Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Dziura na dziurze. „Ciężko jest nawet przejechać autem”

  • 7.03.2018, 10:19 (aktualizacja 07.03.2018 10:24)
  • redakcja
Dziura na dziurze. „Ciężko jest nawet przejechać autem”
W ostatnim numerze opisywaliśmy problem mieszkańców ulicy Hermanowskiej w Starogardzie. W podobnej sprawie zwrócili się do nas mieszkańcy ulicy Długiej w Janowie, koło Starogardu. Krytyczny stan nawierzchni uniemożliwia przejazd autem, a także spokojnie przejście pieszo. - Doraźne naprawy wystarczają jedynie do pierwszego deszczu – zauważają mieszkańcy.


Zima jeszcze się nie skończyła, a dziury w drogach już dają się we znaki kierowcom i pieszym.
Niektóre z dróg łatane i wyrównywane są doraźnie, lecz nie przynosi to zadowalającego efektu.

„Nie można płynnie przejechać”
Dziury na drodze „wyrastają jak grzyby po deszczu”, gdyż szczególnie po opadach dokuczają mieszkańcom.
- Obecne warunki atmosferyczne, jak i ulewne deszcze, powodują pojawianie się licznych dziur, a co za tym idzie - fatalny stan drogi jest przez większą część roku – opowiadają mieszkańcy Janowa.
- Część drogi została utwardzoną płytami typu yomb, natomiast pozostała jest obecne w opłakanym stanie. Płynne przejechanie drogi autem jest niemożliwe, wiąże się z uszkodzeniem zawieszenia pojazdu – podkreśla jeden z mieszkańców.

Zadecydowano o utwardzeniu ulicy Słonecznej
Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy, sytuacja na ulicy Długiej nie jest odosobniona, gdyż w całej gminie istnieje ok. 200 km dróg gruntowych.
- Sytuacja na drogach gruntowych jest zła, co wynika z niesprzyjających warunków pogodowych. Ciągłe opady atmosferyczne oraz pora roku powodują, że każde nasze działanie daje krótkotrwały efekt – wyjaśni Maria Michel, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji z
Urzędu Gminy w Starogardzie Gdańskim. - Problem w tym, że zabudowa na terenie gminy bardzo się rozproszyła, więc praktycznie wszystkie drogi gruntowe wymagają ciągłej interwencji. (...)

Więcej o tej sprawie przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

To ja
To ja 13.03.2018, 22:30
Ogrodowa w smetowie wzywa gmine do pracy awojtowa do spelninia obietnic zapomniao sie to my tez nie wezmiemy pod uwage kandydata obecnej pani
Gość
Gość 13.03.2018, 23:21
A macie kogoś na jej stanowisko! Kandydatòw brak!
Jarek
Jarek 14.03.2018, 09:37
Jej kandydatura jest najgorsza z możliwych.
Nie trzeba nam " klubu zakłamanych bankrutów, dłużników ,manipulantów i leni " .
Narloch
Narloch 13.03.2018, 19:13
Nas to sano na swietojanskiej w starigardzie gd syn na wozku inwalidzkim nie moze wyjsc z domu
NN
NN 13.03.2018, 17:36
Dlaczego nic się nie robi w sprawie dróg, bo społeczeństwo podzielone. Ten rdzenny mieszkaniec więc mu się należy a drugi z miasta któremu się nie należy. Brak wspólnego głosu...
Sev
Sev 13.03.2018, 15:12
Zapraszam takze do sumina .laureat piekna wies sie troszke zepsol .bloto i jeszcze raz bloto soltys ma to gdzies .
Gość
Gość 13.03.2018, 00:07
Ul.Polna w Nowej Wsi Rzecznej dziury i bloto powoduje ryzyko przejazdu a bardziej jego brak gdyz czesto proba skutkuje ugrzęźnięciem samochodu. I trzeba kombinowac czy wypychac czy tez moze ryzykowac wjazd innego samochodu aby wyciagnac. Droga totalnie nieprzejezdna.
sasiad
sasiad 12.03.2018, 14:57
Zapraszam na ul. Rebelki nie dość ze dziura na dziurze to jak jest ulewa to strach przejechać bo tam sie robi jezioro a nie droga
seid
seid 12.03.2018, 15:03
Zapraszam na Malinową i Borówkową.
de
de 12.03.2018, 15:36
A Hermanowska to co . Czerwona kartka dla prezydenta
Michu
Michu 12.03.2018, 14:30
Zapraszam na ul Krótką w Jabłowie.
użytkownik
użytkownik 9.03.2018, 09:55
Zapraszam do wsi Kokoszkowy ul Sosnowa,droga tragedia a pani sołtys ma wszystko w dopie,może by się chociaż raz przejechała po niej
Mieszkanka
Mieszkanka 11.03.2018, 13:24
"Najlepszą metodą" jest posypanie rakotwórczą szlaką.
Niedługo wiosna to i szlaki będzie znowu full.
Tylko u nas w naszym Kraju wpada się na tak szalony pomysł!
Aby ludzi truć.
Nie mówiąc już o "estetyce" pyłu pokrywającego gęsto wszystkie okna i elewacje budynków.
To cholerstwo bardzo trudno zmyć.
Czy ktoś choć raz przeczytał prawo budowlane.
Przepisy są a jakże ale dla malutkich. Dla wyjaśnienia: nie pozwalają na takie sypanie szlaki wprost na drogę. W jednym przypadku jedynie dopuszczają stosowanie szlaki tzw wyszalowanej czyli wiele lat wysezonowanej i tylko jako podkład zasypany grubą warstwą żwiru. Jednak prawdziwi drogowcy jakoś nie sypią szlaki pod autostrady? A to z ogromnej niestabilności takowej podsypki.
Tak więc sypie się szlaką aby dalej sypać bo i tak droga w ten sp[osób nie będzie miała stabilnej nawierzchni. Co za głupota.
A ty mieszkańcu wdychaj to świństwo. Przyczepa żwiru czy szlaki przecież tyle samo kosztuje (przywózka). Ale korzyść
z rozsypania żwirku jest o niebo większa i naprawdę w zgodzie z ekologią. Przecież i tym co o tym decydują również zdarza się korzystać z takich dróg - bezdroży. A często i mieszkać w najbliższym sąsiedztwie.
Niestety sołtys (ktokolwiek nim by był) nie ma na to większego wpływu.
Jedynie jej się za wszystko dostaje.
ekolog normalny
ekolog normalny 14.03.2018, 09:32
najgorsza rzecz jaka mozę być w społeczeństwie ekologicznym to sypanie szlaki. To jest trucie ludzi, nawet ja ma szlaka tzw. certyfikat, bo pod niego całośc szlaki idzie i wydziela rokotwórcze substancje
Madzia
Madzia 13.03.2018, 12:51
Sołtys ma wpływ Kochana Pani , On i Rada sołectwa otrzymują środki finansowe na naprawę dróg lokalnych i to On i rada Sołecka decydują jaki materiał się sypie na drogi. Nieżyjący sołtys z Kolińcza jest tu przykładem , od wielu lat nie szypie szlaki a sypie drobny kamień. Pani ma rację, szlaki nie powinno się sypać , a żużel płukany i warstwę żwiru. Dobra gospodarka funduszami to zadowolenie mieszkańców.
ludek
ludek 14.03.2018, 08:53
oczywiście że sołtys ma duży wpływ, ale część sołtysów poprostu nic nie robi i tylko dba o swoje interesy i interesy rodziny. Chyba wiadomo w czym rzecz i gdzie tak jest.
Piotr
Piotr 11.03.2018, 13:49
Jej czyli komu ?
Co do twojej wypowiedzi to uważam,że sołtys ma duzy wpływ jezeli tylko chce mu się zaangazować w temat.
Bo jedni posłusznie paluszek trzymają władzy i o nic dla mieszkańców nie zabiegają.Ranczo a moze gorzej niż ranczo.
Piotr
Piotr 9.03.2018, 08:06
Ulica Wiśniowa z której korzystają mieszkańcy Janowa i Starogardu też tragedia bo nie wiadomo kto ma zrobić remont.
Mieszkanka
Mieszkanka 8.03.2018, 19:40
Sołtys robi to co może a większą władzę nad drogami ma gmina.
Piotr
Piotr 9.03.2018, 08:07
Sołtys nic nie robi !!!
Natasz
Natasz 8.03.2018, 17:13
Ja zapraszam do Miradowa. Rok temu była opisana nasza droga w gazecie. I co? I nic dalej jest masakra.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 8.03.2018, 14:08
Zapraszam do Smętowa .Drogi mamy na pokaz!!
HU
HU 8.03.2018, 12:52
Na drodze wzdłuż której mieszkam są podobne kratery, wysypałem żwir który został mi z rozbudowy domu. Dostałem mandat za zasmiecanie.
WITAMY W POLSCE.
.
. 8.03.2018, 16:26
I bardzo dobrze. Popieram.
Mieszkanka
Mieszkanka 8.03.2018, 07:06
Co z tego że zostało to opisane, jak i tak nic z tym nie zrobią. Zawieszenie w samochodzie przy takich dziurach prawie całe do wymiany. A pewnie po pół roku będzie znowu do zrobienia (przez taką drogę) I co nam ten marny kawałek yumb dały, jeżeli przez resztę drogi, gdzie więcej mieszkańców mieszka jest dziura na dziurze. A sołtys myśli że jak wyspie przy drogach górki szlaki, to dziury się same nią wypełnia.
Df
Df 7.03.2018, 21:47
Zapraszam do nowej wsi rzecznej ul polna, lesna i sloneczna nie przejezdne.ludzie mirszkaja tu po 20 lat osiedle sie rozwija, jest coraz wiecej mieszkańców a gmina nic nie robi chociaz mieszkancy pisza pisma i o droge i oswietlenie
wwq
wwq 7.03.2018, 22:48
No i co z tego? Przecież o tym wszyscy wiedzą.
tt
tt 7.03.2018, 21:16
Szkoda mi tylko którzy mieszkają tam od zawsze .. A ci którzy pobudowali się tam wyprowadzając z miasta wiedzieli jakie drogi są po za miastem ! Tak samo jak widzę w TV narzekających na zapachy obornika na wsi - Państwo z miasta się wprowadza i chcieli by na wsi mieć miasto !!!
X
X 8.03.2018, 17:40
Dokładnie. Popieram
elo
elo 7.03.2018, 22:45
Trudno o głupszą wypowiedz.
obywatel
obywatel 8.03.2018, 21:41
Dlaczego ta prawdziwa wypowiedź według ciebie jest głupia ? Jest prawdziwa , na wsi zawsze drogi były jakie były i dla nowo zamieszkujących pola gdzie do niedawna tylko traktory jeździły chyba brak asfaltu nie powinno być zaskoczeniem !
Elo
Elo 7.03.2018, 21:07
Zawsze można zaprosić radnych na przejazd swoimi prywatnymi autami.
lolo
lolo 7.03.2018, 22:51
Może skuteczniej byłoby taczkami ich przewieźć.
...
... 7.03.2018, 20:41
Ludzie płaca takie same podatki jak wszyscy inni to takze oczekuja przejezdnej drogi proste i logiczne. Nawet taxowki odmawiaja przyjazdu. Juz nie chce myslec o karetce z chorym pacjentem.
tt
tt 7.03.2018, 21:18
Jakie podatki :) . Przelicz ilość mieszkańców jednej ulicy w mieście i ilość kilku mieszkańców danej okolicy na polach - dlaczego w mieście są też drogi w opłakanym stanie ? Przecież płacą podatki !
Elo
Elo 7.03.2018, 20:17
To niech się wezmą za tych radnych. Napewno jest jakiś budżet przeznaczony na remont dróg.chyba ze pieniądze się rozpłynęły a zostało tylko na łatanie dziur.
Dziewczyna
Dziewczyna 7.03.2018, 18:53
Nie tylko tam są takie dziury. :)

Pozostałe