze tym mściwym typem oraz modlitewne skupienia na modlitwie do pazernego Rydzyka.
.
. 9.03.2018, 20:24
Boże chroń Polskę od PiS.
Powiadam Wam.
"zawowolony" z dobrej zmiany
"zawowolony" z dobrej zmiany 9.03.2018, 15:06
Teraz zadowolony z siebie naczelny pisior w Pelplinie ma gotowego winowajce wycofania z realizacji M+ (Mrzonki+). Jest okres Wielkiego Postu więc powinien pocałować Smolińskiego stopy (nawet przed ich umyciem).
NIECIERPLIWY
NIECIERPLIWY 9.03.2018, 13:24
Nareszcie.
Nareszcie się doczekałem, od dzis znowu cały rok DNIEM MĘŻCZYZN.
Olek
Olek 9.03.2018, 09:57
Brawo, w końcu !!! Nic nie zrobił dla Starogardu !!!
Obywatel
Obywatel 11.03.2018, 13:11
Powiedź co dla Starogardu zrobił Neumann i jego koalicja ?
Chyła ,Gabriel ,Burczyk ?
Kiedy oddadzą odszkodowanie ,ktore wypłacili Tatianie za błedne wypowiedzenie umowy o pracę ?
Głupich robią z wyborców pokrętnym tłumaczeniem ?
Mają zespół prawników ,ale nie mieli obowiazku mieć ich pisemnej opinii ?
Co to za zarząd i co to za prawnicy -skutek jest taki ,ze złamano prawo i podatnicy za to zapłacili.
Ile ci ludzie popełnili błędów i siedzą dalej bez konsekwencji stołkach spokojnie ?
Roman
Roman 11.03.2018, 13:28
Co przyniosą wybory samorządowe ?
Czy dalej za wszelką cenę Chyła będzie pchał się na starostę ? Ludzie mają
" radość " z tych jego tytułów na plakatach: honorowy gość ,honorowy obatel ,honorowy i honorowy ???? Tak ,tak lokalni politycy trzeba mieć HONOR taki prawdziwy a nie propagandowy.
Jakie szanse ma PO ? Moze w Starogardzie, ale w terenie ?
Są jakieś zebrania ,spotkania ?
koniuszy
koniuszy 9.03.2018, 12:52
A co tera bedzie ze stadem ogeróf?
wista wio
wista wio 9.03.2018, 14:19
Wódz Jarosław będzie ujeżdżał swoje pisiory
kikan
kikan 9.03.2018, 14:28
A Antonio i WoT co z nimi?
Ksenia
Ksenia 9.03.2018, 09:35
Walczak siedzi i beczy, że jego mentora (nie licząc Głucha) wywalili na pysk...jak nam przykro:-) Ponoć Smoliński szykuje się na prezydenta Starogardu...
Ksenia
Ksenia 9.03.2018, 09:29
W końcu tego szkodnika wywalili !!! Brawo!!!!
felek
felek 9.03.2018, 07:26
to ten obiecywacz obwodnicowy,taki sam jak skompromitowany neumann !!!
gregstg
gregstg 9.03.2018, 09:25
Za Neumanna to chociaż była w planie. A dzięki temu panu i jego ekipie (Kilian spał jak było głosowanie) to została wykreślona z planów. Dziękujemy
kiker
kiker 11.03.2018, 22:44
Ten krętacz nic nie zrobił dla Starogardu, jego ulotka wyborcza to była parodia z samego siebie. Pajace z "po" robili plany na kolanie na miesiąc przed wyborami a kasy na to było może z 20%. Takie jaja robili sobie z wyborców!!!!
Killer
Killer 9.03.2018, 15:35
Za Neumanna dużo rzeczy było tylko w planie.... Chociażby ta karetka którą obiecał skarszewiakom jako wiceminister zdrowia...
Alicja
Alicja 9.03.2018, 08:04
" Przez prawie 2,5 r. mogłem mieć swój skromny udział we wdrożeniu w życie ważnych projektów dla Polski, szczególnie Pomorza" no to się uśmiałam - podaj pan jakie to były projekty bo Żadnych nie widzę ŻADNYCH. A jak pani nie może to niech odpowie pana poplecznik (taki szczupły młodzieniec) z debaty w TVP3
StG
StG 9.03.2018, 07:22
"Kociewski poseł"? To "poseł" antykociewski.
ghf
ghf 8.03.2018, 23:30
Ale co się nachapał to jego.
kociewiak
kociewiak 8.03.2018, 23:12
Jeżeli odwołują najlepszych to kto tam zostanie???????????
odpis
odpis 9.03.2018, 17:07
Sami "dobrzy" inaczej pachołki pomylonego Kurdupla
lokator taniego M+
lokator taniego M+ 8.03.2018, 22:19
Wreszcie!!!. Zasłużył sobie na to "genialną realizacją" programu M+ (czytaj: MRZONKI+). Tak realizował tą pisbajkę iż w całym kraju nie rozpoczęto nawet jednej budowy obiecanych tanich mieszkań. To co w kilku miejscach się dzieje to budowa komercyjnych mieszkań przez bankową spółkę BGK Nieruchomości. Komercyjnych z czynszem (opłatą za 1m2) powyżej 20 zł. Dodając do tego koszty mediów (c.o., woda , kanalizacja, odpady i inne) wyjdzie powyżej 25 zł za 1m2. Brawo pisiorze Smoliński bajko-opowiadaczu. Teraz wylazło Szydło z wora a Smoliński wyłazi z ministerialnej limuzyny. Rodzinom wierzącym w cuda obiecywane przez Szydło i Smolińskiego polecam głosowanie na tego nieudacznika w najbliższych wyborach.
Ty
Ty 8.03.2018, 20:56
Kto to jest? Nie znam gościa.
Smoliński to bezrozumna marionetka
Smoliński to bezrozumna marionetka 8.03.2018, 23:01
Smoliński to marionetka kurdupla reżysera Jarosława. To również o nim w ubiegłym roku śpiewał w Sopocie Jerzy Kryszak.
wy...pis
wy...pis 8.03.2018, 22:48
To kumpel Tomusia Walczaka, Głucha, Janka Kilianka
Andersen
Andersen 8.03.2018, 22:23
To czołowy twórca bajek wydawanych przez PIS
.
. 8.03.2018, 20:55
Człowiek,który g mógł.
Za dwa,trzy miesiące nikt już nie będzie o nim pamiętał.
Krzywousty
Krzywousty 8.03.2018, 22:27
Z tym "g"się zgadzam. Myslał iż jako "g" nikt go nie ruszy bo "g" nie ruszone tak nie śmierdzi. Tymczasem użyli łopaty i już "g" sprzątnięte.
ja
ja 8.03.2018, 20:37
I bardzo dobrze .
gość
gość 8.03.2018, 20:04
Nie załatwił obwodnicy więc żalu nie ma. Bye.
...
... 9.03.2018, 11:23
"Załatwił", że jej nie będzie.
Abc
Abc 8.03.2018, 19:15
Czy to ten który głosował na "nie" za starogardzka obwodnicą ?
sznurek
sznurek 8.03.2018, 22:28
Nie głosował bo samodzielnie nie myśli. Jako marionetka wykonał ruchy sterowane przez kurdupla-reżysera.

Pozostałe